Na chudém předměstí mezi metropolí a divočinou platí jen zákon nejsilnějšího. Marcello (Marcello Fonte) zde dělí svůj čas mezi práci v skromném salónu pro psy a láskyplnou péči o dceru (Alida Baldari Calabria). Bohužel do jeho života zasahuje i neurvalý Simoncino (Edoardo Pesce), bývalý boxer a surovec, který terorizuje celé okolí. Drobného a citlivého Marcella k němu poutá nejednoznačný a ponižující vztah. Ve snaze vrátit svému životu důstojnost naplánuje zoufalou pomstu a jeho akce vede k nečekanému výsledku. (CinemArt)

Extrakritik

Surovej film a o jednom feťáckym nabušenci a jeho kamarádovi dobrotivym,až spíše blbim skrčkovi. Hlavního protagonisty mi ani nebylo líto,každý svého štěstí strůjce. ()

zahadum

Veľmi zaujímavý film o tom ako aj malý človek môže čeliť veľkému problém, síce svojsky ale život je naozaj krutý. Civilný až amatérsky akoby točený smutný, šedivý snímok ale podporený silným výkonom herca Fonteho ! Odkaz pre POMO, áno kamarát aj toto je EU? čím dlhšie EU tým viacej takýchto miest, osudov, prípadov a ľudských tragédii.  80 % ()

Rockerman

Marcello chce žít poklidný život ve svém psím salónu, sem tam "dýlnout" trochu koksu, milovat svou dceru a hrát fotbal s přáteli. Jenže mezi kámoši je i psychopat Simone, necitlivý surovec, terorizující všechny kolem. A tak když Simoneho řádění překročí všechny meze musí přijít netradiční řešení. Až do Marcellova zatčení mě to bavilo na 5*. Druhá půle je trochu slabší. P.S. Takoví lidé, jako je Simone existují a ty je třeba nemilosrdně likvidovat, neboť je pokládám za jedno z největších zel tohoto světa. ()

Majkak

Marcello žije ve čtvrti, která je podobně zoufalá jako on sám. Tintítko, jehož existenci nikdo nebere vážně a hodí se jen neurvalému Simoncinovi, který ho zneužívá ke shánění drog. Marcello touží po přátelství s každým a skrytě doufá, že vycházet dobře se Simoncinem mu zajistí alespoň nepatrný respekt. Jenže Simoncino je neurvalé hovado, kterého se všichni kolem nejraději zbavili, a to definitivně. Marcello nedokáže říct ne, ono teda Simoncinovi se blbě odporuje, když už si ho jednou pustil k tělu. Jenže každé Marcellinovo ano, je dalším špatným krokem v jeho životě. Až do závěrečné katarze. Celkem dobře rozehrané, jen ten závěr si musí přebrat každý po svém. ()

BOURQUE

Koncept príbehu ako aj „vytvorené“ prostredie sú jednoduché a sú v harmónii. A práve v tom spočíva nadpriemernosť daného snímku. Marcello sa snaží každému vyhovieť, ale jeho činy a rozhodnutia vo väčšine prípadov vznikajú z jeho „bojím sa od silnejších“. Tu vlastne vidíme „neustály boj“ malého človeka voči „druhému“, pre ktorého nič nie svätým. Všetky ostatné časti (napr. starostlivosť o psi a vzťah s dcérou) sú len akýmsi doplnkom v krajných prípadoch tak trošku slepou uličkou. Záverečná katarzia nepríde tak, akoby väčšina divákov očakával (aj tak je to na dostatočnej úrovni). Každopádne veľmi ale veľmi dobrý výkon od M. Fonte. P.S.: Scéna s „oteplením psa“ je prinajmenšom zaujímavá. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Kulda24

Kéž bychom mohli rozhodovat a mluvit za Marcella. Bohužel pro tento případ každý člověk je jedinečný a naprosto unikátní. Samozřejmě to platí i pro našeho aktéra. Hlavní postava si hned od začátku zaváří jak to jen jde a my se jako diváci budeme kvůli jeho činům chytat za hlavu a říkat proč to ten člověk tak dělá nebo, proč to říká? Z jemného příběhu ze začátku se postupně stránka filmu obrací na surovější a drsnější. A tak to i končí. Shrnutí jako sociální, mrazivé drama o neočekávaných rozhodnutích a lidské hlouposti či ukvapenosti (záleží jak to kdo bere) by mohlo být dostačující. 75% ()

Ema57

Neuvěřitelný pierotovský výkon Marcella Fonte v sociálním thrilleru o závislosti a strachu. Jen pros silné nátury. Výjimečné a strhující. ()

Dogfish

Jinak to asi nemohlo dopadnout. To, že ho na konci unesl, to zaslouží 1 * pro hlavního hrdinu. Jinak se chcípláček snaží celý film kamarádit se šmejdem, který ho jen využívá. ()

Maximilianus

Film vás chytí už od prvých sekúnd a nepustí takmer do konca. Mňa osobne koniec nechal chladným, pretože je jasné, čo sa stane, ale predstavoval som si to všetko nejako drsnejšie a dramatickejšie. Na druhej strane ten koniec pasoval dobre k filmu, trochu aj prekvapil, takže ide o veľmi kvalitný film, ktorý zobrazuje Taliansko trochu odlišne, ako si ho predstavuje väčšina ľudí. 7,7/10. ()

balcazar

Surové, až mrazivé prostredie, surový dej s mnohými surovými vzťahmi a väzbami a surová sonda do duše postavy. Marcello Fonte to zahral naozaj super, jeho výkon a aj celý príbeh bol uveriteľný až na kosť. ()

Shanen29

Marcello Fonte,Edoardo Pesce,dva herci kteří roztočili dramatickou ruletu a Garroneho výborná režie.Velmi dobrý film. ()

hazdrova

Musím povedať, že do tohto filmu som šla s nulovým očakávaním a nemala som poňatia, o čom to bude. Film vás chytí za srdce svojou skutočnosťou, svojou surovosťou a svojou nespravodlivosťou. Chudák Marcello je dobrák od kosti a slepo verí svojmu priateľovi Simoneovi do poslednej chvíle. Potom sa to zlomí. Veľmi oceňujem scénu na konci, keď kričí na svojich kamarátov, ktorí hrajú na ihrisku a ešte v takomto surovom momente si žiada ich uznanie. Ak nebude nominácia na Oscara, tak sa hanbite akadémia. 4,5* ()

31. Evropské ceny vyhlášeny

31. Evropské ceny vyhlášeny

17.12.2018

31. ročník European Film Awards, neboli evropské alternativy Oscarů, byl čerstvě vyhlášen a velkým vítězem se stal snímek, který před týdnem novináři na Zlatých glóbech jaksi opomněli. Drama Studená… (více)