Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

Han_Quintet

Jelikož mám rád námořní bitvy a těchto filmů je po čertech málo, tak upřímně smekám před zpracováním filmu. Zatím vůbec nejlepší film zabývající se námořními bitvami a to mi věřte, že jsem viděl fakt snad všechny. Zvláště pak oceňuji vhled do struktury velení a detailů kooperace posádky celé lodi. Ten kdo čeká nějaké hluboké drama, bude zcela jistě zklamán, protože alfou omegou jsou námořní bitvy a tak prostě není prostor pro ukazování si fotek přítelkyň, plánování budoucnosti a patosem olízané vzpomínání na ranč kde kdo vyrůstal, či flashbacky na rodinu(díky bohu!). Velmi výborně zpracovaný film, který snad z tak omezeného prostředí jako loď, moře a bitvy vytěžil maximum, aniž by se to protahovalo pasážemi nudy. ()

srolyma

Párádní válečný film o cestě flotily amerických lodí přes oceán do Anglie a jejich nerovném boji s krvelačnými německými ponorkami. Napínavé od začátku do konce, perfektní zpracování, výborně odehráno, není co řešit. ()

pafka

Kdo rozhodne, jestli film ma hodinu, hodinu a pul nebo tri? Jak mnohdy byva zbytecne dlouhy, tak tento byl zbytecne kratky a myslim, ze to nejlepsi se tam neveslo. Jo, bylo to napinave, hltal jsem kazdou minutu, ale po vitezstvi jem cekal jeste neco vic, uplne nejvic a prisly titulky. Skoda, pro me to byl dobry film, ktery by se mohl natahnout do velikosti Ryanovych a mel by i takovy vehlas. Tohle bylo o dost mensi. Vazne skoda. ()

jack_scott

Ne sice úplně historicky přesná, ale i tak nádherná reklama na ASW. Chro Chro! Scéna s potopením druhé ponorky přehnaná - ale kouká se na to pěkně i tak. 95% ()

Blazis34

Válečná akce z lodi, které šéfoval skvělý Tom Hanks. Válečné situace nebyly vždy přehledné a někdy se stále opakujícím dějem. Přesto držely diváka v napětí a strachu se co stane dále. Neumím si představit zažít podobnou událost - nejíst, nepít, nespat a každou vteřinu čekat na nové informace. Muselo to být vyčerpávající a smekám před všemi opravdu zúčastněnými. Filmu Greyhood dávám tři hvězdy, 55%. ()

Plaque

Ale áno, historických filmov sa točí tak málo, že treba všetky kritické oči privrieť a venovať sa len bezduchej naháňačke s ponorkami. ()

Ace.A.T.L.

Film o ochraně konvoje lodí. Nedalo se moc vyždímat z tak průměrnýho příběhu. Ale to co šlo, to to dostalo. Tom Hanks opět paráda, efekty super a pokud nečekáte mega trhák, ale příjemnej akční válečný film, tak si užijete. Je plno filmů, který měli možnost většíh rozkvětu, díky silnějšímu ději a proto nemůžu dát víc jak moje hodnocení. Já jsem se nenudil, bavilo mě to a užil jsem si to. Ale porovnávat se holt musí. Za mě silný 3*(75%) a DOPORUČUJU ()

Saxos

Válečný film pro milovníky bitev na otevřeném moři. Spousta lodí v konvoji, zásobovací i doprovodné, kolem ponorky, v dostupných místech letecká podpora, vše v rozbouřeném ledovém Atlantiku. Díky přiměřené stopáži nebyl čas na nějaké podpalubní vykecávání a vše jede ve vojenském tempu. Klady: role T. Hanksvi sedí. Závěr: doporučuji, ale holku s sebou do kina neberte. ()

rigby

Film táhne na Toma Hankse, který kromě hlavní role napsal i scénář. Ale měl to přenechat někomu jinému, protože film i při krátké stopáži vlastně o ničem není a pro diváka silně stereotypní. ()

uhlerado

Velmi dynamicke a strhujuce. Dompohla tomu hudba a Tom. Niet toho, tak je to slabsie. ale naspanovane ako silon na rybarskej udici. Obdivujem tie pohotove reakcie vojakov navy, pozeral som to s en titulkami a nestacil sa divit, ako rychlo musel kapitan reagovat a konat v extremnom strese. Padlo vela vojakov aj na tychto lodiach. Vojna je svina ()

FOndra

Tom Hanks a digitální snímek bez děje pod křídly Applu. Není to vůbec špatné, ale nepůsobilo to opravdově.... ()

universal

Tom si napsal scénář a rovnou se obsadil. V podstatě nesleze z plátna, až ke konci, kdy vleze do postele. Pokud máte rádi televizní inscenace, typu Bakaláři, budete spokojeni. Příběh o kličkování lodi a ponorek, je pěkný. Na pořádný film, málo. Hodně málo. Potopí se loď, Tom udělá plakací ksicht a jede se dál. Pokud se budou točit tyhle jednoduché, nedomrlé rychlokvašky, jen kvůli tomu, aby si Tom zahrál, tak je svět v kýblu. Hnoje. 4/10 Tom a jeho pufňukování. ()

cubiczech

Podvodní nacisté + často napínavé scény které neustále kazí dojem že všechno je tak nějak příliš viditelně digitální... Ale jinak cute historický drama. Mimochodem, titulky na konci jsou krutě pomalé a tak film dosáhne nad 90 minut. ()

Heywood

Dám čtyři, ale jen proto, že jsem velký fanda těchto filmů. Protože Greyhound skončí a vy máte pocit, že něco chybělo. Tom Hanks je sice přesvědčivý, triky výborné, napětí by se dalo krájet, ale...posádka je moc nudná a jeden škytavec to nezahrání, Stephen Graham tříská ze své role maximum, ale je nevýrazná už ve scénáři a tak přemýšlíte, co filmu chybí, byť se jeví lepší než Nolanův Dunkerk. Možná ta krátká stopáž, možná, že časování druhého útoku chtělo větší odstup, možná, že ta německá propaganda (opravdu takto byla? jiné filmy ji neznají) působila trochu násilně, možná... V plejádě válečných filmů ale tento obstojí a hudební složka je dobrá. To už nelze říci o štěku Elisabeth Shue, která mi vůbec nesedla. Naštěstí kazí film jen pár minuta zbytek se dá vidět i vícekrát. ()

hony23

Tom Hanks ve své klasické roli správňáka v novém válečném filmu. Ale nečekejta dalšího Vojína Ryana. Mě to spíše evokovovalo vzpomínky na dětství, kdy jsme na čtverečkovaném papíře hráli lodě. B4? Vedle! D6? Zásah, potopena! Tom Hanks má na ochránit flotilu obchodní lodí před německýma ponorkama a po celý film sledujeme různé manévry na moři, uhybání torpédům a střelbu na většinou neviditelné cíle. Štěstím je přijatelná stopáž kolem 90 minut, takže se to dá vydržet až do konce. ()

Karbos

Dobrá atmosféra filmu umocňující napětí a krásně vykreslující boj kočka /myš, torpédo/hlubinná mina. Démonizování a odosobnění Němců na skoro až mýtické mořské stvůry (v podobě jejich ponorek), mi přišlo zajímavé a novátorské. Jedná se snad o jediný akční film s druhoválečnou tématikou, kde za celých 90 minut neuvidíte jediného Němce a to se tu s nima celou dobu válčí :) Nicméně na 5 to není, občasné fantaskní scény (jako dělané pro trailer), přehnaná americká patetičnost a občasné nelogičnosti zanechávají tento jinak slibný snímek na čtyřech hvězdách. ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)