Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Marie Topinková (V. Freimanová) si otevřela penzion, ve kterém si major Hrubý (J. Bartoška) doživotně pronajal pokoj k užívání. Jednou ráno Marii probouzí rozezlený soused Robert Fiala (V. Kopta), kterému někdo zničil bicí v jeho nedaleké zkušebně. Na místo přijíždí přivolaný Tomáš Topinka (R. Mikluš) a začíná vyšetřovat. Z výpovědí svědků vyplývá, že Robertovo hraní na bubny bylo pro mnohé sousedy včetně Marie, majora Hrubého a dalších hostů penzionu nesnesitelné. Jedna z ubytovaných, paní Nosková, je ale přesvědčena, že se v penzionu dějí ještě mnohem horší věci. Z vedlejšího pokoje zaslechla rozhovor o vraždě. Okruh podezřelých, kteří mohli Fialovy bubny úmyslně zničit, se postupně zužuje a odhalení skutečného pachatele je pro všechny naprosto nečekaným překvapením. (Česká televize)

(více)

Recenze (14)

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ach božíčku. Když už nevíme kudy kam, nacpeme sem jako crossover a prozření Topinky, že ti dva skvělí detektivové, na které kouká v TV, jsou herci! Brilantní, skutečně. Udělat z Topinky tak totálního dementa, to chtělo koule. Asi nejlepší scéna je ta, kde Bartošku coby policistu v důchodě, chytne hra na bicí, jinak se to plahočí zase upachtěně k nějaké pointě, která myslím hodně lidí napadla, když se pachatel poprvé objeví na scéně. Scény natáčení seriálu a dvou herců v přestrojení (Hanák a Nebřenský) podle mne zcela nevyužité, jen se tam tak oba klátí a nemají co hrát. Přitom se z toho dalo mnohé vytěžit! Ale ne, všichni zatleskají bravurnímu pitomci, ten dostane pusu od své pošťačky, a jede se dál. ()

Peabody odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celý seriál (manželka to chtěla vidět) mne hluboce zklamal, pokračuje zcela v trendu Doktora Martina, první řada nakonec docela solidní, druhá špatná a tohle je děs. Možná, že je úmyslný žert, že se to jmenuje Zločiny, když to leckdy nejsou ani přestupky, ale jízdy na bílém koni (co mi zlůstalo v paměti) a kombinace Čech se Slovenskem, ach ne. Čím dál blíž Villagiovi se posouvá Topinka, snaživý hlupák (to jako vážně, že někdo věří, že postavy z detektivního seriálu jsou detektivové? Galaxy Quest na tom postavil skvělý film, ale to se musí umět napsat). Pokud jde o detektivní zápletku, je psána stylem Nechme to Koňovi, má větší hlavu. Zajímavé je, jak i při předstíraném držení paliček na bicí je vidět, kdo je hudebník a kdo jen nepříliš pečlivě hudebníka hraje. Ale být u takovéíhle hovadiny pečlivý, to chápu, že se jednomu nechce. respektive nestojí to za to. Prostě chleba = na složenky. Osobně mám pocit, že se při řadě scén pan Bartoška usmívá tomu, jak je to blbé. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lepší průměrný díl, ve kterém se Topinka setká se svými idoly - komisařem Majerem a strážmistrem Štrosem. Jenže tohle setkání nedopadne pro Topinku zrovna nejlépe. Případ s rozšlapanými bubny je na vedlejší koleji, ovšem ke konci je rozřešen přímo poirotovsky. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (1)

  • Marie Topinková (Hana Vítová) říká v čase 9:34, že paní, co uklízí v penzionu, se jmenuje paní Palečková. Později, v čase 19:34, o ní ale mluví jako o paní Ptáčkové. (Jacquesmort)

Reklama

Reklama