Děsivé dědictví

• USA Hereditary (více)

Katika666

Poviem hneď na úvod,že filmu udeľujem tri hviezdičky..Nemôžem to nazvať inak,ako sklamanie,ale vo veľkej miere si zato sklamanie môžem sama.Od prvej ukážky či traileru mám potom vždy isté očakávania a neskutočne ma sklame,ak sa nenaplnia.Vôbec nejdem hodnotiť režisérsku stránku,ani kameru,strih a hudbu..toto všetko je na špičkovej úrovni,bez debaty.Čo som však čakala a nedostalo sa mi to,je padnutá sánka ..alebo aspoň to čumenie do blba ešte dve hodiny po filme a jediná otázka WTF???TOTO som očakávala od tohto filmu (už neviemkoľkého v poradí)a opäť a zase NIČ..Ja neviem,som naozaj iba ten nenáročný divák??Maybe.Ale nech som.Pretože to,že už niekoľko týždňov vychádzajú články s vysvetleniami a špekuláciami,ako to bolo vlastne myslené,tak na to ja kašlem..to ma fakt nebaví..že sa o tom musí hodiny diskutovať a "premýšľať"o tom,pozrieť si to ešte trikrát,a následne sa tváriť,aké je to vlastne geniálne..Jediné,čo som chcela opäť zažiť,je ten pocit ako napr.po filme Tí druhí alebo Prekliaty ostrov..jednoducho ti zletí sánka dole a ty nechápeš a vlastne chápeš a si nadšený a chceš to vidieť znovu a vychutnať si to..Hereditary ja už vidieť nechcem a nepotrebujem..ono asi najviac práve kvôli tomu koncu..ten koniec ubral môjmu hodnoteniu jednu hviezdu..Hrozné??Desivé??No pre mňa teda určite nebolo.Oveľa viac ma vydesil taký Get Out napríklad..A také Tiché miesto ma bavilo ďaleko viac,ako toto.. ()

Igwar

Ten film je nielen strašidelný ale aj nepríjemný, dusný, depresívny ... Nie je pre fanúšikov prvoplánových mainstreamových ľakačiek a odráža sa to aj na tom, ako fanúšikovia takýchto filmov film podhodnocujú (viď. niektoré komentáre). Taktiež nie všetko dáva úplný zmysel a nie všetko dokonale logicky zapadá. V iných filmoch mi to zvykne vadiť, ale tu to je presne ten element. ktorý Vas nechá po film čumieť s otvrenou pusou a ešte dlho po vzhliadnutí filmu Vám ten príbeh zostane v hlave a núti Vás premýšľať čo sa vlastne stalo a ako vysvetliť to, či ono. V neposlednom rade treba pochváliť skvelý výber postáv a excelentné herecké výkony a to vrátane detských rolí. Pozn. Ann Dowd tu hrá milú starú dámu ale v rámci atmosféry filmu tu pekne funguje aj to, že v nej jednoducho vidíme odpornú tetu Lýdiu, ktorú excelentne stvárňuje v Príbehu služobníčky. ()

BranuliQ

Aster je pán! Debutovať a hneď vytvoriť jeden z najlepších hororov, aký som doteraz videl je teda poriadny úspech. Prikláňam sa k ostatným, čo chrlia jeden superlatív za druhým a musím povedať, že nič intenzívnejšie, deprimujúcejšie a nepríjemnejšie som zrejme za celý môj život nevidel. Režisér to do diváka nemilosrdne pumpuje a postupná nemilosrdná gradácia je priam na nevydržanie, pričom to vôbec nemyslím zle. Je to skôr chytro napísaná psychologická dráma s hororovými prvkami (ktoré ale rozhodne stoja za to), vynikajúco nasnímaná, skvelo ozvučená, no hlavne bez chyby zahraná. Toni Collette si ide aspoň po nomináciu na Oscara, keďže to čo predvádza je veľkolepý herecký koncert a Milly Shapiro vyhráva cenu za najlepšie obsadené detské monštrum. Hororoví "experti" síce zrejme spokojní nebudú, žiadne nekompromisné ľakačky či brutálne krvavé zábery sa vo filme nevyskytujú, no náročnejší divák, venujúci pozornosť skôr dusivým a naozaj neznesiteľným atmosféram či samotným postavám určite sklamaný nebude. Pretože práve tieto dve aspekty, atmosféra a postavy, sú obrovským plusom. Zimomriavky a strach je možné navodiť aj inými metódami a to aj v takej miere, aby ste si želali, nech film už skončí a dá vám konečne vydýchnuť. Už teraz totiž viem, že na minimálne tri scény nikdy nezabudnem a že som úplne psychicky vyčerpaný. 100% ()

F50Ferrari

Nevim no, opět nechápu zdejší vysoké hodnocení, větší nudnou hovadinu jsem už dlouho neviděl ... zdlouhavý, zkrátil bych to tak na polovinu a pak by se to asi ještě dalo ... ale jako 2 hodiny velká ztráta času, byl jsem rád, když to skončilo a že bych z toho filmu měl nějaký špatný pocit nebo byl z toho nějaký rozhozený, to teda určtiě ne, fakt hovadina :( ()

oleg121

Hereditary by mohol byť o triedu lepším filmom, keby mal o niečo kratšiu stopáž a napínavejší scenár. Iste, na mnohé zvraty sa ťažko pozeralo a boli aj mrazivé, ako celok to viem však vnímať skôr ako psychologickú drámu o jednej rodine, než horror. Toho tam je minimum a zľaknúť sa pravdepodobne nezľaknete ani raz. Záver síce jemne prepálený, v rámci žánru je však ešte celkom fajn. ()

alKalda

Tisic lidi, tisic chuti, ja jsem na to sel asi s velkym ocekavanim. Vadilo me to, jak na CSFD a vsude jinde lidi psali, jak je to strasne desilo po celou dobu, jak to v nich nechalo nesmazatelnou stopu. Ja jsem v tom videl nesympaticke herce, prehravajici matku a hlavne mi prislo, ze se reziser nemohl rozhodnout, zda to bude rodinne drama (viz prvni cast), zda to bude horror (cast druha) a nebo cerna komedie (zaver). Samovzniceni otce, matka urezavajici si hlavu a ind co se boucha hlavou do stolu - to pro me byli tri zasadni okamziky kdy jsem si rikal "co to ku*va je". Pusobilo to nanejvys smesne a to je velka skoda a film to hodne degradovalo. A to jsem na to nesel jako na nejaky blockbuster ala Conjuring, sel jsem na to jako na mrazivy horror a toho se mi nedostalo. Ocekaval jsem neco jako Matka! coz se mi libilo. Dostal jsem zanrovou patlaninu s nesympatickym obsazenim. Tiche misto je zatim film a prekvapeni roku, tohle je pro me velke zklamani. ()

Sukuba odpad!

Nevěřím, že tohle někdo vážně považuje za horor roku a navíc s přesahem. Taková krávovina, která si od začátku hraje na něco víc. Ještě tak v půlce jsem byla rozhodnutá dát aspoň za dusnou atmosféru a obsazení, dvě slabé hvězdy, ale po tom směšném konci to házím rovnou do odpadu. Čekání na tenhle film a skládání děje z náznaků ukázek, bylo mnohem výživnější, než samotný finální počin. ()

Dzunk

tyjo, to bylo tak děsivý, až jsem u toho párkrát usnul. ne vážně, tohle je podle mého velmi nezáživnej film. divil jsem se, že víc nevytěžili tu holčičku co vypadala docela děsivě. ne, oni jí radši uloměj hlavu o sloup, snažil jsem se nesmát, ale nešlo to, vypadalo to fakt srandovně. ()

RAMSTER007

Jako psychologické drama to bylo výborné ale horor roku to nebyl.. Toni Collette byla v roli nemocné matky výborná.. naprosto uvěřitelný výkon, který táhla až do finále. Milly Shapiro byla zvláštně tajemná a role jí výborně vyšla. Film celkově je lehce mysteriozní a v tomto žánru je dobrej..) ()

VincentB.

