Chata

• USA The Lodge (více)

Mrazivá noční můra Chata od režisérů snímků Dobrou, mámo sleduje rodinu, která se vydává strávit víkend na odlehlé chatě v horách. Když je však otec (Richard Armitage) nečekaně nucen odjet za prací, zůstává jeho nová přítelkyně Grace (Riley Keoughová) se snoubencovými dětmi Aidanem (Jaeden Martell) a Miou (Lia McHughová) uprostřed zasněžené krajiny sama. A také se vzpomínkami na znepokojivou minulost. Psychologické drama je důmyslně zinscenovanou hrou o hranicích mezi realitou, vzpomínkami a šílenstvím. (Cinemax)

petikacka

Aaa toto malo byť akože čo?! Jeden velký narkoleptický bulšit, který překonal kdejakého uspávače hadů. Zde si můžete schrupnout vlastně kdykoliv a nepřijdete vůbec o nic! Vždycky když už si zase říkám, že s tím Netflixem končím, ( protože kdo se má pořád na ty sračky dívat?) tak se zničehož nic vyloupne pecka (viz. Severní Marseilles) a já zase podlehnu sebeklamu, že ten Netflix není zas tak špatnej. No a tak si pustím  "CHATU" a všechno je zase v prdeli. Za mě 30% ()

warrenur

Toto sa silne nevydarilo. A par statickych zaberov v tme, fanaticky vyraz v ociach, ci na maximum vypeckovane neprijemne zvukove efekty to nespravia. A hlavne, i to, co nenudilo, logicky nedrzalo pokope. Vazne si niekto mysli, ze mladucky surodenci by "zostrojili" taky "odrb". Ze by niekto pricetny nechal svoje deti s labilnou osobou?! Ja teda ani nahodou. Myslienkovy "skrat" v hlave, od malicka vymazavanej ortodoxnymi bludmi, by som uznal. Nie vsak sposob, akym nam je to tu tvorcami neurvalo servirovane. Herectvo vsak obstojne. Inak, chabe dvojhviezdie. Neodporucam. ()

Rathalos

Chata ma z hororu len malo,ale su tam urcite nejake naznaky,nedockate sa nejakej brutality,litrov krvi,gore efektov ci kopy mrtvol,no vasa psychika dostane fajnovo zabrat,najvacsim plusom filmu je pochmurna,mraziva,dusna a napata atmosfera,ktora ma uplne pohltila,clovek ostava v ocakavani,co sa z toho vykluje,ohuril ma aj herecky vykon Riley Keough,bola vazne dobra,uveril som v to,ze to nema v hlave v poriadku,takze mam radost,ze som to videl...:-) ()

Rockerman

Když vezmete psychicky nemocnému člověku antidepresiva a hezkým "vtípkem" se chcete pomstít nenáviděné "skoromaceše", pak se následkům nemůžete divit. Na začátku a na konci šokující události, ale jinak téměř po celou dobu ukrutná nuda. ()

MickeyStuma

Psychologické drama o ztrátě křesťanství doslova podporující hrůzu trpícího jedince a o traumatu nad sebevražednou ztrátou matky od rodiny. Jako pojítko děsivého účinku je použita panenka, která tak vyvolává pocit, že v celém příběhu hraje nejdůležitější roli. Ta role je však ve vytváření emocí a nálad v charakterech daných postav dle situace v rámci vývoje děje. Byť se to na první pohled nezdá, hlavní devizou je vztah mezi křesťanstvím a sebevražedným činem. Emočních scén, právě v tomto kontrastu, je tu několik. Biblických výjevů je skutečně obrazově ztvárněno více než dost a právě tyto výjevy vytvářejí onen nejsilnější emoční pocit. Například vnímání reality rozpadající se pod kříži, obrazy světců a mrtvol. Nebo opakující výzva k pokání neotevírající bránu do nebeského království, která působí jako meč zapíchnutý v těle ve jménu viry. Své vyjadřují i malinkaté panenky v domečku pro panenky. Tak, jak jsou rozptýleny, zdůrazňují duševní stav lidí. Vše má své místo, vše má svůj smysl, vše je vyprávěno výhradně ze subjektivních hledisek. Tady zkrátka všechno souvisí se vším. I ten ledový sníh venku plně odráží situaci v domku. Děti nikdy nepociťovali takovou samotu a chlad, jako nyní. Snímek byť se zdá jednoduchý, opak je pravdou. Tady nestačí pouze sledovat počínání postav. Tady se musí zároveň i přemýšlet nad danou situací, podstatou věci a hlavně nad skrytými motivy ukrytých právě v oněch obrazech posloupnosti příběhu. Kdo celý tento koncept plně pobere, má vyhráno. ()

mala_kea

Tenhle pomalý psycho-zimní horor, který mě často šokoval (nepochopitelnými) záběry si mě dost získal. Žádná pecka, ze které bych se za letních večerů na prdel posadil, ale jako uvědomění si, že náboženství je smilstvo (a svinstvo) samo o sobě, je to povedený kus. ()

BOURQUE

Pomaličky plynúci príbeh, odohrávajúci sa v jednej malej chate. Tam zostanú dve deti s budúcou macochou po tom, ako ich otec musel odísť z pracovných dôvodov. Atmosféra ako aj príbeh sa postupne buduje, avšak všetko je veľmi pomalý. Vyvrcholením je očakávaný psychický kolaps macochy, ktorú premôže jej minulosť. Intenzívnejší pár minút na konci, ale samotný záver (aspoň v mojich očiach) neuspokojujúci a hlavne nespravodlivý. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

agassi68

Správny horor tvorí atmosféra a zvuk. Prostredie ako v Šajningu, samota, tiesnivé myšlienky, švihnuté postavy. Stačí správne zamiešať, čo sa našťastie podarilo.. ()

KUFI

Docela sem do toho vkladal nadeje, ale nakonec je to prumerny. Chata hezka, minimalistickej hudebni ambient taky, ale jinak takova normalka. Za par dni uz nebudu vedet o cem to bylo. ()

Dogfish

Taťkovi se zastřelila žena, tak vymyslí ideální seznámení s novou přítelkyní a svýma dětma. Vezme je na chatu v zimě do míst, kde lišky večer škrábou na okna a nechá je tam pár dní samotné, aby se spolu skámošili. Vůbec nevadí, že přítelkyně je členkou bývalé sekty, která se povraždila. A aby tomu dal korunu, vnutí ji do ruky revolver. Že ti malí satani taky něco hrají bylo jasné od doby, kdy se začali u večeře modlit... No a pak to vzalo konec, který se dal očekávat. Vlastně si za to ti haranti mohli sami... Jinak ale dost slabota. ()

misbos

Na Chalupě s Náma Bude Vlčí Máma - aneb - není dobré provokovat cvoka, když před ním nemáte kam utéct... milé děti. Huli-vůde, čum a uč se. Keough přesná, děcka výborný, Thorin i v tý malý roli dobrej, scénář uvěřitelnej, zpracování na stopro. Co chtít víc?? ..ta nafrněná paní s jednorožcem.. dávala pozor? ()

pumpkinqueen

Pomalé tempo jakožto umělecký záměr naprosto chápu, ale stejně se nedokážu zbavit pocitu, že bych tenhle - naprosto fantastický námět - viděla mnohem radši v něčem trochu rychlejším, akčnějším a napínavějším. Zkrátka v takovém tom "klasicky hororovém" provedení. Vím, že by snímek ztratil na svém uměleckém podtextu, ale... nevím, zkrátka znáte to rčení, že méně je někdy více. Tak přesně tady bych to uvítala. Námět mě tedy opravdu oslovil, ale zůstalo mnoho nezodpovězených otázek a nedotažených dějových linek. Film jsem si ale užila, atmosféra byla poutavá a dějové zvraty šly vyčíst z maličkostí a přesto byly dobře skryty - to na těchto filmech mám nejradši. Jak prostě nevíte, i když vám to postupně servírují pod nos. Dávám tři hvězdičky, za těch pár much (které se ale týkají spíš osobních preferencí a vkusu), ale hodně se přibližují ke čtyřem. ()

figliar

Po dlhej dobe som zase naletel vysokému hodnoteniu a pozitívnym komentárom. The Lodge je príšerne zdĺhavá, náboženská dráma, ktorá má priďaleko k thrilleru či hororu. Väčšiu časť filmu sa nič nedeje, preto som netrpezlivo čakal, ako sa dej vyvinie. Ale ono nič. Ani vychvaľovaná kamera, prostredie či herci, proste totálne nič mi na tomto filme nesadlo. ()

Kingjiri

Tenhle biják jsem viděl před pár týdny a v hlavě mi z něho pořádně nezustalo vůbec nic. Teda kromě toho, že jsem se při jeho sledování dost nudil, do hororu měl hodně daleko a náboženskej podtext mě nebavil. Myslim, že tohle mluví samo za sebe a o mym nadšení z projekce vypovídá mnohý. ()

Dementra

Život vysávající film, ze kterého jsem neměla téměř nic, jelikož všichni herci celou dobu buď huhňali nebo šeptali.1 1* za potenciál. ()

John80

Veľmi slabě nedá sa to prirovnať ani k thrilleru ani k hororu, Nechapem to hodnotenie ale určite nemôžem súhlasiť, minimum napätia ()

Hashirama

Kouzlo minimalismu a dokonale úsporné filmařiny zde funguje naplno. Žádné samoúčelné kudrlinky, jen čistě nasnímané a zrežírované psychologické peklo. Herecky navíc extrémně vděčné a silné, stylisticky ne nepodobné seriálovému Hannibalovi. Riley Keough nejede jenom svoji přesvědčivou one woman show, ale taky je velmi velmi velmi seksy, a přestože zápletka stojí na klasicky hororových vratkých základech, formálně i rozpracováním námětu jde o silnou působivou a pod kůži zalézající inscenaci, po níž bude mužský divák trávit dlouhé bezesné noci myšlenkami na hlavní hrdinku. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat