Létajícím talířem, který na sebe bere podobu pivního soudku nebo kontejneru na odpadky, přistanou na planetě Zemi dva svérázní mimozemšťané A (M. Lasica) a B (J. Satinský). Cílem jejich mezigalaktické mise je poslat na rodnou planetu zprávu o stavu pozemské civilizace. Jako pokusný objekt jim poslouží bezvýznamný, průměrný vědec dr. Jánský (J. Menzel). Oba mimozemšťané mu svými dobrými úmysly způsobí řadu problémů, mimo jiné od něj odeženou nadějnou milenku Jiřinku (N. Konvalinková), znemožní mu odevzdat zprávu pro šéfa a vyhodí mu byt do vzduchu. Zatímco dr. Jánský je na pokraji nervového zhroucení a hledá odpočinek v lesní rezervaci, mimozemšťané posílají domů svá hlášení a vyrážejí do ulic poznávat výdobytky moderní společnosti… (Česká televize)

Anderton

Tak prvá polovica je klenot československej komediálnej tvorby, nezabudnutelné hlášky (kopnul bych je do prdele) a geniálne karikaturistické pozdavy na domovskú planétu. Sled gagov neskôr vystrieda náznak deja, už to nie je tak svieže, ale stále nadpriemerne vtipné. Chcel by som vidieť film o filme, kolkokrát museli herci opakovať svoje absurdné repliky, to sa predsa nedalo hovoriť pred kamerou len tak bez výbuchov smiechu. ()

Autogram

Zo začiatku originálne, typický L+S humor prenesený z divadla do filmu. Kopa absurdných situácií, zabáva pre všetky vekové kategórie, pobavili sme sa hlavne na automatoch vydávajúcich všetko možné. S prechodom filmu na vážnu tému sa to pokazilo a pri najvyššej forme inteligencie, teda vedeckom sympóziu, už nebolo čo pozerať. ()

lennyd

Mimozemšťané A (Milan Lasica) a B (Július Satinský) mají speciální úkol. Mají prověřit malou modrou planetku, ale hlavně její obyvatele, a podat detailní zprávu o jejich životě, chování a vůbec. Hned po přistání kontaktují jednoho úplně průměrně obyčejného člověka, doktora Jánského (Jiří Menzel), kterého svým chováním takřka přivedou do blázince. Ale oni nejsou zlí, oni je chtějí poznat nás, lidi ... Film jsem viděl poprvé asi před dvaceti lety, a pamatuju si, že jsem z něj byl maximálně nadšenej. Jenže přece jen, doba pokročila - a i když film nabízí spoustu více či méně vtipných scének, jako celek již trošku nudí. Výborná scéna s dotazníkem o mimozemských civilizacích (- Co byste dělal, kdybyste potkal mimozemskou civilizaci? - Víte, já se o politiku vůbec nezajímám. Do práce chodím, okna zdobím, tak chci mít klid!) a návštěva 100% přírodního národního parku. Nicméně herecký výkon obou hlavních mimozemských představitelů, stejně tak nešťastného Jiřího Menzela je úžasný. ()

MM_Ramone

Český režisér Oldřich Lipský natočil mnoho kvalitných filmov, ktoré sa zapísali do dejín tuzemskej (československej) kinematografie. Niektoré takmer až zľudoveli. Ako príklad uvediem tituly: "Jáchyme, hoď ho do stroje", "Marečku, podejte mi pero!", "Limonádový Joe" alebo "Adela ešte nevečerala". Avšak sci-fi komédia "Srdečný pozdrav zo zemegule", ktorú zrežíroval v roku 1982, dozaista nepatrí ku jeho špičkovým dielam. Pôsobí to veľmi rozpačitým dojmom. Scenáristicky by to nebolo ani tak špatné, ale hlavne vďaka absolútne nevhodnému hereckému obsadeniu to celé skončilo takmer v odpade. Jiří Menzel bol dobrý režisér, ale ako herec bol značne nepresvedčivý a rušivo toporný. No a dvojica obsadená do hlavných úloh návštevníkov z inej planéty, v podaní Júliusa Satinského a Milana Lasicu, bola hotová katastrofa. * ()

Martin741

Perfektna dvojka boli tito dvaja/Lasica so Satinskym/, bohuzial uz zije iba Lasica. Uznavam, ze Srdecne pozdravy ze zemekoule nemaju na zvysnu Lipskeho tvorbu /Zabil Jsem Einsteina, Jachyme, Marecku..../ ale ako oddychovka je to vyborny film, ktory mozem len odporucit. ´Film ma genialne hlasky - bude to cesky : "Pracovni den Lidi zacina radou typizovanych ukonu. Po vykonani predepsaneho poctu dopredu naucenych ukonu spechaji lide do prace. Praca je na planete Zem smyslem lidskeho zivota". Podla mna povinnost pre kazdeho, kto sa povazuje za znalca ceskoslovenskej kinemtagorafie. 89 % ()

• Natáčelo se na pražském sídlišti Jižní město v oblasti mezi Milíčovským vrchem, Milíčovským lesem, stanicemi metra Háje, dříve Kosmonautů, a Opatov, tehdy Družby. (Ampi)
  • Lubomír Lipský, ktorý mal pôvodne stvárniť postavu doktora Jánského (Jiří Menzel), svojmu bratovi, ktorý film režíroval a na poslednú chvíľu ho preobsadil, to nemal za zlé, naopak mu dal za pravdu, že Menzel sa na danú postavu hodí ďaleko lepšie ako on. (Raccoon.city)

Zemřel Milan Lasica

Zemřel Milan Lasica