Režisér Filip Renč vrátil ke kriminálnímu příběhu ze současnosti, když v Centru dramatické tvorby brněnského studia České televize natočil příběh, do jehož hlavních rolí obsadil Simonu Stašovou a Juraje Kukuru a který podle skutečných událostí napsal populární novinář a publicista Josef Klíma. Ten se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že "...na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Vniknou potají do cizích životů jako paraziti a postupně svého nositele zahubí, ať už existenčně, finančně či přímo fyzicky..." a dodává: "...tak je tomu i v tomto případě, protože náš příběh se skutečně odehrál - bohužel ovšem bez šťastného rozuzlení. Fabulace ho posunuje z pouhé anatomie zla (které je už dnes všude nadbytek a uvrhuje diváka do stále hlubší deprese) směrem k naději. K naději, že přestože se musí řadový občan v džungli dnešní doby spoléhat nejvíc na sebe, má šanci ? pokud nepodlehne malomyslnosti - ubránit se. A to přesto, že jeho situace vypadá často beznadějně." Takto beznadějně vyhlíží i situace zdravotní sestry Věry Podlipné, která sice nemá existenční problémy, neboť zdědila majetek po rodičích, ale které jednoho dne dorazí dopis s opravdu podivným obsahem... (Česká televize)

Lukoboss

Čétéčko nám poslední dobou servíruje nové a vcelku zajímavé TV filmy, které sice postrádají "to něco navíc", ale pořád je to v rámci ostatních debilovin docela dobrá podívaná. Je pravda, že jsem čekal trochu lepší výsledek vzhledem ke zvučným jménům (Renč, Stašová, Kukura), který se nedostavil, ale co se dá dělat, buďme rádi aspoň za to málo. Nelogičností a děr ve scénáři je několik, nicméně přežít se to dá a s klidem můžu o tomhle snímku tvrdit, že splňuje kritéria pro "průměr". ()

klukluka

Něco tak dobrého už jsem nejedl, ani nepamatuju. - To bylo jen z konzervy. 😁 A tak dál, a tak podobně. Film starej 14 let stačil zestárnout tak o 40. Tak dobře je to udělaný. ()

Tessie

O tomhle kousku jsem slyšela poprvé od pana Klímy v rádiu a moc jsem se nad tento film těšila. Rozhodně mne nezklamal, naopak. Moc se mi líbilo propojení vynikající Simony Stašové a Juraje Kukury. Byli báječní. Líná soudkyně, nasraná úřednice, drbna sousedka a podnikatel v Audině vystihli sami dnešní společnost a ukázaly na spoustu nedomyšlených věcí, které v naší zemi existují. Btw, pro roli podnikatele by tvůrci nenašli většího slizouna než Honzu Hrušínského, byl vynikající, role šitá na míru. ()

Piškotka

Prý based on true story, hodně paranoidní a v moderním stylu. Ukázka, jak jsme koumavý národ. Kukura byl jako pohádkový dědeček, který pracuje i zadarmo a po kterém se na konci slehne zem. S. Stašová byla výborná. ()

D3VIL

40% - Nemůžu výš...Simona Stašová sice nezklamala a herecké výkony ostatních bych si taky nedovolil kritizovat, ale když se takto slibně se vyvíjející zápletka zvrhne v spíše směšný než dramatický závěr, tři hvězdy nevykouzlím ani kdybych byl bůhvíjak milosrdný. ()

KatRi

Kam se na doktora Zahálku (Juraj Kukura) hrabou všichni ti Batmeni, Columbové, Holmesové...Rozpaky nad scénářem, dějem i tím, že je to postaveno na skutečném příběhu. Snad jen ta Stašová potěšila. Ostatně téměř jako vždy. ()

bidja

Dalo sa to. Začátek lepší konce. trochus e zdálo, že se to polovině trochu koncepčně rozpadlo. Moc postav, zbytečně dobré obsazení na malé role a tím pádem se z herců nedostalo to co by mohlo. ()

jilda

Na televizní film slušné. Stašová je perfektní a příběh je originální. Ještě bych vyzdvihl roli Noska jako nezbedného syna, protože se k němu hodila jak poklička na hrnec a zahrál toho hajzlíka moc hezky. ()

Chipešek

Až do odhalení lovce jde o výborný schizofrenický thriller. Co se děje potom je jen smutný vtip. Jinak je vše při starém, Stašová je stále paní herečka a Hrušínský pan neherec. ()

Luqi

Je to taká jednohubka Filipa Renča točená v skromných podmienkach, ale za to so skúsenými hercami. A ten výsledok tomu odpovedá. Vizuál i zvuk na úrovni televízneho seriálu ale inak celkom dobre zahraný a hlavne zaujímavý príbeh. Vraj podľa skutočnej udalosti, no uveriteľná je tak prvá polhodinka. ()

agassi68

Na české / ale i slovenské pomery/ jeden z tých lepších počinov. Aj vďaka Stašovej. Ostatní boli ako pinocchio - drevení .. ()

Olík

Jestli nic jiného, tak minimálně zajímavý námět (jo, jo, Pepíček Klíma se krádeži lízátek nezaobírá). Příběh, atmosféra, koncepce, soudobost, na televizní produkt až nadstandardní balení, s kterým si brouk Pytlík vystačil i na celovečerní film. Problémy mám (a to ne poprvé) s neefektními režisérskými postupy „piráta silnic“ Filipa Renče, u kterých si nejsem zcela jist, zda alespoň on sám ví, co jimi chtěl říct!?!#! ()

PavelZava

Strach. Simona Stašová zahrála pocity strachu, noční můry a probouzení z šílených snů úplně bravurně a smějící se Juraj Kukura k pocitům jenom přidával. Bezmocnost boje proti úřednímu šimlovi Jo, takže vona je to jenom hra čísel … a psychiatr, který byl nějakej divnej, člověka jistě nepotěší. Myslím, že se pan Renč musel vyloženě bavit při postavách Kalivody (Petr Janiš): Já já jsem jenom otevřel okno a on, podívejte se na něj. Bylo tu , no bylo tu k nedejchání. a Linharta (Vladimír Hauser) “Proč mi tvrdíte, že nesmrdím, když smrdím.“ Kalivoda: Počkejte, co to tam píšete, smažte to. (do počítače) Moje návštěvy se nikam zaznamenávat nebudou … Tak tak to tedy né, abyste na nás oba mohli rovnou před špitálem čekat. Dyť mají všechny počítače nahekovaný a mě budou ozařovat rovnou z auta. … A vy, vy buďte ráda, že po Vás taky nejdou zatim. Zatím. *** Pan Lípa, takovej boháč a má stejný hrníček s broskví jako jsem měl já. *** To, že je někdo paranoik ještě neznamená, že ho opravdu nesledujou. *** Thriller versus logika a nemožné věci je komentováno v mém deníčku (29. Poznámka), bylo to dobrý *** Hudba : Walter Kraft (Opravdu Walter Kraft né Daniel Barták) ()

Šípek

Filipe Renči, co jsi tím chtěl zase proboha říci? Ta moje jediná hvězdička je jen za Simonu Stašovou, která je jako vždy perfektní a zvedá tento brak z úplného bahna filmové tvorby. ()

Brno na týden ožije festivalem Cinema Mundi

Brno na týden ožije festivalem Cinema Mundi

16.02.2011

Přemýšlíte, co s načatým březnovým večerem? Chcete si rozšířit své obzory, potkat se se zajímavými lidmi a načerpat atmosféru různých koutů světa? Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi představí… (více)