poster

Když draka bolí hlava

 • Slovensko

  Keď draka bolí hlava

Pohádka

Česko / Slovensko, 2018, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Amper01
  odpad!

  Na něco takového bych dítě NIKDY V ŽIVOTĚ NEVZAL! Ti draci byli naprostí démoni. A scéna, kdy démon (drak) proklínal "Česko a Slovensko" byla naprosto... Ani na to nemám slovo - horší než odpad!!! A znamení draka na nebi, to si pro změnu vypůjčili z Biblické knihy zjevení? A ani těch pár opravdu povedených vtipů to nevyvážilo. A po technické stránce - naprosto strašně provedená animace. Mnohdy vůbec nesedla do obrazu, a někdy obraz jel normálně, ale animace se zasekávala. Vcelku tedy - naprosto vyhozené peníze.(27.10.2018)

 • Blackmonster
  odpad!

  Nestojí ani za řeč. Nejen, že by pětileté dítě napsalo lepší zápletku, oo teď si vzpomínám, že to žádnou zápletku nemělo. Drak, dělaný počítačově vypadá jak v počítačové hře před dvaceti lety, kdy se poprvé pokoušeli o 3D grafiku a pokud to pořád někdo nechápe, tak je tenhle film prostě ztráta času.(15.12.2018)

 • Ozzy2
  odpad!

  Škoda, že pan Gott je nesoudný a má špatnou manželku a přátele.Protože kdyby jeho nejbližší za něco stáli, na rovinu by mu řekli, že je nejhorší herec všech dob a ať se na to vysere.Když hrál v jedné Troškově pohádce Lucifera a Boha, myslel jsem, že na větší dno klesnout nemohl.Mýlil jsem se.A když už někde hrát musí (zřejmě mu tak velí jeho vrozená ješitnost), tak ať ho alespoň někdo dabuje.(30.10.2018)

 • Rohy212
  *

  Pohádka Když draka bolí hlava je ukázkou toho, jak hezky nacpat product placement i do středověkého vyprávění pro děti. Gott metatextově "patrí všetkým", a tak mluví slovensky a zpívá česky. O speciálních efektech se radši nezmiňuju, ačkoli zcela animované pasáže byly kouzelné. A přece je tu něco pro každého. Minimalisty potěší texty písní (o bolení hlavy je tu "au, au, au, to bolí", jako dračí hip-hop pak "hip hip hop, tančí hop hop hip"), pro hravé kartografy mapa země ve tvaru draka, pro lingvisty debata nad čučoriedkami a borůvkami a pro milovníky exotiky klokan.(25.10.2018)

 • heczot
  **

  Nechápu tohle nízké hodnocení této pohádky. Jelikož je natočena blízko v naším okrese, místa, kde jsem byl a znám je všechny, tak bych dal samozřejmě lepší hodnocení, ale jak přirovnám jiné pohádky, tak bohužel zůstanu na těch 40%. Písničky z pohádky jsou skvělé. Nejlepší byla Vánoční píseň, kterou jsem si na vánoce pořád pouštěl dookola, nazpívala ji Zuzana Žáková, skvělá herečka, která dobře vystihla svou roli princezny. To, co se mi nelíbilo, byl drak, který vypadal, jak počítačově namalovaný, mohli tam dát živého draka, jako v pohádkách: Z pekla štěstí, Micimutr, nebo Korunní princ. Taky ten drak na počátku, co těm dětem vyprávěl, mohli úplně ominou a vymyslet něco úplně jiného. Další věc Gott mluvil slovensky a Magálová zase česky, ale chápu bylo to do děje, ale naopak zas mohli tam být jiní herci. Na konci zase Gott zpíval česky, to nechápu, ale nic proti, skvělá písnička: Láska je náš Drahokam. To, co se mi nelíbilo bylo jak drak čůral s chlapcem WTF ? nebo tancující skřet Blivajz u tyče na konci filmu WTF ? nebo ty kreslené obrázky si mohli taky odpustit. Děj jakotako dobrý, smrdící pracka, to byla taková novinka. Film byl natáčen na Zámku v karviné (Zápasy, princeznin zámek), Budatínský hrad v Žilině (Jankův zámek), Dolní Lomná ( lovili zde ryby), Hrčava ( slavnosti jarního a podzimního slunovratu, kde se scházeli oba království), Vendryně ( v zimě na jezírku bruslili princezna Adélka a Janko), Štramberk (zde byla jeskyně draka) a beskydy (lesy a krajiny). Pohádka shlédnutá v Třineckém kině Kosmos v předpremiéře 4. 10. 2018 . Kino bylo úplně plné, i další promítání bylo zcela plné. U nás pohádka byla oblibená, v předpremiéru přišli i hosté: Zuzana Žáková jako princezna Adélka nebo Petr Šiška z Třince.(29.12.2018)

 • - Dračí jeskyně je Šipka ve Štramberku. (Bioscop)

 • - Natáčelo se také v prostorách žilinského hradu Budatín, Štramberku, Třinci, Dolní Lomné a na zámku v Karviné. Natáčelo se 25 dní. [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)

 • - Nepřehlédnutelnou složkou celého díla jsou písničky. Jejich autory jsou Vašo Patejdl, Michal David, Igor Timko, Lešek Wronka, Martin Harich nebo Miro Bazger. [Zdroj: Novinky.cz] (max21)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace