Odvážná loupež svede dohromady nejlepšího experta FBI na chování zločinců (Dwayne Johnson) a dva znepřátelené gangstery (Gal GadotRyan Reynolds). Tady půjde do tuhého. (Netflix)

Dandirion

Je to barevné, rychlé, a na Netflixu. Takže co čekat. Rock který hraje Rocka, Reynolds který hází pořád ty samé hlášky a Gadot na kterou se hezky dívá, ale herectvím neohromí. Přes opotřebovanou šablonu narýsovaný film, našlapaný hvězdnými jmény, nezáživnou akcí, předvídatelnými zvraty a rádoby humorem. Asi by si to zasloužilo i dvě, v opilosti možná i tři hvězdy, ale mě už tyhle hloupoučké filmy prostě urážejí. ()

PISTA226

8/10 Velmi dobrá komedie spojená se špiónstvím. Člověk se u toho nenudí a jen se směje. Vztahy mezi postavami, teda aspoň mezi dvěma hlavními postavami je obravdu skvělý a člověka to hned zaujme. Postavy jsou tu obsazeny herci, kteří se tam přímo hodí a jejich charakter postavám jen pomáhá, bohůžel postav je tu dost málo. Kromě hlavních 3, jsou tu snad jen 2 postaby navíc, které jsou viditelnější, což je velká škoda a film tak vypadá málo rozvinutý. Vtipy, které tu nejvíc táhne hlavně Ryan Reynolds jsou i přes silný vnucování a početnost docela dost dobré a i já jsem se občas smál. Vtip je tu skoro v každé scéně, což je nebezpečný risk, ale s těmito postavami to prostě funguje. Jsou tu odkazy a vtipy na pár známých filmů jako Jurský park, nebo pískající si melodie Indiana Jonese při vstupu do nacistického bunkru v podzemí. Ale nevětší easteregg, i když to vlastně už ani není easteregg je Ed Sheeren, který tu nejen má svou nejznámější písničku, ale taky tu osobně hraje a na chvilku tu dělá malý vtípek, což filmu dodává na důležitosti. Jak už jsem říkal, je to špionská komedie a všechno tu funguje skvěle, pár nelegičností a náhod, tu človek přehlídne, ale ani to nevadí, protože není potřeba dilm brát na 100% vážně. Na konci je obrovský zvrat, který člověk fakt nečeká a je to fakt hustý, ale člověka to trochu zamrzý. Podle konce to vypadá na druhý díl a já se na to moc těším. Samozdřejmě nic není dokonalé a tady taky ne. Často tu bylo vidět CGI, hlavně u sceny s býkem, kde taky nelogicky býk srazil Dwayna a jemu se skoro nic nestalo. ()

medveed

Naprosto uvolněná zábava! Ano, tento film nemá ambice redefinovat žánr dobrodružné akční podívané, ale chce pouze a jen bavit. Je to chyba? Za mne není a jsem rád, že takovéto příběhy ještě vznikají. 80% ()

Martinko991

Vôbec nič sa nestane keď tento najdrahší film od Netflixu vynecháte, fakt sa v ňom nenájde nič čo stojí zato vidieť. Na Reynoldsových hláškach sa dá zasmiať tak na každej 14 tej, Gal Gadot hereckým talentom ani krásou v tomto filme príliš nevynikne no a Dwayne tak to je klasika sama o sebe už, pre mňa neherec. ()

Camel91

Dle recenzí jsem se bál průseru, ale docela to bylo zábavné, klišoidní, generický, nelogičnosti po prdel, ale splnilo to, zabavilo mě to.... Rock a Reynolds dobrá dvojka a Gal je roztomilá a nejsem z ní vyplácanej teda, mě přijde, že ti dva budou asi zábavní vždycky. Na druhou stranu, rád bych je viděl někdy v trochu jiné herecké poloze :D v trochu vážnější stránce.... Johnsona jsem naposledy viděl hrát ve filmu Práskač - relativně obyčejného kus chlapa, jinak všude je TESTOSTERONOVÝ BULDOZÉR bez slabin a Ryan? ten mě přijde že hubou mele snad od vždycky a jedinou vážnou roli co si u něj vybavím je Pohřben za živa.. ()

Jady

Protože v areálu plného automatických zbraní jsou středověké padací dveře a bazuka se bere výhradně na 1 běžícího člověka po starověkém dřevěném mostě #facepalm . #facepalm momentů je tam hodně, ale jinak je to až příliš standardně dělaná žánrovka. Koukatelné to je, občas i sranda, docela hodně akce, to vše ale jen pokud, jak říkám, přežijete ty wtf momenty :-) ()

Jaroslaw

Průměrný blockbuster se vším všudy.Dvojice Johnson a Reynolds vrámci možností funguje,Gal Gadot mi zde neseděla a celkově škoda,že zde trpý hlavně scénář,akce a bohužel i předvídatelnost,zkrátka a dobře pokud chcete po práci vypnout a nepřemýšlet,tento film je na to vhodný. ()

MartinNewman

Dvojka a to ještě s odřenýma ušima. Dwayne má ve filmu dvě polohy. V první se tváří jako Jiří Keř mladší ( George Bush) což znamená že rozumí mluvenému slovu a když chce změnit výraz, prostě svraští čelo. Ta hniloba Gadot opět ukázala že neumí hrát ani co by se za nehet vešlo a navíc má ksicht jak po plastice. Rájen měl super hlášky což drželo ten film nad vodou, ale žádné extra herecké umění nepřinesl. Za hlášky je ta první hvězda a druhá za výběr lokací kde se natáčelo. Jinak za 200 melounů je to nabubřelá íčovina, při které člověka napadne kde udělali soudruzi chybu, když za takové peníze natočí takové hovno a ještě si odklepnou pokračování. To opravdu chtějí z nové internetové generace vychovat totální tupé hovada? No daří se jim to na výbornou. ()

mmajjkii

No nic, že Gal Gadot neumí hrát se vědělo, nejspíše i to, že neumí zpívat, ale evidentní je už i to, že ji nelze vystát absolutně v ničem. Obdobně se už celkem s jistotou dá říci, že se do podobných akčních komedií nehodí ani the rock (snad s výjimkou vítejte v džungli). No a raději ani nechci vědět na kolik si tihle profesionální neherci zase přišli. RR je snad jediný kdo za něco stojí, i když je to deadpool v bledě nečerveném. Ten konec, to je teda síla, a snad největší zločin tohoto filmu jsou ty ztracené dvě hodiny, ty vajca by měli rozdávat lidem za to, že si toto museli protrpět. A za čím vším stáli nacisti, to by ty holyúdské neumětele jeden poslal na kurz tvůrčího psaní, po tomto týdnu je snad aspoň do budoucna vymění za tu ruskou vepřovou hlavu bránící svobodu a demokracii na ukrajině. Ale místy to bylo vcelku vtipné díky RR, takže 2*, IMDb 4/10. ()

maxELfilmy

Popravdě, čekal někdo něco extra? Tento film má stejný problém jako Expedice Džungle a to je ten, že první polovina dobře šlape, je to vtipný zajímavý, má to i pár zajímavých nápadů v akčních scénách, no prostě je to dobrý, ale pak přijede druhá polovina a lokace jsou nudné, akce nepřehledná, humor je spíš na obtíž a finální zvrat je úplně mimo. Je pravda, že mě bude zajímat co budou dělat s pokračováním. Herci jsou zábavní a mají dobrou chemii. Doufám, že u dalších dílů se líp poperou s druhou polovinou, protože první polovina byla super jízda. Celkově 6 z 10. ()

Polux

6/10 | Naštěstí zdaleka ne tak hrozné, jak to po trailerech vypadalo, na druhou stranu tady ani není moc co chválit. Jednoduše další spotřební jednohubka (zlÍ jazykové by napsali pásová výroba:-)) od Netflixu, jen s největšími hvězdami současnosti a budgetem okolo 200m. Což není divu, když si Johnson i Gadot vzali 20m, Johnson film spoluprodukoval (takže další prachy z budgetu:-)) a Reynolds na tom o moc hůře asi nebude, jinak to na filmu bohužel vidět absolutně není. | Zápletka po všech těch Indyho dobrodružstvích a jeho copycat následovnících už nemá moc čím překvapit, ale to asi čekal málokdo. Je tady prostě všechno - honba za vymyšleným MacGuffinem, sympatičtí hrdinové, femme fatale, heisty, útěk z vězení, humor, homo/buddy třenice, trocha té digitální akce (včetně okopírovaného průletu rakety skrz - True Lies pozdravuje:-)), "překvapivé" twisty v závěru a dokonce i na ty nacisty (a okaté pomrknutí popísknutí směrem k Indymu) nakonec dojde. Aneb nechte umělou inteligenci analyzovat hromady podobných filmů z minulosti a počkejte si na výsledek v podobě zbrusu nového scénáře. S velkou pravděpodobností bude vypadat nějak takto. Ovšem i podobný materiál dokáže schopný režisér - hypoteticky - přetavit do slušného filmu. S čímž asi po podobných kouscích hladový a rozdavačný Netflix počítal a proto si s Johnsonem nakonec plácl a vyšachoval tím Universal. To by ovšem nesměl skončit v rukou těžkého rutinéra Thurbera, který další a další projekty očividně dostává jen proto, že si po osobní stránce sedl s Johnsonem (jiné vysvětlení snad ani není možné:-)). | Johnson s Reynoldsem a Gadot hrají pořád totéž, to bylo jasné už z trailerů a role jsou jim v tomto ohledu psány doslova na tělo. Komu se jejich (otřepaná a ohraná) poloha zamlouvá, bude si libovat i zde. Komu po všech předchozích filmech už moc ne (bohužel můj případ), bude po většinu stopáže (zejména u neúnavně hláškujícího Reynoldse) skřípat zuby. Možná paradoxně mi jako nejmenší zlo z trojice vychází Gadot, ale to bude spíše souviset s mojí slabostí vůči ní už od čtyřky F&F:-). Ostatní herci samozřejmě nestojí ani za řeč. Lokace naprosto nevyužité (kdyby byly ve filmu místopisné titulky "někde v Evropě/Asii/Americe", vyšlo by to zcela nastejno), akce je skrznaskrz CGI (v tomto případě Common Generic Interaction) a je ji překvapivě málo, protože hlavní prostor zde dostal humor, který sem tam trefí cíl, po většinu času je ovšem, na můj pokleslý vkus, značně bezzubý. Symptomatická je v tomto ohledu sekvence v úvodu filmu, ve kterém je vyhlídka na vtipnou/nápaditou honičku mezi elektrickým Taycanem a skútrem rázně ukončena hned v zárodku ve prospěch zmíněného humoru. I ten závan morálního dilematu v samotném finále (dá Johnson přednost práci nebo vzniklému přátelství s Reynoldsem?) je raději hozen do koše ve prospěch rádobyvtipného "překvapivého" twistu (který imho vůči předchozímu ději nedává příliš smysl). | Celkově v celém filmu není vůbec nic, co by zavdalo uznale pokývat hlavou, překvapením nadzvednout obočí, nebo se labužnicky pousmát a to jak co do formy (žádný nápaditý úhel kamery/záběrování, chytrý střih, neobvyklá hudba, atd.), tak i obsahu (žádná originální akční scéna, neotřelá lokace, důmyslný plán a provedení heistu, atd.). Prostě ničím nevyčnívající a neurážející standard, což je při dané výši rozpočtu a hercích kalibru Johnsona, Reynoldse a Gadot docela škoda. Na druhou stranu to, naštěstí, nemá tradičních Netflixáckých přepálených 150 minut a související problémy s nadbytečnou vatou a kolísavým tempem. Předpokládám, že v těch 2 minutových statistikách (nebo jak to právě teď Netflix počítá) to bude opět trhat rekordy a dvojka bude odklepnuta záhy (pokud už nyní není na cestě). Těžko soudit, zda je to dobře nebo špatně. | PeZet () (méně) (více)

butcher89

Vzhledem k tomu, že všichni tři hlavní aktéři jsou mí oblíbení herci/herečky, tak já si tenhle kousek užil. Ale objektivně je to béčkový akčňák s pár dobrýma hláškama. Není to zrovna originální, ale svůj účel komedie na odlehčenou to splní. ()

mia.com

Nahodou to bylo fajn. Na tu dlouhou stopaz to rychle ubihalo, az jsem byla prekvapena. Hlavni trojice jsou vsichni mi oblibenci, takze jsem byla spoko a dost jsme se i nasmali. Akcni sceny fajn a zapletka hezky prekvapiva. Za me dobry pocin. ()

randomgirl_1

Nebylo to zase takové špatné akční scény nejsou zas takové hrozné jenom je to hodně promíchané kdo co je s kým prostě šilené. ()

Mirast

Nuda, nuda, šeď, šeď...Z Netflixu se stala největší továrna na Béčka široko daleko, jen s A+++ rozpočty. ()

Tadas

Takové klasické oddychové Béčko. Nijak neurazí, ale ani neuchvátí. Když chce člověk po práci vypnout, nad ničím nemyslet a trochu se i pobavit tak toto je akorát :)) ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

27.07.2022

Ačkoliv čísla sledovanosti nejnovějšího netflixovského „blockbusteru“ s cenovkou 200 milionů dolarů nejsou nikterak oslnivá, alespoň ne ve srovnání třeba s podobně laděným Red Notice, streamovací… (více)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí