Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

herr_carter

Hodně mi tenhle film připomíná Propast, přirozeně ale ne tak dobře řemeslně zvládnutý. I tak ale lehce nadprůměrné sci-fi, které rozhodně přiková ke gauči.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

iXtr3m3

Atmosférické sci-fi nesci-fi s hviezdnym obsadením a dobrým zasadením do dobrého prostredia. Malo to byť niečo na spôsob Event Horizonu, ktorý vyšiel o rok skôr, ale žiaľ sa to minulo účinkom. Nič to nemení však na tom, že film ani zďaleka nebol len prachobyčajným priemerom. Pokiaľ sa k nemu človek dostane po dlhých rokoch, tak ešte dokáže prekvapiť. ()

Loki_Six

"I mean a perfect sphere - down to a thousandth of an inch. That's a message in itself... I mean when Pope Benedict asked Giotto for a drawing to prove his worth as an artist, what he did was draw a perfect circle freehand. Perfection is a powerful message." ()

cold

Celkem povedená psychologická sci-fi. Předlohu jsem nečetl, tak jsem neměl s čím srovnávat, ale za zhlédnutí určitě stojí - "Nebo, že by se vyskytl nějaký sen, který by jste neradi vyděli ZHMOTNĚLÝ" ()

Theraphosa

I když si na sci-fi žánr zrovna dvakrát nepotrpím, zde jsem se spíše nechával unášetr proudem hereckého umu Hollywoodských hvězd, převážně Dustin Hoffman se mi zde zatraceně líbil. Dále se dají ocenit některé scény pod vodou (proč to nepřiznat, hlubiny, kde si nevidíte na špičku nosu mě děsí). Dost mě zklamal závěr, od kterého jsem čekal mnohem víc, než že naši hlavní hrdinové prostě zapomenou na 35 sáhů dlouhou oliheň chrlící stovky vajec velikosti melounu nemluvě o 4 členech posádky, kteří zemřeli hodně záhadnou smrtí...a ke všemu si koule prostě odletí do luftu. 55% ()

wosho

Ambiciozní sci-fi, které se nedokázalo odrazit odedna průměrnosti. Ale z počátku mělo jistý potenciál, který utonul v neschopnosti filmařů nalézti kompromis mezi komerčním uchopením a uměleckým pojetím filmu. ()

JimDoor

Nedá se srovnat s knihou. Tu sem přečetl na jeden zátah. Tři hvězdy pro Hoffmana, který to tak ňák celý drží pohromadě svým výkonem. 60% ()

Paity

Velice dobře udělaná knižní předělávka. Stejně, co si budeme povídat, tyhle filmy typu, nevidím nic, ale něco tam musí být, fungují stále a i v případě koule zafungovalo toto "kouzlo" a proto tomu musím dát čtyři hvězdy. ()

farfalla

Dobrý, ale překombinovaný film. V hlavních šesti postavách jsou známý herci. Každý musí dostat prostor, a tak jsou komplikace nafouknuté. Ponorka, hvězdná loď i koule hluboko v moři. Vědci, z kterých se stanou potápěči musí řešit, jestli to co zažívají je jejich realita nebo jejich sny a představy. A kdo s nima komunikuje přes zakódované zprávy. Zakončení filmu mi přišlo až komické. Trochu ze všeho ubrat a bylo by to lepší. ()

Adramelech

Aby si člověk tenhle film užil, nesmí příliš bazírovat na logice a řešit podružnosti. Alenka v krajině divů měla k dění právě takový přístup, jaký zde divákům doporučuji. Zápletka se opírá o hodně fantastické předpoklady a je celkem rafinovaně vymyšlená. Tým průzkumníků mi přišel dobře vybraný. Ne že bych v jejich situaci chtěl být, ale na druhé straně jsem si představoval, jak bych jim, kdybych tam náhodou byl, kecal do toho, co mají a hlavně nemají dělat: „Nelez do té rtuťové koule, chlape, to není dobrý nápad. A ty, ženská, si nechoď zaplavat mezi ty obří medúzy. Copak nevidíš, jak si na tebe už brousí žihadla, totiž vlastně žahadla?“ A co teprve když se přes počítač ozve jakýsi Jerry. Komunikace s ním nápadně připomíná komunikaci s duchy, jak ji popisovali spiritisté. Na tomto místě jsem konečně začal tušit, odkud vítr vane, a čekal jsem, jak si filmoví tvůrci s takto rozehranou partií poradí, a vskutku, vyšli z toho se ctí. Velmi pěkný film. ()

pjotr76

Půjdu i trochu pod průměr hodnocení vzhledem k obrovskému potenciálu, který tento film měl. Podíváte li se na herecké obsazení a neviděli li jste tento film, pak musí srdce zaplesat. Však "dream-team ve složení Hoffman, Coyote, Jackson se Stoneovou v brance vyhoří jako čeští borci z NHL na památném světovém poháru v 97 nebo kdytobylo. Film je vzhledem k tomu, že toto klasická struktura byla už mnohokráte zfilmována , velmi špatný. Je velkým zklamáním jak pro fanouška sci-fi žánru, tak zejména pro fandy Dustina Hoffmana. Podprůměrný film, nezapamatovatelná zmatkovitá akce, se spoustou pseudopsychologické omáčky, nevalnými triky, s přehršlí detailů na "zamyšlené" ostře řezané tváře hlavních představitelů - jedním slovem KÝČ . ()

Schuldiner

Námět zajímavý, filmově docela dobré psycho, ale chvílemi zbytečně zmatečné.. Celkově jako sci-fi ucházející, herci předvádějí lehký nadprůměr, ale (zase to ale) prostě vím, že už nebudu mít chuť si to někdy pustit znovu. Čekal jsem rozhodně víc. Myšlenka je to zajímavá, jen to chtělo ji lépe zapracovat.. Lidská nedokonalost je totiž nekonečná studnice... ()

gurmanik

Už je to pěkných pár let, co jsem tento film viděl, ale pamatuji si, že mě na něm nejvíce zaujal ten název - Koule. Jinak nic mnoho a s tím hereckým obsazením a konečným výsledkem je s podivem, že dávám 2*. Sliboval jsem si 4 a víc, ale kdyby se všechno povedlo, neocenili bychom opravdové klenoty :) ()

Movie Gourmet

I přes všechnu kritiku zde stále považuji tento snímek za zdařilý a mně se líbí. Když jsem ho viděl poprvé jako podstatně mladší, tak na mě udělal velký dojem, který ve mně zůstal. No a i teď po těch letech, když jsem se na něj koukl znova, tak se mi také líbil. Jedná se o napínavý sci-fi drama/thriller snímek. Verdikt: 3* a 75-80 % ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)