Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Garbo mluví! hlásaly reklamy, když hvězda němého filmu Greta Garbo debutovala ve filmu zvukovém. O devět let a dvanáct klasických filmových dramat později byla talentovaná filmová legenda připravena na novou změnu. Garbo se směje! slibovala reklama její první komedie, jiskřivého příběhu o přísné ruské komisařce, která vyměnila svou ženskost za sovětské bratrství – dokud se nezamilovala do elegantního pařížského světáka (Melvyn Douglas).
Ernst Lubitsch, který pracoval s rafinovaně sžíravým scénářem, jehož spoluautorem byl Billy Wilder, věděl lépe než kdo jiný, jak spojit vytříbenost se skvělým vtipem. "I ta nejdůstojnější lidská bytost je minimálně dvakrát denně směšná,” vysvětloval svůj proslulý "Lubitsch Touch”. A přesně tak vnímáme zamilovanou Ninočku Grety Garbo: jako klidně důstojnou a přesto roztomile směšnou. Uvidíte ji stejně. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (100)

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Po spoustě klasiky, kterou jsem v poslední době viděla a kterou lze zařadit spíše k dramatům, jsem prostě potřebovala vypnout a vidět taky nějakou klasickou komedii. Ninočka, spojující jména Grety Garbo a Ernsta Lubitsche, dvou hollywoodských fenoménů, byla ideální volbou. Zpočátku jsem filmem byla nadšená a uvažovala jsem o opravdu vysokém hodnocení. Komedie to byla jak se patří, neskutečné hlášky, situace, satira v čele s Garbo s kamennou tváří. Jenže asi od poloviny filmu se z vynikající komedie stal nejprve romantický snímek, který pak postupem času ještě navíc zhořkl. A tahle poloha filmu už zdaleka nebyla tak výborná, proto musím jít s hodnocením dolů. Je to škoda. Ninočka je hodně nadprůměrný film, ale kdyby zůstala ve vyjetých kolejích, bylo by to mnohem lepší. ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Opět film plný protikladů. Jako komedie funguje Ninotchka výborně. Ve screwball momentech je cítit Billy Wilder na sto honů, ty slapstickové zase baví svojí upřímností. Menší problém jsem měl s linií romantickou, která tempo filmu zpomalovala, nemluvě o tom, že chemie mezi ústřední dvojicí nebyla podle mě nikterak výjimečná. Zásadní nedorozumění se však týká ideologické stránky Ninotchky. Chápu, film vznikl v roce 1939. To mi ovšem nepomůže přenést se přes vnímání očividné propagandy, která na diváka číhá za každým rohem a obrazem. Nemám nejmenší problém s tím, když někdo haní komunismus, nicméně propaganda zabalená do romantické komedie mi vadí z principu. 6/10 ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

„Vždycky mě v zimě zajímalo, proč vlaštovky odlétají do kapitalistických zemí.“ Tři ruští emisaři v Paříži jsou pověřeni prodejem vzácných šperků pro dobro své vlasti. Dojde ke komplikacím a nastolit pořádek přijíždí soudružka Jakešová, komunistka tělem (nic proti Gretě, i v komunistickém mundúru je sexy) i duší. Jak dopadne střet marxismu a kapitalismu? Vězte, že si užijete romantiku, sentiment i humor. Zpočátku je kadence vtipů nevídaná, film připomíná valící se kámen, pak nutně přichází romantické intermezzo a jisté zvolnění tempa, ale o Ninočce stejně můžeme hovořit jako o filmu vtipném od začátku do konce. Charakteristický je pro ni humor sofistikovaný a spíše konverzační nežli situační. Ačkoli k tomu námět přímo vybízel, autoři (mj. Billy Wilder) se nesnížili k jednostrannému výsměchu ruským poměrům („Fascinuje mě váš pětiletý plán na posledních patnáct let“) a stejně nelítostní jsou vůči západním ideologiím. Úžasná je svižná režie, úžasná je něžná kamera se zálibou v detailech na obličeje, úžasná je od srdce se smějící Garbo. Těžko hledat lepšího zástupce žánru té doby, ač konkurence nebyla pomíjitelná, a těžko hledat lepší důkaz Lubitschova režisérského mistrovství. 90% Zajímavé komentáře: Oskar, Kass, Machrovic ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Romantický komedie moc nemusím. Původně jsem se na tohle chtěl podívat pouze proto, že to je jeden z mála nehororvých filmů, kde se objevuje můj oblíbenec Bela Lugosi. Potom se k tomu přidal ještě fakt, že to režíroval Ernst Lubitsch, který mě dostal svou komedií Být či nebýt a najednou to bylo tady. Stejně jako tím již výše zmiňovaným snímkem i Ninočkou mě Lubitsch totálně rozsekal. Neustálý příval hlášek zesměšňujících komunismus a Rusko :-) Greta Garbo v roli Ninočky taky úžasná, hlavně na začátku coby oddaná soudružka, která obědvá mrkev s ředkví a na osvětlenou Paříž pohlíží pouze jako na plýtvání elektřinou:-) No a Bely Lugosiho jsem se taky dočkal. Objevil se asi na tři minuty na konci, opět v záporné roli, ale tentokrát se dožil konce filmu :-)))) ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Celkom dobre som sa zabával na 80-ročnej romantickej komédii Wilderovského razenia. Greta Garbo ma prekvapila hneď dvakrát. Spočiatku tým aspergerovsky ladeným ideologickým prejavom a la Sofia Helin z Mostu a neskôr uvoľneným smiechom, ktorý bol u nej taký vzácny. Na časti dialógov je možné sa zasmiať aj dnes. Nepovažujem Ninočku za mimoriadny film, ale ako som napísal v úvode jednorazovú zábavu napriek veku poskytne aj dnes. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (13)

  • Greta Garbo byla zděšena, když zjistila, že scénář Ninočky po ní vyžaduje hrát opilou. Nikdy nepila přes míru a tvrdila, že role z ní udělá lacinou ženu. Režisér Ernst Lubitsch ji dlouho přemlouval, aby roli vzala, dokonce s ní seděl dvě hodiny v autě, když odmítala přijít do studia. Nakonec svolila ke kompromisu a soukromě natočila dva záběry s Melvynem Douglasem, které byly ve střižně následně prostříhány se záběry večírku v nočním klubu. (Babous)
  • Propagační slogan "Garbo se směje!" měl připravit publikum na to, aby akceptovalo Garbo v komedii. Garbo předtím hrála pouze v dramatech. (Kamiiik)

Reklama

Reklama