V oku hurikánu

• Austrálie

Akční / Thriller

USA, 2018, 100 min

• Xmilden

Rob Cohen má na svědomí hodně hloupé filmy a Hurricane Heist (časem český distributor snímek přejmenuje nějakým zajímavým titulem) z této škatulky neuhýbá ani o milimetr. Scénář smíchal povedený Twister s méně povedenou Povodní. Přestože zde hrají poměrně zajímaví herci, jejich postavy bych stěží označil za sympatické. Hláškuje se jako o život, ale akce je nevěrohodná a lidé se tady chovají jako naprostí dementi. Závěrečný úprk kamiónů absolutně vládne. I přes všechny uvedené zápory bych tohle celé za nudu neoznačil. 40%(10.6.2018)

• Likan7

Možná se to tváří jako sympatický béčko, ale je to TAK pitomý nesympatický béčko, že ten film musíte nenávidět. Grace je kandidátkou na Zlatou malinu, stejně tak její rosničkový kamarád Toby Kebbell. Ale jestli je něco do nebe volající, je úroveň debility scénáře. Něco tak hroznýho jsem opravdu dlouho neviděl.(1.5.2018)

Návrat do devadesátek, který svým vyzněním na obrazovce neurazí, ale v konečném součtu se vám rychle vypaří z hlavy (tím ale nemyslím, že by se film nějak výrazně nepovedl). Možná bych omezil ty na oko bijící digitální triky, které někdy působily lacině, což filmu s tak vysokým rozpočtem rozhodně nedělá moc dobrou reklamu. Na druhou stranu chápu, že i s celkem tučným rozpočtem holt nelze po celou dobu udržet triky na špičkovém levelu, to by se musel alespoň tak ztrojnásobit. Rob Cohen již dokázal natočit pár slušných bijáků, tady bych ani neviděl nějaký problém. S herci to také špatné nebylo, hlavní záporák celkem v pohodě, Grace coby ženská hrdinka taktéž ucházející. Nejvíce mě bavili dva bráchové, kteří s těmi bad guys zamávali jako nějaká armáda. Po stránce příběhové nic extra, přepadení banky jsem očekával v trochu jiném, poněkud propracovanějším hávu. Rozhodně to není film k zatracení, ale i přepálený konec, kde se to dá jednoslovně nazvat digibordelem, to ponechává v průměrných vodách. Ale jako jednohubka zabaví. Za mě dávám 61 %(27.5.2018)

• Big Bear

Už jsme tu měli filmy V oku bouře, V oku tornáda, tak teď tu máme V oku hurikánu. V podstatě je to pořád stejné. Někde většinou v USA se rotočí hurikán a my sledujeme dění kolem. Buď se děj týká lovců hurikánů, nebo zachraňujících se lidiček. Liší se jen rozsah zmaru a zkázy, přičemž dogitalizace umožňuje s dobrým rozpočtem navodit až vizuální orgie, bohužel často navzdory scénáři. Tady to bylo okořeněno loupeží z federálního skladu, kam se vozí vyřezené bankovky k likvidaci. Dneska s nadupaným kompem dokáží filmaři lecos a tak udělat digitálně větrný vír, vznášející se domy či poletující auta není žádný problém... Z hlediska logiky je film naprosté béčko, pár nápadů ale bylo zajímavých. Pořád jsem si říkal kdo je sakra ta fešná agentka v nejlepších letech a pak jsem si vzpomněl. Na fešné herečky mám totiž pamatováka... Ano, byla to Maggie Grace jedna z přeživších letu Oceanic v The Lost... Dávám za dvě stodolarové bankovky z transportu. * *(5.7.2019)

• castor

Úvod úplně neurazí, seznamovačka s ústředními postavami už je ovšem solidně jalová a s přibývajícími minutami se začíná projevovat, s jakým rozpočtem se pracovalo a že nad scénářem neseděl žádný bystrý pisálek. Rob Cohen je rutinér, který snesitelný film nenatočil dobrých patnáct let. Stealth, třetí Mumie nebo Vražedná hra byly prachmizerné kousky, na druhou stranu se od nich NĚCO čekalo. Od tohohle „dobrodružství“ á la loupež při ničivém hurikánu se při vší úctě nečekalo vůbec nic. A to mu ve výsledku možná i pomáhá. Film působí docela televizně, negraduje, chybí mu atmosféra, zajímavé postavy i vyrovnanější triky. Nicméně známe větší průšvihy.(1.5.2018)

• - Vo finálnej scéne s kamiónmi rútiacimi sa po diaľnici je možné všimnúť si, že kamióny stoja na mieste a nehýbu sa. (Johnny.ARN)