Reklama

Reklama

Můžete mi kdy odpustit?

  • Česko Dokážete mi kdy odpustit? (festivalový název) (více)

Ve snímku Můžete mi kdy odpustit? se představuje Melissa McCarthyová v hlavní roli Lee Israelové, úspěšné autorky životopisů celebrit (a milovnice koček), která se v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století živila psaním biografií takových osobností jako jsou Katharine Hepburnová, Tallulah Bankheadová, Estée Lauderová a novinářka Dorothy Kilgallenová. Když se její kariéra ocitne v pytli, protože už nestačí držet krok s potřebami trhu, vrhne se s pomocí svého věrného kamaráda Jacka (Richard E. Grant) na nové, lukrativní a nelegální podnikání ̶ padělání dopisů slavných (a mrtvých). (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Recenze (59)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Snad poprvé v životě jsem viděl Melissu McCarthy hrát vážně. A vlastně ji to docela i šlo. Jen ten film je tak jako děsně černobílej, že vlastně nevím, jestli koukám na životopisný film zajímavé postavy našeho světa a nebo jen příběh někoho, který mě vlastně vůbec nezajímá. Nakonec jsem stejně ale zůstal u hereckého výkonu Melissy a to je tak asi všechno. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

McCarthy v tomto smutném příběhu o talentované darebačce posunula svoji kariéru zase dál. Perfektně ukazuje jak nepříjemná povaha Lee a její nerudnost nejsou součástí její povahy, ale symptomy existenciální paniky. Je to film pro dospělé diváky, kteří chápou ekonomickou realitu a vnitřní pohnutky, které ovlivňují chování. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"Can You Ever Forgive Me?" je ďalším veľkým oscarovým ašpirantom, tak sa naň poďme spolu pozrieť. Myslím si, že napriek tomu ako býva často kritizovaná, Melissa McCarthy je talentovaná herečka. Dokáže ma rozosmiať, no rozhodne má v sebe aj tú vážnu a chladnú tvár, ktorú vie ukázať. A myslím si, že nikde to nie je kvalitnejšie spracované ako v tomto filme. Absolútne jej verím, že je Lee Israel a dáva tu absolútne excelentný výkon. Podľa mňa je skvelá. Richard E. Grant je tiež vynikajúci. Miestami ma trošku otravoval, no na druhú stranu skutočne podal skvelý výkon. A jeho postava je pre mňa veľmi zaujímavá. Dolly Wells je tu veľmi zlatá a trošku som asi čakal od jej postavy viac. Je tu jedna malá dejová momentka, ktorá dokopy nikam nevedie a je to škoda, lebo som bol na to zvedavý. Príbeh je podľa mňa zaujímavý a chcel som vedieť ako ďaleko bude ochotná Lee zájsť. A skutočne miestami ma vedela už poriadne prekvapiť. Myslím si, že niekedy treba vedieť, kedy prestať a trošku sa stiahnuť. Najmä ak začína prichádzať dojem, že na seba pútam veľa pozornosti. Ale Lee to chcela riešiť inak. Je tu pár skvelých momentiek, ktoré mi utkvejú v pamäti a myslím si, že je dobre, že som sa o tejto osobnosti niečo aj dozvedel. Inak by som asi autorku a jej story nikdy nejako poriadne neskúmal a nepoznal. A od toho sú filmy skvelá vec. Dokážu ukázať niečo, čo sme ešte predtým nevideli. A akýkoľvek človek môže byť v skutočnosti zaujímavý. Možno oveľa zaujímavejší, než by si niektorí mohli na prvý pohľad myslieť. Hodnotenie: A- ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Can You Ever Forgive Me? představuje poctivě vystavěný příběh o nápravě a uvědomění si, který zdobí kvalitní herecké výkony a solidní režisérský dotek, jenž umí vést postavy a odvyprávět jejich příběh srozumitelně a bez výrazných formálních zaváhání. Bohužel je to ale současně jen další kapka v oceánu podobných dramat s aktéry pohybujícími se na morálním smetišti, jejíž dopad nezanechá cákanec dostatečně silný, aby šlo ke zhlédnutí upřímně vábit a doporučovat ho. Pro ty z vás, kteří máte rádi oba ústřední herce, trochu spisovatelského slangu a nenáročná životní poučení, však určitě nepůjde o bolestivou ztrátu času. Více zde. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Vynikající film z inteligentního a bystrého pera Nicole Holofcener, kde Melissa McCarthy přes kontejnerový look i kočičince pod postelí září jako kometa. Je dobře, že si Can you ever forgive me? našlo cestičku alespoň k úpatí Olympu a někdo si ho tak všimne. Z papíru u soudu Lee čte, o čem to je. A o tom to je! ()

Galerie (14)

Zajímavosti (6)

  • Film se natočil za 28 dní na Manhattanu v New Yorku. (..Lucas..)

Reklama

Reklama