Režisérský debut Woodyho Allena z roku 1969 zachycuje kriminální léta mladého Virgila Starkwella, kterého hraje sám Woody Allen. Přestože byl Virgil nadprůměrně inteligentní, a možná právě proto, připadal si zmatený a osamocený. V osmnácti se vykašlal na školu a vydal se na dráhu zločinu. Jeho sklon zpackat všechno, na co jen sáhnul, jej ale brzy dostal za mříže. Po propuštění potkal mladou a krásnou Louise, do které se zamiloval. Kvůli ní se také rozhodl změnit svůj život. Před tím se ale ještě naposledy pokusí vyloupit banku, což ho opět dostane do vězení. Dny se vlečou a Virgil se rozhodne vzít osud do svých rukou a utéct. Tentokrát se na něj usměje štěstí. Společně s Louise, která je těhotná, odjedou do jiného státu, kde konečně začnou žít normálně. Pronajmou si malý byt a Virgil si najde práci v kanceláři. Jednoho dne se ale objeví neodolatelná sekretářka slečna Blairová, která zjistí, že Virgil je hledaný zločinec a začne ho vydírat. Vrátí to Virgila zpátky do starých kolejí, nebo to tentokrát zvládne bez porušení zákona? (HBO Europe)

Kalidor_

Můj nejoblíbenější film Woodyho Allena. Scénky z kriminálu jsou nesmrtelné - ať už kradení spodního prádla nasoukáním na Allenovu kachetickou postavu a tím metamorfózu na Ramba Allena nebo uvítací pokřižování v kostele :-)) ()

Mr.KarlAdler

Ačkoliv je to naprosto allenovské, staví se pro mě Take the Money and Run na roveň Jarmuschova Down by Law, i díky té tématice útěku z vězení. Začátek je napálený neskutečným způsobem, a i když tempo kolísá a závěr už není tak odzbrojujícím způsobem vtipný jako zbytek, pořád mě to baví víc jak třeba Zelig, kde byla tahle forma dovedená k dokonalosti. Starý Allen, zlatý Allen. ()

Autogram

Nedá sa nemilovať takéhoto zločinca. Woody už ako mladý bol etalónom ňoumu a to mu zostalo až do staroby. Rovnako aj dialógy a celé poňatie tohto filmu, kde je aj paródia príliš vážne označenie. Skvelé gagy s nečakanou pointou sa striedajú s dlhšími trochu nudnými časťami filozofujúceho Woodyho. Vyšlo to na akurátne tri hviezdy. ()

Pecival

Netvrdím, že všechny Allenovi filmy jsou dokonalé, ale tenhle film k tomu nemá daleko. Skvělé hlášky, proslovy, situace a taky mu nedochází postupem času dech, jak mám u Allena pocit v některých filmech. Mladej Allen byl prostě už tehdá zatraceně ve formě. ()

P1tr

Velice příjemné odstartování kariéry Woodyho Allena. Zde se ještě veze na vlně až přehnaně absurdního humoru, kterou v dalších snímcích následoval, ovšem ne tak kvalitně, jako zde. Několik nezapomenutelných vtipů si budete přehrávat stále dokola. Tohle se Allenovi velice povedlo a nejen díky kratší stopáží Vám snímek uteče rychleji, než kterýkoliv jiný. ()

Richard_Ba

Už keď sa Woody prvýkrát pohrával s myšlienkou natočiť film/komédiu, tak vedel, že ideálna bude forma dokumentárneho filmu (mockumentary). Takže "Take the Money and Run" mal formu dokumentárneho filmu, ktorý je v každej sekunde nehorázne vtipný ! Ak by som chcel byť veľmi odvážny, tak budem tvrdiť , že týmto filmom si splnil malý sen. Túto formu neskôr zdokonalil v geniálnom filme "Zelig". Film neskutočne poteší dynamikou (vďaka dokumentárnej forme) a nespútaným množstvom záderov. To ten film má fakt 40 rokov ? ()

standsiller

Nemožný bankový lupič, ktorý sa za žiadnu cenu nevie zmieriť s faktom, že jeho gangsterská kariéra dostala už v plienkach predurčenie na to, aby sa stal jedným z najhorších ( a to v najhoršom slova zmysle ) lupičov všetkých dôb. Woody Allen opäť raz dokázal, že je drevo a to je práve dôvod , prečo ho mnohí majú tak radi. Pomerne veľký podiel akcie a menej dialógov ako u väčšiny jeho filmov. Nech žijú zbrane z väzenského mydla ! ()

venca163

Možná už jsem byl jen přetaženej, sledoval jsem to nadvakrát. Občas mě to míjelo, přišlo mi to trochu nevyvážený a teď koukám, že je to jeho prvotina, to by mohlo lecos vysvětlovat. Hodně silný 3*, ať Woodymu nedávám pořád jen 4 a 5. (70%) ()

Zagros

Klasický Woody chtělo by se napsat, tohle je ovšem jeho prvotina a jeho tvůrčí postupy se teprve formovaly. Přesto vás ničím moc nepřekvapí. Pokud jej máte rádi, budete pravděpodobně spokojeni. Když vás nebere, ani tenhle film vás v tom případě nenadchne. Od Woodyho Allena mám nakoukáno opravdu hodně a můžu srovnávat. Jak jsem psal, formou se moc nevymyká jeho ostatním filmům. Možná jen tady chybí ucelenější děj. Je hodně poznat, že měl spoustu nápadů na vtipné scénky a snažil se je vecpat do (téměř) zbytečného příběhu. Banální příběh jednoho zlodějíčka slouží jen jako místo, kam ty scény umístit. Většinu filmu mě stále něco štvalo a přemýšlel jsem, co to je. Nakonec jsem si uvědomil, že je to hlavní postava. Ta tentokrát totiž není roztržitý intelektuál s ostrým jazykem, ale prostý idiot (jak ve filmu několikrát zazní), který ze sebe občas vysype něco vtipného, ale častokrát je trapný a povětšinu času vyloudí jen mírný úsměv. Nechám slabší tři hvězdy a jedna je za samotku ve vězení s pojišťovacím agentem. To by byl strašný trest i pro mě. :-) Doporučím od něj raději pozdější tvorbu, kde se najdou lepší kusy. ()

Han22

Většině filmů Woodyho Allena jsem se vyhnul. Prostě humor mě buď baví (ať pitomý nebo kvalitní), nebaví (různé fekální, pitvořivé, dementní humory) nebo nudí (suchý, jemný, většinou anglický humor). A pak je tu sebeironický, hořko-komediální Allen u kterého mě to úplně míjí a nevím proč. Seber prachy a zmiz není jeho typický film, naopak je to crazy komedie; výsledek je ale totéž. Občas jsem se zasmál, občas mě bylo trapně, většinou jsem nechápal. Ve vážnější formě by mě i bavil ten příběh smolařského kriminálníka, naopak mě příšerně štval ten dokumentární styl a ta hlavní postava totální idiota, který se marně snaží být kriminálník. Navíc Allen je prostě tak ošklivý, že uvěřit že sbalí kočku jako Janet Margolin je pro mě v žánru sci-fi. Tak co s tím? 3* ať tomu nekazím rating, protože objektivně to špatný film není, jen ne pro mě. ()

Stružák

Klasika od klasika. Fascinuje mě, jak jednoduchý humor v podání Woodyho dokáže pobavit i po několika letech. Jen si vemte, kdo všechno ve filmu rozšlapal Woodymu brýle. :-D Při každém dalším rozšlapání jsem jenom vybouchával smíchy víc a víc. :-D ()

tom.nosek

Moc filmů jsem od Woodyho Allena sice neviděl, ale zrovna moc ho nemusím, nikdy mě moc nechytnul, většinou jsou pro mě jeho vtipy maximálně průměrně vtipné. Take the Money and Run je ale napěchovaný povedenými fórky. Rozbíjení brýlí, rodiče s maskami, zavření do díry s pojišťovákem, roztečení mýdlové zbraně, i takové malé detaily jsou dovedeny do velice vtipné absurdity a zároveň to není romantický nebo příliš vztahový film, který dokáže pokazit každou komedii. ()

showxman

Výborná groteska, u které si dobře oddechnete i dnes. Připravte se na vše, vypněte hlavu a řehtejte se suchým Woodyho kameňákům, které přicházejí jakoby odnikud. ()

Bouřňák

Příjemné překvapení - sice starý, ale dobře konzumovatelný film Woodyho Allana. Jsou sice čas od času cítit menší prostoje, ale celkově film šlape a divák se nenudí. ()

defagoo

Nesmál jsem se úpně všemu, možná právě naopak, ale i tak to byl hrozně chytlavej film. První housle tady hrál na film originální vyprávěčský styl, který nám postavu přiblíží pomocí vypravěče a především komentářů některých hrdinových blízkých. Mimochodem nechápu, jak k sobě Woody může vždy najít tak pěknou hereckou partnerku... ()

derryl

Parodie na vězeňské, "útěkové" a lupičské filmy formou hraného dokumentu o fiktivním bankovním lupiči v podání Woodyho Allena, který je "tak trochu" smolař a vždy skončí tam, kde má. Nápady, skvělé situace a komika jsou velmi dobrým základem, na němž Allen staví režii svého prvního hraného filmu. Na rozjezd jeho komediální filmové kariéry je to více než dobré, skvosty však budou brzy následovat... ()