Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Odvážná loupež svede dohromady nejlepšího experta FBI na chování zločinců (Dwayne Johnson) a dva znepřátelené gangstery (Gal GadotRyan Reynolds). Tady půjde do tuhého. (Netflix)

Videa (22)

Trailer 1

Recenze (600)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Připadal jsem si sice jak když čumín na Indyho 21století, ostatně aby ne,když si tam  Ryan Reynolds , vypískává úvodní Indyho melodii, ale bavilo mě to a po čertech dobře mě to bavilo. Nečekal bych, že v téhle době ještě narazím a ještě k tomu na Neflixu na čistokrevnou dobrodružně komediální žánrovku jako za starých dobrých časů, kdy filmy měli ambice diváka bavit a ne sociálně politicky formovat. Takže super a věřím, že Philippe de Broca v nebi a Steven Spielberg ve svým soukromým kině si dali u filmu doutnase, kvalitní whiskey a říkali si "dobře chlapci, velmi dobře" , Ještě se musím smát té zápletce ve který šlo o tři vajíčka, protože hlava Dwayne Johnsona taky vypadá jak vajíčko. No a to je vše zazvonil zvonec a komentáře je konec. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Typický Netflus. Sice efektní, výpravná a pompézně natočená, ovšem zbytečná, brutálně předražená, sterilní, anemická a těžce dementní pásová pícnina pro hovada o šablonovitě silně iritující alfakrávě, co vytírá světová velkoměsta dvěma bezradně čurákujícími trapáky, osazená přeplácenými instaprimadonami, které lze nazvat herci, jen pokud jste právě vylezli z exkurze na klinice pro léčbu obličejových plegií. Tedy abych zase tolik nekřivdil, Gájen Gejnolds s jeho jedinou naučenou polohou „Dedpůl v jakékoliv roli“ působí jakž takž přirozeně, uvolněně a drží tuhle pičočalamádu pro debily sem tam nějakou tou hláškou jednu hvězdu od nedávné Expedice náctiletý kokot, ovšem prkenný nasteroidovaný žaludohlav, kožená šišolebečná vypušapkovaná židozonka a veškerý ostatní komparz, záměrně vybraný tak, aby je příliš neztrapňoval, to je, spolu se scénářem na úrovni retardovaného čínského kuchaře s jediným receptem na vaření polymerů z hoven, čirá tragédie a vytírání si prdele penězi. Čili nezbývá, než opět zamáčknout slzu při nostalgické vzpomínce na promakané, oduševnělé a vtipné předmileniální kámošfilmy a povzdechnout si nad tím, jaxe tu úspěšně podařilo multimediálním kokotporátům za pár let vypěstovat unifikovanou degeneraci nevkusných konzumních stádových vymaštěnců, na jejichž mlaskavé vykrmování bohatě stačí furtdokolové žluklé pomeje. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Šíleně neoriginální a generická, otravně nezávadná rutina se scénářem jak pro celovečerního Toma a Jerryho... hrající si na zvraty jako z Obvyklých podezřelých. Slovy Reynoldse: “What the fuck?!” Jeho hlášky jsou jedinými světlými momenty filmu. To už i Jungle Cruise byl nápaditější a kouzelnější. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ne, nejdřív ze mě mluvilo totální nadšení a asi chtíč po nějakém upřímném dobrodružství. I proto jsem filmu okamžitě napálil čtyři hvězdy. Jenže přes noc jsem pořádně nespal a pořád přemýšlel nad tím, proč ten film je tak strašně sterilní. Jasně, Netflix a jeho nejdražší film udeřil na diváky celého světa v neskutečné míře. To, že je nejdražší za to podle mě hlavně může The Rock a Ryan Reynolds, kteří aktuálně strašně táhnou. To, že mluvíme o nejdražším filmu Netflixu totiž není ve výsledku moc vidět. Akce není kdovíjaká, dvě třetiny filmu se sice odehrávají různě po světě, ale také ve většině případů různě po interiérech, takže i když tu Ryan Reynolds popískává melodii Indyho, pořád tomu chybí nějaký výraznější nákop, který by začal opravdu upřímně bavit. No a když už se schyluje ke konci a konečně se přidá i trošku té archeologie, která k podobným filmům patří a tady většinu času zatraceně chybí, tak tu tvůrci začnou s takovými příběhovými točkami, až se Vám z toho udělá blivno. Pořád ale musím uznat, že přesevšecko se jednalo o čirou zábavu, béčkovou, o nějakých třech vejcích vlastně o hovně, ale pořád zábavnou natolik, abych si ji užil. Jednoduchý recyklát těžící z popichování The Rocka a Ryana Reynoldse. Dvou nejhvězdnějších hvězd akční komedie současnosti. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Béčko ako remeň, akurát s najlepšie platenými hercami na planéte (inak si neviem vysvetliť ten 200-miliónový rozpočet, nič extra drahé tam k videniu nie je). Heisto-bondo-jonesovka v podstate bez príbehu, len behanie medzi lokalitami a akčnými scénami, je tam úplne všetko od úteku z väzenia v ruských horách cez krádež počas mafiánskeho maškarného plesu až po súboj s býkom na koride či hľadanie starovekého pokladu v džungli. Chýbajú už len nacisti. Kecám, tí sú tam tiež. A Reynolds si v jednej scéne píska hudbu z Indyho. Zlátanina? Áno, v pravom zmysle slova. Zábavná? Ale áno. Najprv sa mi to zdalo také upachtené a herci unavení (Rock dokonca zostarnutý a strhaný), ale s pribúdajúcimi minútami som sa bavil čoraz lepšie. Proste oddychovka. Ale ak vás náhodou otravuje Reynolds v úlohe hláškujúceho Reynoldsa, ani to nezapínajte, ide si stále svoje. Veľké plus vidím aj v tom, že je tam presne nula woke bulšitov, až to pôsobí ako oldschool film z 90. rokov a Gadotka sa predvádza tak, že feministky od zúrivosti roztrhajú všetky svetre. ()

Galerie (117)

Zajímavosti (37)

  • Na film pôvodne vlastnilo práva Universal Studios, než práva odkúpil Netflix. (belinko)
  • Boothov (Ryan Reynolds) čln na Bali má na boku nápis „We're gonna make it, Rose“ (Zvládneme to, Rose), čo je odkaz na film Titanic (1997). (rasistik)

Související novinky

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

27.07.2022

Ačkoliv čísla sledovanosti nejnovějšího netflixovského „blockbusteru“ s cenovkou 200 milionů dolarů nejsou nikterak oslnivá, alespoň ne ve srovnání třeba s podobně laděným Red Notice, streamovací…

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)…

Red Notice se dočká hned dvou pokračování

Red Notice se dočká hned dvou pokračování

13.01.2022

Když už do toho Netflix šlape, tak pořádně. Streamovací gigant oznámil rovnou dva chystané sequely ke svému akčnímu blockbusteru Red Notice z konce loňského roku. I přes bídné reakce diváků a ještě…

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní…

Reklama

Reklama