Epizody(5)

Pětidílná minisérie BBC se soustředí na příběh náhodného románku mezi dvěma odlišnými světy. Osoba z prvního světa pracuje v ústředí zpravodajské služby. Ta druhá osoba zatím žije ve světě klubů, nočních barů a užívá si mládí. (SimpanzJi)

mr.twizta

Pozor, London Spy mate telem, respektive nazvem. Misto spionskeho veletoce se totiz dockate spise pomalu horici mysteriozni podivane, ve ktere jde v prvni rade o postavy. Tempo se obcas opravdu vlece a logika dostane tu a tam na frak, coz ale clovek dokaze prejit diky dvema stezejnim prvkum. Jednak tu veli jako vzdy perfektni Ben Whishaw, jehoz Danny je rozhodne neotrela a komplexni postava, a pak je tu finale. Bez jakychkoli spoileru mohu konstatovat, ze vyzneni celeho pribehu je patricne intenzivni a tvurci v tom cloveka doslova machaji. Dobra prace. ()

Blois

Wow! Teď jsem dokoukal poslední díl a ještě pořád mám husí kůži. Jsem v šoku, uchvácen, nadšen. Tento příběh plný lží, tajemství, zvratů mě úplně pohltil. Ben Whishaw se stává mým velmi oblíbeným hercem. Herecké výkony jsou fantastické, celá atmosféra je dechberoucí a příběh pomalu plyne, ale nenudí. Tleskám... ()

sir23

Tak toto je vynikajúci seriál fakt, troška pomalší sem tam ale človek aspoň pochopí všetky súvislosti. mne sa páčia tieto sekané anglické dialógy, nepredpokladám že tento seriál bude niekedy odvysielaný v našich TV, škoda. neviem ako to Ben Whishaw robí ale fakt tento típek vie zahrať hádam hocičo. no u mňa 100% aj čo sa tíka Verbruggena The Fall bol famózny. ()

gael83

Famózní kombinace queer romance a špionážního thrilleru s přesahem a skvělými výkony. Za všechny bych nejvíce vypíchl Lady Rampling, neskutečně to zvedá, výkonově minimálně na Oscara ačkoliv si uvědomuji, že je to pouhá mini-série pod taktovkou BBC. 5 dílů a jedna záhada střídá druhou, neustále nutící otázku "žije nebo ne?" ()

numan

Pozor, tohle není žádné tuctové LGBT. Verbruggen je mistr thrillerových miniseriálů, což už ostatně dokázal předchozím The Fall s Gillian Anderson. London Spy se valí v podobně pomalém tempu a z pekla vás přes pár okamžíků euforie zatáhne do toho úplně nejhlubšího pekla. Herecké výkony jsou naprosto dokonalé (neskutečné, kolik skvělých herců se v GB rodí) a finále zničující - paranoia toho nejhrubšího zrna. Tak skvělý seriál musí zbaštit i kovaný homofob, není-li opravdu IQ tyqe. Vůbec se neodvažuji odhadovat, s čím přijde Verbruggen příště, ale už teď vím, že se na to hodně těším. Přesto, že z téhle jeho televizní bomby mám depresi a ještě dlouho mi z ní bude běhat mráz po zádech. ()

malle_babbe

První film žánru "řada nešťastných příhod" (narativ spočívající v tom, že se hlavní nebo všem postavám děje jedna hrůza za druhou a je to vydáváno za děj), který nesvědčí o absenci scénáristické fantazie, ale skvěle funguje a je uvěřitelný natolik, že přehodnotíte svůj postoj k chuti do života i pokud nemáte s postavami společného vůbec nic. Poznámku pod čarou "tímto filmem nebylo ublíženo žádnému divákovi" v titulcích rozhodně nehledejte. Jinak samozřejmě body za propašovanou obcanskou výchovu, vitejte v 21. století, homosexualita není obsazena do hlavní role. ()

Fahrenheit

Po zhlédnutí prvních dvou dílů jsem měl pocit, že je to skvělý příběh v kulisách studeného, nepřívětivého Londýna, že se tvůrcům podařilo propojit gay-linii s napínavou zápletkou. No a Ben Whishaw že je skutečně špičkový herec. Jenže ouha, postupně tvůrci začali vršit čím dál krkolomnější zápletky, no a poslední díl s rozuzlením, to už je jen jedna velká křeč. ()

Mirischka

Učebnicový příklad, kdy parádní 4 díly seriálu naprosto smete vlna tsunami jménem finálový díl. Poslední díl naprosté zklamání. Ovšem Ben W. byl jako vždy naprosto skvělý. Velice mě překvapil i poměrně nováček Edward Holcroft. ()