Japonské souostroví, za dvacet let od dnešních dnů. Psí chřipka dosáhla epidemických rozměrů, její ohnisko leží ve městě Megasaki. Hrozí, že přeskočí z psích nositelů na člověka. Starosta Kobayashi vyzývá k okamžité karanténě. Tedy k vyhoštění a izolaci všech toulavých i domácích psů. Oficiálním dekretem se psí exilovou kolonií stává nedaleký ostrov sloužící zatím jako skládka odpadků. Stává se z něj Psí ostrov. O šest měsíců později na této opuštěné skládce nouzově přistává jednomotorový, miniaturní letoun Junior-Turbo Prop. Smečka pěti hladových a divokých psů v jeho troskách objeví dvanáctiletého pilota. Je to Atari, sirotek, jehož pěstounem je právě starosta Kobayashi. Atari s pomocí svých nových psích přátel začne hledat svého ztraceného psa Flíčka a při tom postupně odhalí spiknutí, jehož cílem je likvidace všech psů z města Megasaki. (CinemArt)

mouzi

Zacinam Andersonovi prichazet na chut. Tento snimek je samozrejme opet trochu uchylny, ale ne ve spatnem slova smyslu. Wes ma proste genialni talent pro kameru a obraz, ac jde o animak. Malokdo ma pro to takovy cit. Scenar i dialogy jsou sice primocare, ale to co maji sdelit, to sdeli. Zapletku snad pochopi kazdy a o zadne premysleni nad dejem tu ani nejde. Je to zase (ne)uplne jiny styl, jakym se tu Anderson prezentuje, ale kazdopadne je to bomba. A to si prosim pekne vystacil jen s hlasy serebrit a zbytek udelali grafici. Proste unikum kazdym coulem. Dekuju. ()

tyzmrde

Wes Anderson si tady vyhrál jako režisér s úžasnou kamerou, ale scénář nic moc... takový suchý humor.... to že tam hrajou sympatičtí hafani mi ke čtyřce nestačí.... spíš by asi stačilo více vtipných hlášek... ale pro lidi co mají tento suchý humor rádi budou se asi bavit.... mám pocit že pod tím pěkným pozlátkovým luxusním naleštěným povrchem a dobrou kamerou nic není.. ()

Franki69

Upřímně a taky škodolibě lituju rodiče, které od návštěvy kina s dětmi neodradily plaktáty a trailery s vystresovaně vytřeštěnýma očima psíků na odpadkovém ostrově u Megasaki. Já se bavil náramně a o to víc, že jsem si na některé věci musel přijít sám. Například že japonské dialogy, které nejsou přeložené, nejsou přeložené/otitulkované záměrně. Film je neskutečně dobrý, vymyšlený a nasnímaný do nejmenšího detailu. A obrazové ztvárnění je neskutečné, jedinečné a charismatické. Pokud se tedy chcete pobavit vcelku banální historkou o psí chřipce, adoptovaném hrdinovi bez jedné ledviny, mluvících psech nebo zlém starostovi s filmově zlověstným jménem Kobayashi..prostě o zlých a dobrých, kde dobro nakonec zvítězí, vyprávěnou naprosto unikátně mile ujetým způsobem, který není nevkusný, jen je jiný, než jsme zvyklí, rozhodně se na Psí ostrov podívejte. Wes Anderson u mě boduje už poněkolikáté a dostává 90%. ()

kolly13

To je doslova "trhaný" film béčkového vyznění s nadstardní režií a střihem. Leč scénář a právě loutková trhanost mi to zprotivili natolik, že jsem se ani nedodíval a to se mi nestává. ()

BlackAdder87

Čekal jsem něco na způsob Fantastického pana Lišáka, ale tohle si z něj dělá předložku ke kamnům. Jak už je u Wese Andersona zvykem je to trochu jiný film, se zvláštním pohledem na svět, někdy dětinským, jindy až mrazivým. Oproti jeho předešlým filmům je zde mnohem přímější příběh, který se neztrácí v dialozích a příjemně odsýpá. Příběh, hudba, animace, vše dokonale zapadá do sebe a působí dojmem, jako by to vzniklo někde v Japonsku a ne v Americe. ()

alexwill

Vypiplaná detailní a symetrická Andersonovka. Krásně japonská, hluboce pejskařská a dost parádně obsazená. A to i dabingově. Potěšilo. ()

ZetDaElO

Absolútne ujetý film s prenádhernou grafikou a až patologickou detailnosťou. Na Andersona o čosi menej vtipných momentov a až príliš predvídateľný scenár. 8/10 ()

LencaN

Je mi jedno, jakou to má přidanou hodnotu. Je mi jedno, jak moc důmyslně to vykresluje vládu tyrana a lidí, kteří se snaží s tím něco dělat. Pro mě je v tomhle případně stěžejní, že mě to nebavilo. Usnula jsem u toho, takže jsem to pak musela pouštět znova... a zase tak extrémně unavená, že bych usnula u všeho, jsem nebyla. Bylo to nudné. Strašně často tam byly pasáže, kdy se nic neříkalo, nedejbože, že se tam ani nic nedělo. S vypětím všem sil jsem to na druhý pokus dokoukala. Ale znova to vidět opravdu nepotřebuju. Najdu spoustu lepších podobně politicky motivovaných filmů. ()

bonovox

Krásne, hravé a zábavné. Wes Anderson je kráľ netradičnej bizarnej zábavy. Od začiatku do konca výborne zrežírované a hlavne so srdcom podané. Jednoznačne odporúčam pôvodnú verziu bez dabingu. Pre milovníkov psov absolutna povinnost ale nie je to vhodné pre detského diváka. ()

Ace.A.T.L.

Po dlouhý době, mě trailer zaujal na tolik, že jsem se opravdu těšil, co z toho bude. V době CGI byla loutková pohádka příjemná změna. A BÁC, nebyla to jen pohádka. Byl to plnohodnotnej film ve víc žánrech. Je to silnej film, v plno věcech to je dotažený tam, kam má a nesnaží se to táhnout jinam, než by mělo. Opravdu jsem se bavil. Za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Radek273

Hodně bizarní snímek, který v úvodních 30 minutách budete chtít vypnout! Když ale vydržíte, určitým způsobem se vám začne líbit. Směšná gesta, shoty, glosy, nazvučení. Ale to je tak vše. Nakonec výsledek zcela potvrzuje (dodatečně zjištěnou) informaci, že autor stojí za tvorbou Grandhotelu Budapešť, a to je opravdu více než symbolické. ()

Ironhead

Filmy Wese Andersona mám rád, ale tohle mě tak úplně neoslovilo. Fantastic Mr. Fox mi přišel o třídu lepší a zábavnější. ()

KukulienkaHO

Je to fajn, no čakal som niečo nešpecifikovane viac. Po prvých desiatich minútach mi bolo hneď jasné, že to bude komorná prdel. Keby som aj pred pozretím Psieho ostrova nevedel, kto na tom pracoval, určite po nejakých 20 minútach by mi to došlo. Štýlom rozprávania, humorom, animačným prevedením, atď. to veľmi pripomína Fantastického pána Lišiaka. Príbehovým chybám sme sa síce nevyhli, ale dej je kompaktný a nudiť sa nebudete. Môj celkový dojem sú čisté 4 hviezdy. ()

Wes Anderson zlákal další velké jméno

Wes Anderson zlákal další velké jméno

17.08.2021

Před pár dny jste se zde mohli dočíst, že nový a dosud nepojmenovaný snímek režiséra Wese Andersona (Život pod vodou, Francouzská depeše), jehož natáčení právě začalo ve Španělsku, pomalu nabírá… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona