Epizody(8)

Klasické české pohádky patří jistě k nejoblíbenějším i dnes. Už v roce 1968 natočil v Československé televizi režisér L. Ráža se známými herci krátké hrané verze některých z nich. (Česká televize)

Recenze uživatele brooklyn73 k tomuto seriálu (2)

O hloupé ženě (1968) (E02)

Kratka 10.minutova , cernobila pohadka O hloupe zene je dalsi ze serie Ceskych pohadek z roku 1968.Stejne jako u pohadek Chytry synek ci Jak se Honza hadal s kralem se i zde ujal rezijni taktovky Ludvika Raza. Ve vesele pohadce se setkame s tremi hereckami, jednim hercem a jednim cernym psikem (mohlo byt se jednat o pudla ale nejsem odbornik takze...). Ponauceni z pohadky (avsak ne uleva) : skoro vzdy se nam muze podarit najit jeste nekoho hloupejsiho nezli jsme my sami. Dovolim si citovat zaverecnou pisnicku "Ja jsem zena hrncirova, hrncir to je pan,rozbila jsem kosik hrncu radost z toho mam, nebyt toho ty muj skutku, nemeli jsme nikdy vskutku, takovyhle posviceni penez plnej dzban". ()

Jak se sedlák se selkou ulakomili (1968) (E08)

Kratka cernobila pohadka,jenz je vesela,se zdarilym vyberem hercu.Vsichni protagoniste odehrali svuj dil na jednicku. ()