Režisérský debut Woodyho Allena z roku 1969 zachycuje kriminální léta mladého Virgila Starkwella, kterého hraje sám Woody Allen. Přestože byl Virgil nadprůměrně inteligentní, a možná právě proto, připadal si zmatený a osamocený. V osmnácti se vykašlal na školu a vydal se na dráhu zločinu. Jeho sklon zpackat všechno, na co jen sáhnul, jej ale brzy dostal za mříže. Po propuštění potkal mladou a krásnou Louise, do které se zamiloval. Kvůli ní se také rozhodl změnit svůj život. Před tím se ale ještě naposledy pokusí vyloupit banku, což ho opět dostane do vězení. Dny se vlečou a Virgil se rozhodne vzít osud do svých rukou a utéct. Tentokrát se na něj usměje štěstí. Společně s Louise, která je těhotná, odjedou do jiného státu, kde konečně začnou žít normálně. Pronajmou si malý byt a Virgil si najde práci v kanceláři. Jednoho dne se ale objeví neodolatelná sekretářka slečna Blairová, která zjistí, že Virgil je hledaný zločinec a začne ho vydírat. Vrátí to Virgila zpátky do starých kolejí, nebo to tentokrát zvládne bez porušení zákona? (HBO Europe)

tragos

Chvíli mi trvalo, než jsem se naladil na Woodyho notu, ale stálo to za to. Tímhle filmem si mě Woody získal. ()

BOURQUE

Ten Woody Allen niečo vie! Tento film odporúčam všetkým! Je to skvelá, tak trošinku tragikomická záležitosť. Hlavne vďaka k tomu, že vo filme sú aj zobrazené problémy človeka, ktorý sa nedokázal vyrovnať s pravidlami spoločnosti. A ešte niečo.: J. Margolin je fakt krásna baba :) !! Hudba - no coment - dokonalosť na vysokej úrovni!!!! Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Wolvie

Tyhle Allenovy rané bláznivé komedie můžu snad ještě víc než pozdější komediálně dramatické majstrštyky.Pecka největší! ()

GOREGASM

Je vidět, že ve svém druhém filmu Woody svůj styl teprve piloval a narazíme tak na humorně i vypravěčsky slabší místa (ale není jich mnoho), přesto už je cítit jeho tvůrčí genialita, která mě udržela v pousmáté poloze celých osmdesátpět minut. Některé ztřeštěné (nepopiratelná Woodyho láska ke grotesce) a zároveň chytré repliky jsou pak již pro Woodyho fanoušky tím nepostradatelným kořením, díky kterému jsou jeho filmy tak zábavné. Aneb po deseti minutách jsem se do ní zamiloval a po půl hodině jsem se rozhodl, že jí tu kabelku neukradnu :-) 75% ()

GMVajgl

Ve své době možná rozvířil vody, ale z dnešní perspektivy je to řídké a pomalé. Je tu sice dost milých vtipů, ale někdy jsou neuměle podané nebo mají zbytečně rozmazanou pointu. Řekl bych, že se tu Woody Allen teprve rozkoukával. Jeho další filmy jsou rozhodně lepší. ()

Leoric

V tomto případě budu značně nekritický, protože tohle je pro mne trefa do černého. Do dokonalosti dotažený absurdní humor, kterého zde můžete hltat plnými doušky, až byste se zadusili:) ()

Barak

Velice povedený debut dnes už již světoznámého Woodyho Allena. Spousta gagů, hlášek, skvělého humoru a neustálá překvapení, kdy nevíte, co na vás Woody vybalí příště, čekají na každém rohu. Sednout, nepřemýšlet a bavit se - nic víc.... ()

Biopler

Opäť raz humor robený nasilu, ako som u Allena zvyknutý, varený akoby z nejakej kaluže. Tak sa chová i hrdina - z kaluže do blata, a keďže sa to iba opakuje, tak tento kúsok stojí za veľký prd. ()

tranquill

"Nabídl jsem jí k vyprání spodky. Myslím, že ji to dojalo..." Mě tento příběh nedojal, ale každopádně skvěle pobavil.  Jedna z prvních, pro Allena naprosto typických, postav outsidera a jeho životního příběhu. "Mlžím na Vás!" ()

Jablek

Už dlouho jsem se u žádné komedie tolik nenasmál. Film z roku 1969 k prasknutí nabitý oiginálními gagy a Woodyho genialitou... Jeho prvni samostatný snímek dokázal, že se máme dobudoucna na co těšit... ()

mdouglas

Výborná bláznivá Allenovka. Celkem normální nápad doveden k dokonalosti množstvím gegů, které převážně spočívají v Allenově nerozvážnosti a nervozitě. 90% ()

ecis

Velmi podarene a spravne britsky vtipne. Niektore scenky su bud az prilis pritiahnute za vlasy alebo prechadzaju skor ku trapnosti, ale ako celok je to spravne humorna oddychovka. Woody Allena v niektorych momentoch vazne nemusim (najma v jeho pseudo sexualno-freudovsky filozofickom obdobi), ale tieto prve komedialne zaciatky stoja za pozretie. ()

Psycho.R

Ze starých Woodyho filmů je tento jistě ten nejlepší. Tolik nápadů, kolik dokázal tento režisér vměstnávat do filmu je snad až nemožné. ()

junxi91

Tohle je sci-fi/komedie. Absolutně si nedovedu představit, že by úplná nula, která nic neumí, neustále se snaží neúspěšně vykrádat banky a každou chvíli sedí v base, sbalila krásnou a mladou ženu, která si tu nulu vezme a ještě na ni počká. Film dokumentárně vypráví příběh Virgila Starkwella pomocí záznamů a rozhovorů s lidmi, kteří jej znali. Například s jeho rodiči, kteří se za něj stydí, a proto nosí při rozhovorech paruky a kníry. Virgil měl už od mládí kladný vztah ke zločinu, zatímco jej jeho vrstevníci šikanovali. V jedné scéně mu třeba zničí cello (na které absolutně neumí hrát) a pak seberou brýle a rozšlapou je na zemi. V dospělosti je Virgil nemotorný a společensky neohrabaný (tedy stejný jako já) a policie i soudci ho rádi trestají ničením jeho brýlí. Jednoho dne chce v parku okrást mladou a krásnou ženu jménem Louise, ale krádež se nepovede a ti dva si spolu začnou povídat. Virgil jí řekne své jméno a zalže jí o tom, že hraje na cello ve filharmonii. Ona se zase snaží malovat, a při tom pracuje jako dělnice v prádelně. Navíc neměla lehké dětství. Jakýmsi zázrakem se do něj zamiluje, ti dva se spolu vezmou a mají dítě. Virgil se pokusí vyloupit banku pomocí stvrzenky, napsané s pravopisnými chybami, což celou jeho loupež protáhne, a tak je zatčen. Virgil skončí ve vězení a pokusí se utéct pomocí mýdla, ze kterého vyřeže bouchačku a natře jej na černo. Díky dešti mu to však nevyjde. Následně jej k útěku zlanaří několik spoluvězňů k hromadnému útěku, který je však na poslední chvíli odvolán. Virgil se o tom nedozví a díky bizarní shodě náhod se mu povede utéct. Na svobodě si hledá práci v kanclu a jedna panička v něm pozná uprchlého trestance, tak jej zve domů na večeře a vydírá ho. Virgil s Louise přemýšlí o vraždě. Virgil nedokáže zabezpečit svou rodinu, a tak opět přemýšlí o vykradení banky. Dá dohromady gang, se kterým se opět chystá na vykradení banky, ale návštěvníci banky dají přednost konkurenci, která má stejné plány. Po tomto neúspěchu je zavřen s ostatními do drsného pracovního tábora, kde jsou k sobě všichni připoutáni řetězy. Přesto se pokusí o útěk a ten jim kupodivu vyjde, takže Virgil by mohl mít konečně klid. Ale kdepak, on má potřebu loupit, a tak se pokusí oloupit svého bývalého spolužáka, který je však nyní policistou...Co více dodat? Absolutní úlet, velice vtipný film a trapně-komický Woody Allen v podání jedné z největších nul, jakou jsem kdy na filmovém plátně viděl.  ()

Bounded

Přikloním se k menšine. Tenhle Allen mě po několika předešle shlédlých tolik nevzal. Pomalé tempo a nepřílišná vtipnost. Najdou se zde výborné vtipy, ale pozdější počiny mi přijodu mnohem zdařilejší a zábavnější. Allen v nich vytříbil svůj humor. Ale jen protože se jedná o ranou tvorbu, nemohu dávat hvězdičky navíc. ()

Rodin

Jedním slovem vynikající. Příběh netalentovaného smolaře, který ještě ke všemu zvorá všechno, do čeho se pustí... útěk z vězení s pistolí vyřezanou z mýdla do prudkého lijáku mě docela dostal. ()

hero_bk

V komediálním žánru je Allen skvělej! Smál jsem vážně hodně, překvapuje mě jen, jak málo lidí vidělo tenhle film, že o něm není širší povědomí, protože je to vážně skvělý kousek :) ()