Za pár let už nebudeme muset ani hnout prstem, protože moderní technologie za nás všechno obstarají. Technofobům se v takové době nebude žít zrovna lehko. Grey Trace (Logan Marshall-Green) je pověstný tím, že jako jeden z posledních lidí dává před technologiemi přednost vlastním rukám. Jedna noc, která mu obrátí život vzhůru nohama, však tenhle přístup rázně změní. Autonehoda na noční dálnici a střet s bandou grázlů, kteří mu zavraždí přítelkyni a jeho nadosmrti zmrzačí. Greyovy vyhlídky na invalidním vozíku jsou víc než temné, dokud mu kamarád vědec nenabídne technologické vylepšení. S čipem v míše dokáže Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama, ale získává i další, dosud netušené možnosti. Experimentální zařízení zvané STEM totiž dokáže například i vystopovat pachatele onoho nočního přepadení a také Greyovi pomoci si to s těmi gaunery vyřídit ručně. Kdo by odolal? Grey rozhodně ne. Když však zanechá prvního z pachatelů v tratolišti krve, napadne ho, jestli by STEM neměl aspoň trochu zbrzdit. Otázka zní, jestli to půjde. A jestli to Grey vůbec chce. (Cinemart)

JohnZ87

I s malým rozpočtem se dá natočit působivý akční sci-fi thriller, kterému komorní pojetí s menším počtem herců překvapivě sluší. 80% ()

simi78

Tenhle film je příkladem kvalitního scifi z moderní doby, který se drží námětu a a dotáhne jej do konce bez nudy. set design se mi osobně hodně líbí a dovolil bych si říct že choreografie a kamera akčních scén je, nebo aspoň bude, revoluční pro budoucí filmy. ()

departed

Svěží vítr do žánru sci-fi blízké budoucnosti, který se opírá o téma, které sice už známe z x filmů z dřívějška (chytrá AI, která převezme kontrolu nad lidmi, augmentace apod.), ale tady ho podává v obalu stylově natočené akce s efektními kamerovými hrátkami, nádherným neonovým vizuálem a synthwave retro elektronickou hudbou, kde všechno ladilo skvěle. Už od dob Saw, přes Insidious až po Invisible Man se mi Whannellovo tvorba začíná líbit čím dál víc a přijde mi, že jede vostošest a Upgreadem mě jen utvrdil v tom, že budu bedlivě sledovat jeho další počin. ()

J.e.r.e.c

Solidní sci-fi jednohubka postavená na ne až tak originální premise, což ovšem vyvažuje velice úderným provedením. A na směšný třímilionový rozpočet uváděný ve wiki vypadá Upgrade až neuvěřitelně dobře! Trochu mi připomíná nedávnou Ex Machinu a spolu s ní a dalšími podobně „vizionářskými“ kousky mě nutí položit si následující otázku: Proč si autoři sci-fi tak často myslí, že pokročilá forma umělé inteligence by byla bezcitná a brutální? Co když by naopak byla mnohem citlivější, empatičtější a mírumilovnější než lidé? Nejspíš proto, že pak bychom místo cool bojových scén a v ruce zabudovaných brokovnic sledovali hodinu a půl zalévání zahrádky, krmení ptáčků v parku a šití roušek... 75 % ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Solidní "béčkové" scifíčko, které vyniká souboji, akční kamerou a námětem. Slušnou zápletu ale totálně pohřbil chaotický zvěr a nelogická pointa. +++ SPOILER 20ti slovy: Zabijou mu manželku, udělají z něho miniRobocopa a jde se mstít s pomocí "vnitřní hlasu"...hlasu...který tohle měl všechno zákeřně v plánu. ()

wege

Dalo se z toho dostat daleko více, nápad super, ke konci jsem byl hodně překvapen. Ale prostě hlavní herec nebyl dobře vybrán, je takový nemastný neslaný, nemá charisma, není to prostě role pro něj. ()

V1ctor_

Absolutně "béčková" adaptace sci-fi světa rozhodně nikdy nepůjde ruku v ruce, ale v tomto konkrétním případě to nebylo až tak na škodu. Ne, že by svěží, velkorozpočtová produkce nijak nepomohla konečnému výsledku, ale zde to opravdu nebylo třeba. Snímek i přes jeho primitivnost působí a to hlavně v závěru hodně našlapaně, a to nejen díky vydařenému plot twistu, na který snad všichni čekali od samotného shledání s Eronem. ()

papadoce

Sci-fi príbeh o krutej pomste za zavraždenú manželku. Tiež vám to znie tuctovo? Teraz si ku tomu pripočítajte “KIMI” ako pravú ruku pomstiteľa, hlavného hrdinu ako paralizovaného avatara, prípadne Venoma ako jeho vnútorný hlas (dokonca aj hlavný protagonista sa mierne podobá). No a máte hotový UPGRADE. Lenže ten vo finále vôbec nie je tuctový. Od momentu čo vstúpi do hry STEM (KIMI a Venom v jednom), je to dokonalé. Úplne pradiem blahom. Už druhý film za sebou. Leigh Whannell sa ničoho nebojí, úplne serie na to, že do kina až 18+ a dáva tomu také grády, že človek každou ďalšou scénou so Stemom iba čaká čo ešte pre nás LW pripravil. A nejde tu len o prerazenie gebule nožom. To celé má proste gule a na nič sa to nehraje. Film má síce samostatne nepočúvateľný, ale ako súčasť scén úplne dokonalý sprievodný soundtrack. Čo je pre Upgrade reprezentatívne, je temná atmosféra. Dokonale temná. Bonusom je zloduch s výzorom Adolfa a Unhappyend. Chcem to vidieť ešte raz bez prerušenia. Zatiaľ 4,25*. ()

MFloyd

Překvapivě zábavný a nápaditý film. Oproti klasickým revenge filmům jsem měl pocit, že krom akce je velký důraz kladen i na styl a hlavně sci-fi tématiku "roboti nás ovládnou". Ale když dojde na nějakou akční scénu, tak kombinace kamery a rychlých robotických pohybů tomu dodává šťávu a vy cítíte plnohodnotné uspokojení, kterému nic snad krom nějaké té filmové hvězdy nechybí, a tak můžu doporučit všem, co mají chuť na svižnou akční podívanou s chytrými nápady. ()

stephano

Stejně jako John Wick svého času zabavil svoji přímočarostí a tím, že si na nic nehraje. Upgrade je přesně tak jednoduchý a zábavný film. ()

CaladanChmur

Mám rád tyhle typy filmů,ale tohle mě vyloženě zklamalo.Příběh je docela nosný,nicméně zpracování je dost slaboučké.A logické úlety ?Tak těch je tam opravdu dost.Například nechápu jak v době,kdy je technologie na takové úrovni,že si jeden dotyčný "hraje" (tzn laská ho rukama) se soukromým asi 1,5 velkým mrakem(!!),ve kterém hřmí a objevují se blesky (!!) ,ve své super komnatě v podzemí,je jindy možné vidět při pohledu z vrtulníku,obyčejná přístavní sila a jeřáby a auta,která projíždějí po mostě při pozornějším pohledu,jsou bez vyjímky současná (přičemž při scénách z aut a silnic vidíme,že automobil je hodně futuristická záležitost..(a to nemluvím o celkovém dojmu...prostě normální záběr na současné přístavní město).A pitomostí podobného druhu je tam více.Herectví pro mě bylo spíše podpůměrné...protože v tomto díle nějak nebylo moc zahrát.A dorazilo mě zjištění,že zhruba ve dvou třetinách jsem poprvé zatušil kdo za tím vším stojí (a kdo stojí ještě za ním...)..a ejhle mé tušení se nakonec ukázalo bezchybné. Docela jsem si naběhl díky hodnocení CSFD.....za mě plytká nuda a 40% dodatek...jedno z future aut můžete vidět v galerii...a na mostě vám přitom frčí obyčejná auta a za mostem stojí zaparkovaných několik obyčejných kamionů...zajímavé ()

Mamlas

Nový nápad, velmi dobrá realizace, zajímavé včetně zakončení. Trochu plochý lineární děj, ale to až tak nevadilo. Už se těším na dvojku... ()

Kortexo

Skvělý film, který nabízí řadu nových myšlenek a skvělé herce, ale dominuje množstvím zvratů a solidním koncem. ()

PAVLIS

50% Další ambiciózní sci-fi na téma nezahrávejte si s umělou inteligencí nebo také hele vozíčkáři, v budoucnu se možná zase postavíte na nohy. Tentokrát ale s televizní, béčkovou režií, povrchním scénářem a pár mechanickými souboji. Takový slabý vývar ze spojení Ex machiny a Johna Wicka. ()

Vykuk

Mohla to být béčková pecka, ale je to celé až moc ponuré a prázdné, herecké výkony vlažné, začátek vyloženě bez emocí, záporáci nezajímaví a ten jeden malý švábík.. no.. nevim, jinak fajn námět a dokázal jsem se dodívat do konce s menším sebezapřením. Závěr nemastný neslaný, sice celkem nečekaný a surový, ale zůstane vám na jazyku taková ta WTF pachuť, kdy člověk pár vteřin kouká na titulky, zakroutí hlavou a zeptá se sám sebe, jestli to nebyla ztráta času.. Pořád ale jedno z těch lepších béček. ()

PichyjePan

Cool komediální cyberpunk scifi movie. V hlavní roli se Stemem, který mi připomíná podobně psanou záležitost, která ale místo vás ovládá vaší peněženku :-D ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz