Když draka bolí hlava

• Slovensko Keď draka bolí hlava (více)

Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde ze všech sil pracuje i netradiční pomocník dvouhlavý dráček Čmoudík. Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, o letité kletbě a strašlivém Drakovi, o zlém skřítkovi Blivajzovi, ale i o tajemství Pomněnkové louky, ztraceném dračím vejci a párku klokanů. Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? (Bohemia MP)

tsatsiki

Za prvé, co mě neskutečně štvalo ta slovenština a čeština.Scénarista si zaslouží doživotí za to,že Gotta nechá mluvit slovensky,ještě mluvil Československy,takže některá slova slovenský neexistují, všichni mluví slovenský a Slovenka Magálová mluví česky, takže když řekne ř, tak si říkáte Slováci ř nemají a pak zjistíte, že mluví česky.Noga je dobrý herec, ale tady byl nesympatický a otravný a až trapný.Scénář měl dobrý nápad.Hudba na úrovni Maxim Turbulenc a Míši Růžičkové, takže děs, jediné,co se dá chválit je kamera.. Gott, který tu má mít hlavní roli je zcela nevyužitý. Hlavní role, která tam je 7.minut pak hodinu nic a objeví se ke konci.To je hlavní role a v pohádce drak učí kluka čůrat do ohně, tak to je bizár. Protože jsem pohádce fandil a na zabití nudy je to dobrý a za tu kameru dám 2*. A největší bizár je Lafitta a jeho reklama na Asombrosso v několika obrazech.Tím dost pohádku sráží dolů ()

karlos-rio odpad!

Pokládám si otázku jak hluboko ještě musí klesnout úroveň pohádek. Hlouběji už to snad ani nejde.Naivně jsem si myslel, že už nikdo nedokáže natočit příšernější pohádku než byla Slíbená princezna,ale Rapoš to dokázal. Kája mluví slovensky,proč? Je to naprosto nepřirozené, ale není to zdaleka to nejhorší. Kde začít? Otřesné dialogy, příšerná hudba,herci v hlavních rolí, nesympatický,otřesný, absolutně bez talentu, to snad ani nebylo hraní ,ale jen přednes textu, ale to platí i pro ostatní. Triky, jako vážně? Draci to je naprostý výsměch,když si představím co dokázal pan Karel Zeman v roce 1955, chce se mi brečet, jak mohl tenhle amatérismus někdo vůbec natočit a myslet vážně, pouštět papírového draka na louce,kde se odehrává většina filmu by vyšlo levněji a bylo by to mnohem přirozenější, jeden vypadá jako Mondoshawan z pátého elementu ,ale to je rok 1997, a tohle je trapná a nepovedená kopie,a ten druhý, tak to je kříženec pásovce,ještěrky,netopýra,prostě koupíte v obchodě s hračkami jakoukoliv figurku, postavíte jí před kameru a máte draka. Dokonce i drak mrak je přirozenější.Ostatní triky ani nebudu popisovat,posaďte před počítač klokana, třeba toho který tam poskakoval po louce a nebo jakékoliv zvířátko a nemusí být ani cvičené a zvládne to lépe.Rapoš,režie,scénář,hudba, TV Barrandov Jaromíra Soukupa, má těžkého soupeře.Netuším co bere Rapoš za matroš,ale měl by to začít prodávat. A pokud v sobě nic neměl, má už mít nasazenou svěrací kazajku.Ale abych nebyl jen kritický,našel jsme jedno pozitivum,konec. ()

-VINCE- odpad!

Být apríl, tak to chápu, ale oni to myslí vážně! Nechápu jak tohle někdo mohl vymyslet, napsat, schválit a nakonec natočit s cílem, že to bude hit. ()

Mamutol odpad!

Pustil jsem si Trailer č.3, který trvá 1 minutu a 45 vteřin a nedokoukal jsem to. Nechci tu patlaninu vidět ani v televizi, ani na DVD a nechci to ani na harddisku. Fujtajbl. Jak by řekla Helenka Růžičková (Slunce, seno ...): "Je to hnus z moře vytaženej." ()

bosshunter78

Jedná hvězdička za vzpomínku na Pana Gotta, do hlubšího hodnocení se nepustím, protože jsme s dcerkou po necelých 20ti minutách přepli (ne na mou žádost, ale na žádost diváka - dcery 6), nerad hodnotím to co jsem neviděl,celé, ale asi nikdy tohle dílko nedokoukám a na Gottovu slovenčinu jen tak nezapomenu, škoda nápad nebyl špatný. Zpravíme si s malou chuť nějakou pohádkovou klasikou o vánocích 👍 ()

chrustie odpad!

To si měl Gotťák odpustit. To jeho slovenské žvatlání je katastrofa. Jak nějaký kousek natočený na rychlo v garáži (jinak mi ve filmech nijak zvlášť něvadil). Celé to vypadá, jak nějaky studentský pokus FAMU, který skončil za F. ()

blondboss

Jednoznačne jedna z najhorších a najnudnejších rozprávok českej a slovenskej tvorby vôbec. Dejovo o ničom, postavy maximálne nesympatické a navyše tie postavy sa aj na rozprávku chovali neskutočne hlúpo. Neviem, čo to Rapošovi napadlo, ale musím súhlasiť s väčšinou hodnotení. Jediné, za čo som ochotný jednu hviezdu prihodiť, sú celkom milé pesničky, ktoré túto rozprávku trošku obohatili, inak by to bol odpad. 25 % ()

Joe16210

Bál jsem se, jak strašné to bude, ale nakonec jsem mile překvapený. Písničky jsou průměr, ale k pohádkám se to hodí. V podstatě mi na celém filmu vadily především dvě věci - postava Blivajze a Karel Gott mluvící slovensky. To bylo fakt peklo. Dal bych 2,5*, kdybych měl být přesný. Na české, potažmo česko-slovenské poměry to je vlastně ještě docela fajn. Uplný konec posledních pár desítek vteřin nekomentuji. I když zase vzhledem k ostatním hodnocením bych měl zůstat při zemi a více jak 2* to nedá. ()

Kokutek odpad!

Ty píčo, takže Goťák ztratil na stáří soudnost?...drak vypadá jako krpatej opuchlej krab...Mira Šimůnek má ženu, která by mohla bejt jeho matka a jejich dcera by mohla bejt jeho žena...scénárista, režisér a skladatel dohromady má rád pedofilní pissing...a k tomu klokani...doufám, že se při natáčení aspoň nikomu nic nestalo...dvě hodiny života v prdeli, trvám na opakování... ()

infernet odpad!

Něco tak hroznýho se jen tak nevidí. Gott se snaží o slovenštinu, herce nabrali asi na hlaváku, scénář nejspíš napsala malá Charlotta, triky na úrovni ochotníků a texty písniček? Škoda slov. Rapoš se zbláznil a bohužel to před natáčením nikomu nedošlo. Chce se mi zvracet, fakt že jo. ()

Alden_Larson

Znělo to stupidně a musím uznat, že výsledek je stupidnější, než jsem čekal. Zápletka a postavy nejsou zajímavé a je těžké se do nich zainvestovat. Animovaní draci vypadají hrozně, vedle nich by i Kozí příběh vypadal jako film od Pixaru. Kostým draka už není tak hrozný, ale hezká podívaná to taky není. Hudba je OK, ale je hodně zapomenutelná. Nejvíc mě ale naštval ten product placement na Marlenku, nejdřív tam je jen stánek s medovníky, což beru, dorty ve středověku existovaly, ale pak se dozvíme, že jméno jejich prodavačky je právě Marlenka a že její dorty jsou "stejně sladké jako ona", musel jsem film na pár minut pozastavit a vstřebat to, co jsem právě slyšel, protože to bylo neskutečně trapné. 1/10 ()

kacir odpad!

Auu auuu to boliii... Ach kurva fix, to je macek bolehlav. Určite by som nechcel byť uvedený v titulkoch, ak by som mal niečo spoločné s týmto....ako to vôbec nazvať? A tie efekty.. Masaker. ()

jirkahodr odpad!

Když promluvil Gott slovensky, myslel jsem, že blbě slyším. Proč tak mluví, když to neumí, bolí z toho hlava. A aby to bylo ještě komplikovanější tak zpívá česky !!!???? No a do toho klokan. Drak, který je trikově působí jak parodie na Jurský park a v pulce filmu se odehrává nějaká folklorní slavnost. Demence na entou.. ()

makuk1 odpad!

nebudu to komentovat je to hrůza, neviděl jsem to cele, zhruba v polovině děti žadonili ať už jdeme. Nebyli jsem sami další rodiny se také zvedli. To o něčem svědčí. ()

Blackmonster odpad!

Nestojí ani za řeč. Nejen, že by pětileté dítě napsalo lepší zápletku, oo teď si vzpomínám, že to žádnou zápletku nemělo. Drak, dělaný počítačově vypadá jak v počítačové hře před dvaceti lety, kdy se poprvé pokoušeli o 3D grafiku a pokud to pořád někdo nechápe, tak je tenhle film prostě ztráta času. ()

tyzmrde odpad!

Film má na csfd poctivých 18%. Za tohle jsem vyhodil 50 Kč. Chtěl bych peníze zpátky... a jsem zvědavý co udělá Gott v Bubeník a princezna... ()