Lidé zde chodí pozpátku, koně skáčou přes překážky pozpátku, smrt se stává zrozením a naopak, při jídle vycházejí potraviny lidem z úst na talíř… Jen tak se může stát, že po dopadu se ostří gilotiny zvedne, odsouzencova hlava opět sedí na krku a odsouzenec – řezník Bedřich Frydrych obživne, neboli podle jeho vlastního komentáře „se za poněkud zvláštních okolností narodí“. Pozoruhodná na Happy endu ovšem zůstává hlavně základní myšlenka pracující s tím, že zpětným chodem se divák dopracuje ke zcela protikladnému vnímání původního významu: rozřezávaná manželka je „složena“, smrt se jeví jako zrození, pohřeb tchána jako „doručení“ v rakvi… Především se však tragický – a banální – příběh podváděného manžela-vraha mění v nevšední komedii s dobrým koncem. (KVIFF.TV)

anonim

Nápad vskutku geiální, zpracování famózní, po celý film jsem se prakticky nepřestal smát. Vladimír Menšík byl skutečně PAN HEREC. Nejlepší scény: okrádání lachtanů a hrocha v ZOO, zabodnutí rybí kůsky do Juliina hrdla. :D ()

altumm

Neuvěřitelné, že jsem se k tomuto filmu nedostal dříve. Experiment, který vyšel na výbornou. Převrácené dialogy dávající nový význam mě mnohokráte rozesmály, stejně tak komentáře k některým záběrům puštěných pozpátku - vyskakování z vody nohama napřed... :-D ()

Mishelen

Nejoriginálnější film nejen v rámci české kinematografie, ale i světové. Tohle nikde nenajdete. Opravdu unikum. Každého z nás asi napadlo si pustit něco pozpátku a sledovat jaká to je sranda, tady dovedeno do takřka celovečerního filmu a navíc to dává smysl. Vtipný komentář, super rozehrané dialogy. Občas to sice zaskřípe, ale výborná zábava, kterou by fakt měli vysílat v TV aspoň dvakrát do roka. Ještě že máme DVD a možnost si to pustit sami doma, protože většina televizí (hlavně Nova) opakuje pořád dokola ty samé komedie, které se mi (i přes jejich kvalitu) zajídají. K tomuto filmu už asi tady bylo řečeno všechno, takže jen krátky dialog nakonec: "Jste tedy doma sama?" "Prase." "Telátko?" "Manžel jel k švagrovi zabíjet." "Kdepak je pan manžel?" ()

eoj

Geniální scénář. Dialogy, které fungují oběma směry. Beethoven k "násilné" scéně pár let před Kubrickem. A skončí střídmě dřív, než by mohlo začít nudit. Lepší 4* ()

Helllboy

Film je prošpikován originalitou a vtipem. Klenot české kinematografie, který ve své absurdnosti zase až tak absurdní není. Není přeci smrt přítomna v životě od narození? A lze vykročit z tyranie času a vidět svět ... třeba pozpátku? Vlastně, proč ne? :) ()

MIKETUK

Super věc, vůbec jsem netušil, že existuje(ostuda!!!), o to víc jsem nadšený, protože najít takový schovaný poklad, to jednoho potěší. Celý film doslova překypuje nápady, výborné "ygolaid", skvělé obsazení. 80% ()

Raiser1

Velmi lituji toho že se mi takový komediální skvost dostal na obrazovku až tak strašně pozdě. Film s podobným charakterem jsem asi ani ještě nikdy neviděl. Vřele všem doporučuji vidět, nebo spíš vidět a posílat to dál, protože bych řekl že je celkem neznámý, za to ale prvotřídní kvality. Typický český hůmor v podání Menšíka, Abraháma a dalších mi na tváři zanechal nesmazatelný úsměv ;) ()

Felsenberg

Převratný, geniální a přesto zapomenutý film. Souhlasím s tím, že kdyby byl natočen dnes, válcoval by festivaly a kina. Nemohu dát méně než 5 hvězd a to jak za nápad, tak za provedení. Hlavní roli by nezahrál nikdo jiný než Vladimír Menšík. A musím vyzdvihnout i Josefa Abrahám, který se pro roli svůdníků narodil a je v této roli u nás nepřekonatelný. ()

Ospalek

To je nádhera tohle.. Geniální scénář realizovaný v potrhlém nápadu a Vladimír Menšík v hlavní roli je prostě skvělý. Škoda jen toho komentáře mimo, který jsem občas moc nechápal (asi moje chyba). ()

Killbilly

Viděl včera na nějakém obskurním kanále a nechápu, jak to že se tenhle klenot Lipského s Macourkem ke mě nedostal dříve, evidentně to české stanice celé dekády ignorují. Perfektní humor založený nejen na otočeném pohybu a bizarním komentáři, ale taky na pozpátku říkané konverzaci typu "ano"- "znáte desatero"- "vyhodil jsem ho z okna"...., což vytváří skvělé momenty. Taky mě bavilo, že mě film nutil celou dobu myslet a domýšlet, abych se v tom neztratil a tím držel mou pozornost a v programu co běžel po tom mi chvilku trvalo, než jsem se dostal do normálního režimu "dopředu", tedy velmi vtahující záležitost. Pro Lipského fandy "must see" ! ()

Máraˇ5ˇ

Tohle je paráda a film, co budu ostatním doporučovat. Jen je ho asi potřeba sledovat někde, kde si ho můžete zastavit a vrátit zpět v čase. Je potřeba si na to prostě udělat klid, aby to pak secvaklo. Námět skvělej, provedení taky perfektní. Nejlepší asi scény s jídlem nebo "krmení" krokodýlů v ZOO :) Potěšilo, že stopáž není přestřelená, byť bych čekal, že to skončí porodem. Ale asi tvůrci nevěděli, jak by to v takovém případě měli ukončit. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám