Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

Kenji

Po nemastnom neslanom The Old Guard som si napravil chuť poctivou námornou parádou. Tom Hanks pekne spracoval knižnú predlohu C.S. Forestera do scenáru a parádne to celé aj utiahol. Najskôr som sa pri úvodnej scéne bál, že to bude Pearl Harbor klasika, prvú pol hoďku sa budeme zoznamovať s postavami a potom sa pustíme do boja, ale kdeže. Za päť minút sme boli na na vode a nasledovalo 80 minút poctivej naháňačky za nacistickými ponorkami. Trpel som a povzbudzoval. Scéna keď na nich mierili 2 torpéda súčasne, tak tam som ani nedýchal. Na záver aj slza vyšla, lebo keď vidíte plnú loď ďakujúcich ľudí, tak to inak nejde. Malo to presne tú atmosféru, že som dostal chuť pozrieť si Band of Brothers, takže možno až priveľa 5/5, ale zasiahlo ma to presne a čo viac si človek môže priať, no nie? ()

fafejt001

ZA mne , Tom nikdy , tedy téměř , nezklame . Skvěle natočeno , mělo to napětí , ,,drajv " , perfekt záběry na moři - tedy oceánu .Jen s tím jídlem to bylo takové nalevačku . No to je snad jediná vada . Jo a jěště by to chtělo shlédnutí v kině . Tam by to byla pecka . No neva , i tak se to dalo . ()

TheBrain

Kto má rád filmy kde sa strieda napätia s ďalším napätím si rozhodne príde na svoje.. a pre tých čo chcú počuť celý výklad biblie je to tiež veľmi dobrý film. ()

Hopeman

ale jo dobrý...vobčas sem přes vodu neviděl ani ty periskopy, ale jináč jo....drželo se to reálií takže cajk. ()

Tomas_PO

Očakávaný film, ktorý nesklamal, no oskarovka to zrejme nebude. Skvelá akcia, našťastie málo "Ameriky", no zbytočne sladký a ikonický záver. Možno práve tu sa dala aplikovať reflexia na súčasné problémy rasovej a etnickej neznášanlivosti, keďže počas vojny bolo jedno, či proti nacistom bojuje migrant, černoch, alebo gay. All powers mattered then. Akcia je zároveň pomerne 'čistá', s minimom krvi a viditeľných útrap. Zopár pokusov o znázornenie mrazového chladu Atlantiku sa pod kožu nevrylo. Ani to povestné ticho mora, neviditeľnosť a strašidelnosť noci a ponorkových "vlčích smečiek" sa réžii nepodarilo vykresliť tak autenticky, ako napríklad v Band of Brothers, či Saving Private Ryan. ()

Winster

Timmy je hrdina! Moc povedené takové akční ani si nevydechnete. Tom Hanks je zde opravdu mistrem svého řemesla. ()

bonovox

Výborný vojnový film z prostredia ponorky, ktorá čelí v nechránenom území nikoho nepriateľskej presile. Aj keď ide o fiktívny príbeh, dej je dostatočne pútavý a zrozumiteľný, výborné akčné scény a napätie až do samého konca. Tom Hanks je taktiež výborný v hlavnej úlohe kapitána a prekvapil aj ako scenárista. k tomu vydarená hudba. 80 % ()

v.indruchova

* mohlo to znít jen jako další válečný film, samotnou mě překvapilo jak mi to sedlo. I když na vojáčky si moc nehraju. Úderné, rychlé člověk se chvilku nenudí. Myslím si že dnešní člověk nějak netouží po natahovaném ději. Příjemně to uteklo a žádné párání. Pár záběrů ohledně kapitánova života, bez dlouhých scén, kdy se snaží film vymačkat z diváka co nejvíce slz. Good job Well done. I I sir. ()

sirjohn

Je to za mě 3,6. Zvažoval jsem směr zaokrouhlení, byt' to je matematicky jasné. Průřez tu už byl řečen, já si na film několik dní počkal, takže se mi do nálady hodil. Proto musím za (horší) 4. Srovnávání s Dunkirkem nebo výkonově s Kapitánem Philipsem je nemožné, hodnocení v kategorii průběhu filmu už jde, Tom to utáhl skvěle, kamera super, akce reálná, já si to užil ! ()

fooggyy7 odpad!

Asi nejhorší film o námořních bitvách co jsem viděl. A že jsem jich viděl hodně. Ponorky plují většinou na hladině a kapitán se modlí ()

lukas11the

Skvělý film. Tempo je strhující, příjemná stopáž hodina a půl. A ani jednu minutu se divák nenudí. Také se mi líbí minimalistické pojetí co se týká prostředí. Vše se odehrává na jedné lodi a jeden flashblesk z jakési hotelové společenské místnosti. ()

JokerBaby

Tento film Tomovi Hanksovi nevyšiel. Chová sa v ňom akoby vedeniu boja ani nerozumel . Stále nad niečim premýšľa. Dej je o tom že robí akúsi ochranku obchodným loďiam, Mne to pripadalo ako keby to robil prvý krát. Nič nezvládal, len kukal ako puk na potápajúce sa obchodné lode . Nebaví ma film ak mi prehráva hlavná postava a ešte sa chová ako outsider, Ani som to nedopozeral . ()

quido_zidle

Chtete válečnej film bez zamilovanejch keců, bez milionů zbytečnech dějovejch linek, s patosem tak akorát? Chcete se vrátit o 80 let nazpázek a stát na hodinu (48 hodin) na můstku torpédoborce uprostřed mrazivého Atlantiku chránícího nechránitelný konvoj, ze kterého si ukusujou ponorky? Tak si ho pusťte, stojí to za to! Ano, nedostanete rozkreslené postavy, situace a příkazy se pořád opakujou, správňák Tom Hanks hraje jako...správňák Tom Hanks..., ale já s nima na tom můstku celou dobu stál a užíval si to! ()

swenyx

Válečná podívaná s bitevními loděmi na moři. Konvoj lodí je napaden ponorkami a dostáváme se do totálně nepředvídatelného fightu. Hanks zahrál kapitána opět bravurně stejně jako v Kapitán Phillips. Akcí se nešetří a musím i zmínit soundtrack, dost na mě zapůsobil a nabudil atmosféru. Pecka. ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)