Můžete mi kdy odpustit?

• Česko

Dokážete mi kdy odpustit?

(festivalový název)

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Životopisný

USA, 2018, 106 min

Na filmu je jediná dobrá věc, a to je Melissa, která zcela výjimečně nehraje prostoduchou ženu ve středních letech s úchylkou na štěňata. Z tohoto důvodu nemá vůbec cenu se zaobírat scénářem, který je vlastně jen taková vata, po které Melissa dupe. 61% Celosvětový příjem k 5. 3. 2019: $10,700,000, což je 1,07 násobek rozpočtu(5.3.2019)

(25/2019) / Melissa McCarthy v netradičnej úlohe v docela netradičnom filme. Celkovo hodnotím tento film tohtoročnej Oscarovej sezóny kladne, škoda ale pomaly sa objavujúcej monotónnosti námetu, ktorý už po polke filmu nemá moc čím prekvapiť. Podobne ako v The Wife, parádne sekunduje Melisse Richard Grant a pridáva do príbehu aspoň aký taký moment prekvapenia. (6/10)(29.3.2019)

Čekala jsem pořádnou nudu a dostalo se mi opravdu zajímavého příběhu. Melissa McCarthy je výborná herečka, bohužel si vybírá úplně dementní filmy, ve kterých to není poznat. Tady ale ukazuje, že má i na víc, než jen stupidní komedie. Film nebyl extra dlouhý a příběh se rozvíjel dost přirozeně. Já s tím neměla problém. 4*(11.2.2019)

Can You Ever Forgive Me? představuje poctivě vystavěný příběh o nápravě a uvědomění si, který zdobí kvalitní herecké výkony a solidní režisérský dotek, jenž umí vést postavy a odvyprávět jejich příběh srozumitelně a bez výrazných formálních zaváhání. Bohužel je to ale současně jen další kapka v oceánu podobných dramat s aktéry pohybujícími se na morálním smetišti, jejíž dopad nezanechá cákanec dostatečně silný, aby šlo ke zhlédnutí upřímně vábit a doporučovat ho. Pro ty z vás, kteří máte rádi oba ústřední herce, trochu spisovatelského slangu a nenáročná životní poučení, však určitě nepůjde o bolestivou ztrátu času. Více zde.(12.3.2019)

Ještě než jsem se vůbec do samotného filmu pustil, tak už jsem si dopředu v myšlenkách připravoval komentář, jak zas tu hereckou atrapu Melissu McCarthy pomocí názvu filmu sejmu, tedy že jí opravdu nikdy nemohu odpustit její dosavadní účinkování na filmovém plátně, nicméně to nakonec nemohu udělat, neboť ve výsledku tento její film nebyl zas až tak špatný a kupodivu musím i konstatovat, že jí ta dramatická role zde sedla mnohem více, než ty ostatní naivní, trapné a přitroublé postavy, které tak často ztvárňuje ve všech těch ostatních nesoudných rádobykomediích, při kterých většinou hlavně kvůli ní poměrně trpím. Tady ale prostě přestala trapně šaškovat a opakuji, její výkon působil vážně přesvědčivě a věrohodně a v podstatě by se dalo i tvrdit, že celý film stojí hlavně na ní a kupodivu to nebylo vůbec na škodu. Opomenout ovšem nemohu ani zdatně jí sekundujícího Richarda E. Granta, jenž byl též velice výrazný a určitě nepřehlédnutelný. Co se zápletky týče, dalo by se o ni říct, že je především zajímavá a netuctová, zároveň ale i dramaticky a emočně fungují, na druhou stranu je nutné podotknout, že její celkové zpracování není zrovna nějak obzvláště povedené, odehrávající se v kdovíjakém tempu, či disponující nějakou vyloženě ojedinělou scénou, ve výsledku ale zkrátka tak nějak nakonec zvítězil ten pozitivnější dojem, a to hlavně právě díky ústřední herečce, která by se možná v budoucnu měla objevovat ve více vážnějších polohách, než tomu bylo doposud, neboť zde vážně mile překvapila.(3.4.2020)

• - Richard E. Grant ve filmu ztvárňuje alkoholika, ve skutečnosti je ale na alkohol alergický. (..Lucas..)

• - Film je věnovaný spisovatelce Leonore Carol Israel (3. prosince 1939 – 24. prosince 2014). (Rominator)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. září 2018 na filmovém festivalu Telluride v Telluride (Colorado, USA). (Rominator)