Můžete mi kdy odpustit?

• Česko

Dokážete mi kdy odpustit?

(festivalový název)

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama / Životopisný

USA, 2018, 106 min

Klasická oscarovka, kterých se každý rok několik objeví. Poměrně překvapivé je, že hlavní role Lee Israel se ujala Melissa McCarthy, kterou jsem asi neviděl ve vážné roli a je nutné říci, že to nebylo úplně špatné. V tomto životopise neúspěšné spisovatelky, která se rozhodla padělat korespondenci slavných spisovatelů, aby se uživila, ji však výrazně zastínil Richard E. Grant. Celkově to však ale nestačí a troufám si tvrdit, že za pár týdnů už budu jenom matně pátrat v paměti o čem, že to vlastně bylo. Čistočistě průměrný film.(10.2.2019)

Na filmu je jediná dobrá věc, a to je Melissa, která zcela výjimečně nehraje prostoduchou ženu ve středních letech s úchylkou na štěňata. Z tohoto důvodu nemá vůbec cenu se zaobírat scénářem, který je vlastně jen taková vata, po které Melissa dupe. 61% Celosvětový příjem k 5. 3. 2019: $10,700,000, což je 1,07 násobek rozpočtu(5.3.2019)

(25/2019) / Melissa McCarthy v netradičnej úlohe v docela netradičnom filme. Celkovo hodnotím tento film tohtoročnej Oscarovej sezóny kladne, škoda ale pomaly sa objavujúcej monotónnosti námetu, ktorý už po polke filmu nemá moc čím prekvapiť. Podobne ako v The Wife, parádne sekunduje Melisse Richard Grant a pridáva do príbehu aspoň aký taký moment prekvapenia. (6/10)(29.3.2019)

Akože vyslovene som si kotlety nešklbal. Malo to celkom zaujímavý dej, viac ako polovica dokonca aj veľmi pútavá. Chýbali mi tam ale detaily, čo by dotvorili celok. McCarthy začínala ako kuchárka u Gilmoriek a teraz hen, nominačka. Neviem kto a prečo ju tak vytiahol. Grant ako kopia Walkena rozhodne si po sošku pôjde. Taká príjemná oddychovka. 3 z 5(22.2.2019)

Snad poprvé v životě jsem viděl Melissu McCarthy hrát vážně. A vlastně ji to docela i šlo. Jen ten film je tak jako děsně černobílej, že vlastně nevím, jestli koukám na životopisný film zajímavé postavy našeho světa a nebo jen příběh někoho, který mě vlastně vůbec nezajímá. Nakonec jsem stejně ale zůstal u hereckého výkonu Melissy a to je tak asi všechno.(22.2.2019)

• - Richard E. Grant ve filmu ztvárňuje alkoholika, ve skutečnosti je ale na alkohol alergický. (..Lucas..)

• - Film se natočil za 28 dní na Manhattanu v New Yorku. (..Lucas..)

• - Film je založen na skutečném příběhu podle knihy „Can You Ever Forgive Me?: Memoirs of a Literary Forger“ („Můžete mi vůbec kdy odpustit?: Vzpomínky literární padělatelky“), kterou napsala Lee Israel. (Rominator)