poster

Wild Wild Country (TV seriál)

Dokumentární

USA, 2018, 6 h 43 min (Minutáž: 64–72 min)

Kamera:

Adam Stone

Hudba:

Brocker Way

Hrají:

Osho (a.z.)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

 • sator

  Když nejkontroverznější guru na světě Osho, postaví utopické město hluboko v poušti Oregonu, konflikt s místními obyvateli se stává národním skandálem.(31.3.2018)

 • Gunslinger
  *****

  6 dielny dokument o tom, ako si Osho a jeho voľnomyšlienkársky kult postaví v bigotne-kresťanskom americkom štáte Oregon vlastné mesto s vlastnou políciou obchodmi atd. Využijú medzery v USA zákonoch a tak tu máme komunitu, ktorá začína veľmi nevinne a končí s desiatkami poloautomatických zbraní, podozrením z otrávenia pol mesta atd atd.. Do toho sa Ošino po okolí premáva na 93 rolls roycoch, vrtulníku a máme národný škandál na svete :) Samozrejme nieje všetko čierne alebo biele. Dokument zachytáva pohľady snáď zo všetkých strán, či už sú to domáci sedláci z Oregonu, členovia kultu, súdy, armáda, a dokonca aj samotné vedenie kultu. Obzvlášť dievčina Sheela - pravá ruka Osha je asi najzaujímavejšia osobnosť kultu vôbec (ikeď miestami evil as fuck). Netflix sa zase raz prekonal..(1.5.2018)

 • KillerZeli
  *****

  Parádní rozsáhlejší dokumentární série o střetu volnomyšlenkářské sekty s konzervativnějším americkým venkovem. Vyprávěno z mnoha pohledů s pasující hudbou, která podkresuje úhel pohledu každého zpovídajícího. Skutečný příběh, který je více fascinující než jaká může být fikce, ze kterého se můžeme i dnes mnoho naučit.(13.4.2018)

 • iz67
  *****

  Tak tohle je naprosto strhující dokument, který přitom vytvoření názoru na věc nechává čistě na divákovi. Kam se na to hrabe lecjaká detektivka. Konfrontace historických záběrů a výpovědi pamětníků (aktivních účastníků historie) - výborný. Výsledkem je mnohovrstevny dokument, nepredkladajici černobílou skutečnost. Spousta otázek, která člověku po dokoukani uvizne v hlavě.(29.6.2018)

 • vobrn
  *****

  skvělá sonda volnomyšlenkářská sekta vs. bigotní americký venkov. Nejde o to, kdo má pravdu, ale o ty mechanismy moci a ohebnost pravdy a zákonů.(2.4.2018)

 • NagatoPein
  **

  Na dokument príliš zdĺhavé a cielene profilované do oboch strán konfliktu ako na hojdačke. Nie že by téma nebola dosť výdatná, avšak je prezentovaná tak ako tvorcom sedí a po prvom diely som mal chuť otvorí Wikipediu a prosto sa dozvedieť fakty aby som nebol hadzaný zo strany na stranu. Inak kvalitné avšak celkovo skôr nie.(22.7.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace