Snímek inspirovaný vlastní životní zkušeností filmové tvůrkyně Jennifer Fox, je sondou do paměti jedné ženy, která je nucena přehodnotit svůj první sexuální vztah. Zcestovalá novinářka a profesorka Jennifer žije se svým přítelem závidění hodný život v New Yorku. Dokud však její matka neobjeví příběh, který Jennifer napsala v sedmé třídě, a v němž líčí svůj “zvláštní” vztah se dvěma dospělými trenéry. Při čtení zažloutlých stránek “Příběhu” si Jennifer uvědomí, že zašifrované detaily, které sepsala před čtyřiceti lety, tak docela neodpovídají jejím vzpomínkám. Hluboce otřesená Jennifer je přesto odhodlána sladit svou verzi událostí s pravdou a rozhodne se oba trenéry vyhledat. Po návratu na koňskou farmu v Karolíně, kde se toho tolik odehrálo, se probudí Jenniferino neohrabané, ale houževnaté třináctileté já, a láskyplné příběhy, které si celá desetiletí namlouvala, se začnou rozplývat. (HBO Europe)

zette

Herecky slusne zahrane, jinak mi to neprislo nejak moc zajimave, nedokaze to divaka poradne posadit do kresla. Je to proste jenom takovy odvypraveny pribeh, cekal jsem i pres relativne nizke hodnoceni vice. ()

sedm.1

Ještě že nemá každý člověk tak nutkavou potřebu sdělovat celému světu svá traumata z dětství právě jako jistá Jennifer Fox, která sebe samu pasovala na „úžasnou“ spisovatelku a ještě „famóznější“ filmařku, díky čemuž je svět obohacen o „šokující“ životní tajemství jedné paní, která se domnívá, že si asi všichni sednou na prdel, když to vytroubí ven. Samotné téma je tedy ožehavé a pro zfilmování určitě dost silné, nicméně co se přímo příběhu, respektive zápletky týče, to není žádná strhující záležitost, spíš naopak. Její retrospektivní zpracování pak sice lze označit za oživující prvek, ale opakuji, ten příběh není vážně až tak silný a přesvědčivý, aby mě prostě bavil. Navíc vzhledem k onomu tématu měl film obsahovat mnohem více emočně vypjatějších, výraznějších a dramatičtějších situací, mě to přišlo celé až moc poklidné, nenaléhavé, bez jakékoliv kontroverze, o napětí pak nelze mluvit už vůbec. V závěru jsem pak očekával alespoň nějaké satisfakční finále, ale ani to nemělo prakticky žádné koule, takže já tuto podívanou nemohu označit za nikterak přesvědčivý filmový zážitek, spíš jen za dost obyčejný TV snímek, který si nezaslouží nějakou větší pozornost. ()

Disease

Odpověď na to, kde končí realita a začíná pubertální fantazie, tenhle film sice nedá, ale je to parádně odvyprávěné. ()

LadyAnia

Film, který nezobrazuje explicitně nic, vlastně uvidíte maximálně něčí záda a stejně je vám z toho hrozně špatně. ()

LuccinyFilmy

Asi je tam hodně práce s pamětí a rozpomínáním se a lhaním sama sobě a tak, ale mě celou dobu strašně bilo do očí to, že lidi, kteří pracují s koňmi (natož vedou vlastní stáj, která má nějak fungovat a mít nějakou reputaci), prostě nemají na nějaké výlety do restaurací, relax v bazénu nebo znásilňování holčiček čas, protože od rána do večera krmí, kydají, čistí, jezdí, trénují nebo shánějí veterináře a kováře a tak nonstop každý den, od 5 od rána do (v lepším případě) 10 v noci. ()

BOURQUE

Tento „príbeh“ sa nesmie brať ľahkovážne. L. Dern veľmi dobrá ako jej mladšie „alteregá“. Občas nie úplne šťastne načasované striedanie snímok z minulosti a zo súčasnosti. Ale slečna Foxová! Ten záver takto a v takej forme ste fakt mysleli vážne? Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

mira.l

Příběh tohoto Příběhu je sice možná silný, ale podaný dosti divným, zmateným a pro mě docela nezáživným způsobem. ()

hazdrova

Chcelo to byť prelomové alebo skôr citovo-vydierajúce. Mne sa skôr zdalo, že to bolo nudné. Do deja sa mi nedalo vcítiť a nesúcitila som s mladou ani so starou. 2,5* ()

Micoldee

Děj příběhu se dal odhadnout už po pěti minutách. Bylo to přesně tak nechutné, jak jsem čekala. Přesto jsem to dokoukala až do konce a docela to uteklo. ()

solisoli

Vyznanie vlastnej skúsenosti, ktorá ju poznačila na celý život, je skúsenosť Jennifer Foxovej, ktorá dokázala túto skutočnosť položiť na filmové plátno. Veľmi hlboký náhľad do svojej psychiky, ju vlastne odbremenil od ťarchy, ktorá ju ťažila toľké roky až sa odhodlala to zhodiť so seba, takým pôsobivým činom, akým je natočiť o tom film. Nevídaná veľkosť režisérky, ktorá to až sem dotiahla. Škoda, že sa dejom príliš do seba zahĺbila a dlho trvalo kým dej nadobudol tu ideálnu atmosféru, odhaliť ideu celého príbehu. Tak trochu na škodu, pretože to mohlo byť nie len na jedného Oscara. ()

honzic

Velmi nudný děj, sice je to zajímavý příběh, ale já si na tyhle obvinění po 100 letech nepotrpím, je to teď módní. Hodnocení: 45 % ()