Režisérský debut Woodyho Allena z roku 1969 zachycuje kriminální léta mladého Virgila Starkwella, kterého hraje sám Woody Allen. Přestože byl Virgil nadprůměrně inteligentní, a možná právě proto, připadal si zmatený a osamocený. V osmnácti se vykašlal na školu a vydal se na dráhu zločinu. Jeho sklon zpackat všechno, na co jen sáhnul, jej ale brzy dostal za mříže. Po propuštění potkal mladou a krásnou Louise, do které se zamiloval. Kvůli ní se také rozhodl změnit svůj život. Před tím se ale ještě naposledy pokusí vyloupit banku, což ho opět dostane do vězení. Dny se vlečou a Virgil se rozhodne vzít osud do svých rukou a utéct. Tentokrát se na něj usměje štěstí. Společně s Louise, která je těhotná, odjedou do jiného státu, kde konečně začnou žít normálně. Pronajmou si malý byt a Virgil si najde práci v kanceláři. Jednoho dne se ale objeví neodolatelná sekretářka slečna Blairová, která zjistí, že Virgil je hledaný zločinec a začne ho vydírat. Vrátí to Virgila zpátky do starých kolejí, nebo to tentokrát zvládne bez porušení zákona? (HBO Europe)

MarekT

"Otec, příkladný voják, si po třiceti letech strmé kariéry vysloužil hodnost desátníka." Mohl si přát Woody Allen lepší režisérský debut? Nádherně ulítlé pokračování v tom, co načal už v závěru Casina Royale. Pravda, možná trochu přeháním, bondovská parodie byla z jeho strany podstatně ujetější, ale s podobnými gagy se setkáváme i zde - vypíchl bych například poházené uspořádání bytového zařízení. Tak trochu jsem zde čekal ten Allenův styl, kdy je sice vtipný, ale tu vtipnou stránku přebíjí nějaká dobrá myšlenka. Zde tomu tak rozhodně není, ale nemohu být nějak nespokojen - bráno po stránce komediálního žánru, film bych asi řadil do širšího výběru nejoblíbenějších komedií. Moc filmů s Allenem jsem zatím neviděl, ale začíná se mi jevit kupříkladu díky svému zjevu jako univerzál - ať už kladné či záporně působící role, dramatické či odlehčené, na vše je jedním z horkých kandidátů. V minulosti jsem zde sepsal pár negativních ohlasů k filmům, které měly být jakože parodií na něco, ovšem v záměru celkem selhaly a dávka humoru se mi zdála ve srovnání s jinými slabá. Jsem rád, že právě Allen ukázal, že stvořit fiktivní dokument s dobrým výsledkem jde, hlavně když laťka nadsázky a parodie se mi zdála přesně nastavená. Woodyho styl se mi líbí čím dál více a rozhodně se těším, když se mi další jeho filmy budou líbit stejně, či ještě více. ()

Martrix

Moje třetí srážka s Woody Allenem a asi i poslední. Mám rád nekorektní, černý, nebo naopak chytrý a laskavý humor. Woody Allen produkuje opak nekorektního humoru, ale současně se mi nezdá být dost chytrý, nebo laskavý. Navíc mi ten člověk není zrovna sympatický. Chápu, že se mnoha lidem jeho filmy líbí...já k nim nepatřím, takže nemá smysl vypisovat, co je podle mě špatně. ()

SoolenJV

Jeden z prvních Woodyho filmů je zatím spíše tápáním a hledáním sebe sama a charakteristického stylu, než aby byl typickou Allenovkou. Forma fiktivního dokumentu funguje, místy prosakují fórky pro Allena typické, chybí ale chytře-vtipné-intelektuální-dialogy a jsou nahrazeny řadou více či méně absurdních skečů ze života jednoho kriminálníka - diletanta. ()

Courtemanche

Velmi dobrý Woody Allen, který s tím salámem šel až do krajnosti. Tohle já prostě můžu, protože baví mě lidi s nápadem. Tento způsob snímání sice i kazil, ale pořád je to víc než dobrý. 4,5/5 ()

SeanLSD

Zbal prachy a vypadni po allenovsky. Woody ešte v plnej sile a nápadoch, zo začiatku doslova geniálne, potom jemne spomaľujúc až k trošku dýchavičnému koncu, ale stále parádna prvotina. ()

andrii

Nepřepočítávat. Žíznivý Woody žhaví své okuláry, záchranné, šustící pudy. Kamufláží. Píchne do žíly. Líže zlaťáčků opojení. Ani muk, ani píp, když rejdí v kapsách tvých. Má šmak, ale pak zavadí o bližního poblíž. Jeho svazek se zločinem stihá stres, jeden za druhým. Pekluje se s paklem dnes. Do pout s ním, ať zrezne "pustošivý" nerv. Slízne muklovský trest. ()

COF_666

Vynikající komedie se spoustou a spoustou výborných hlášek,herců a scén. Rozhovor ve vězení mě fakt dostal - "...a miláčku jak dlouho tady vlastně budeš?" - "co je dneska - úterý?.....středa,čtvrtek.....deset let..." :D geniální! ()

LeoH

Tož, je to takový první Woodyho autorský nástřel, hodně dobrých slovních fórů i fyzických gagů, ale nemálo z nich je nám ještě předkládáno tak nějak příliš snaživě, bez té pozdější lehkosti; v mezerách mezi nimi je spíš rozpačito. ()

Mr.Ripley

Pouze Woody dovede vytvořit oslňující debut s milou poctou žánru a zároveň nastínit své budoucí kroky ve světě filmu. ()

Hebča

Po nepříliš povedeném prvním kousku What's Up, Tiger Lily? jsem rozhodně nečekala, že Allenův první „právoplatný“ film bude o takový kus dál. Stačilo pár minut a už mě těch několik vtipných momentů dokázalo příjemně naladit. Ta pravá zábava ale začíná v okamžiku, kdy na scénu vstupuje žena. Na prvním rande se Allen opravdu "vyřádil" a od této chvíle hláškami a bizarními zločinnými kousky nešetří až do samotného konce. 11.3.2007 ()

KanjiVital

Skvěle napsáno, zahráno, zrežírováno - vyjádřeno jmenovitě: skvěle Woody Allen, Woody Allen, Woody Allen! "Vězeňský psychiatr se mě ptal, jestli si myslím, že sex je nechutný? A já řekl, že je, když se dělá pořádně." ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Seber prachy a zmiz má problém s filmovým formátem. Náznaky mockumentary jsou na konec šedesátých let velmi originální, ale jinak se jedná spíše o velké množství skečů přilepených dohromady. Woody Allen potřeboval několik režijních příležitostí, aby si toto povolání osvojil. Btw: Janet Margolin je překrásná. 65 % ()

dANo

Tak prvý film sa teda Allenovi podaril! Výborná zábava na úkor samého seba (evidentne v tom našiel záľubu a pokračoval v tom aj v mnohých ďalších filmoch:) vo filme, ktorý sa tvári ako dokument o istom bláznovi, ktorý si ako povolanie zvolil byť kriminálnikom... ()

Master19

Vynikající komedie, kde Woody nastoupil svou nezaměnitelnou cestu nesmělého a neurotického smolaře. Nad některými jeho vtípky nestačím (mezi záchvaty smíchu) žasnout, třeba nad vedlejšími účinky testovací vakcíny - stal se z něj krátkodobě rabín... ()