Do polovice filmu človek nevedel stále akým smerom sa to uberie. Dokonca ako divák som prijal, že až v midpointe sa odhalilo, že pôjde o démonickú záležitosť. Atmosféra bola neuveriteľná, výborná kamera, strih, réžia. ALE! Tých otázok ostalo až príliš veľa nezodpovedaných. Niekomu to možno nevadí ale pre mňa sa vďaka posledným minútam filmu znechutilo všetko dovtedy budované. Hodnotím 55%. ()

Iveta47

Pre mňa strašne ale strašne psychologické.Teda žiadny horor ale psychologická dráma a vtedy by som to tak aj hodnotila,ale horor určite nie.Nemám rada filmy tohoto typu kde na konci vlastne nechápem o čom to celé bolo a to si dovolím povedať že som chápavá a pri zmysloch.Nudné ,rozťahané a vraj pôvodná verzia ma tri hodiny.NEE.Velmi dobre to vystihol Verbal za čo mu ďakujem,že nemusím premýšľať nad tým či som len sama nedocenila toto veldielo. ()

tina18

Po neskutočných recenziách a vyhláseniach , že sa jedná o horor roka, prišlo pre mňa osobne veľké sklamanie po zhliadnutí tohto snímku. Nebolo to zlé, malo to svoju mrazivú atmosféru, a do istého momentu som si nebola celkom istá akým smerom sa to uberie, no potom nastal zlom, a celé sa to zvrtlo do slabého priemeru všetkých klišé hororov poslednej doby - tu navyše s nedostatkom scén , ktoré by sa dali označiť ako hororové. Postavy boli síce vykreslené dajme tomu realisticky, ale ich činy zase nemali žiaden spád, jednotlivé scény , ktoré by stáli za rozvinutie sa už viackrát nespomenuli - túto dvojhodinovú snímku s neskutočne slabým spádom nezachránila ani vyššia spomínaná mrazivá atmosféra. Osobne veľké sklamanie - 60 %. ()

dofo

Pomalé tempu je pre tento typ vynikajúce a navodzuje skvelú atmosféru. Postupne atmosféra hustne a je čím ďalej napínavejšia. Hlavne koniec je riadne intenzívny. Skvelý horor, atmosferický a jemne znepokujúci. ()

klabator odpad!

Větší kravinu jsem dlooouho neviděl a doufám ani neuvidím. Netuším jak může mít taková blbost 68%. Absolutní nelogičnost filmu, při první půlce jsem usínal, ve druhé litoval že jsem neusnul už v první a musel tu hrůzu sledovat. Nedávalo zde smysl absolutně nic, kdyby se vystřihly všechny nepotřebné scény film se bez problémů vleze do 20ti minut. Kdybych to měl zařadit jako A-B-C hodnocení filmu, tak na to na naše abeceda nestačí a musel bych skončit na omega... ()

Dr.Miku

Naozaj nechápem, prečo má tento skvostný horor také chabé hodnotenie. Od začiatku som cítila to postupné budovanie napätia, a to prostredníctvom znepokojivej hudby v pozadí, ktorá nútila k úzkosti, až po totálny koniec, ktorý mi chvíľu ešte vŕtal v pamäti. Šokujúce zvraty boli naozaj strašidelné, síce sme niektoré samozrejme už mohli očakávať dopredu, iné napr. ako bol úplný záver s rozuzlením motívu istej postavy, sme netušili takmer do poslednej chvíle (a to som jedna z tých "vediem a.k.a. Jolanda"). Miestami som mala strach, mne tam teda bežné ľakačky, ktorých som už presýtená , vôbec nechýbali. Naopak detaily, ktoré sa naskýtali k pohľadu, trvali občas len sekundu, ale bohato stačili, aby som si takmer zakryla oči. Každopádne dej originálny, pozadie príbehu - psychologické aj vizuálne - veľmi slušné, ozvučenie parádne. Pre mňa osobne od Conjuring-u konečne nejaký silný horor. Určite by som si pozrela ešte aspoň raz, a dúfam, že tvorcovia budú pokračovať. ()

Boyled

Ježíšku na křížku. Nic tak hrozně nudného jsem dlouho neviděla. Vlastně na to, že je to horor, tak některé scény jsou vcelku vtipné. Jedna hvězda za ošklivou holku a useklou hlavu. ()

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit