poster

Psí ostrov

 • USA

  Isle of Dogs

 • Německo

  Isle of Dogs - Ataris Reise

 • Slovensko

  Psí ostrov

Animovaný / Loutkový / Dobrodružný / Komedie / Drama / Sci-Fi / Fantasy

USA / Německo, 2018, 101 min

Externí recenze k filmu (7)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Wes Anderson nás unáší do říše své představivosti, aby nás dojal a uhranul. Jenže stejně jako hrdinové snímku, ani my se úplně nepoddáme předurčenému osudu. Snad mu to příště vyjde lépe, je totiž velká škoda, že film tak precizně zpracovaný nakonec nemá moc co říct. Přes všechny slabé stránky však…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Na filmech Wese Andersona je výjimečné i to, jakým způsobem kombinují dospěláckou rétoriku se snově stylizovanou a naivní dětskou optikou, a to je činí naprosto kouzelnými a neodolatelnými. Ano, Anderson sice dělá víceméně pořád jedno a to samé, takže je to svým způsobem sázka na jistotu, leč…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Psí ostrov je nápaditou a hravou zábavou pro celou rodinu, která v sobě DNA Wese Andersona jednoduše nezapře. Rozmanitý ansámbl hereckých propůjčujících hlasy psím hrdinům a jedno nezaměnitelné dobrodružství za záchranou nejlepšího přítele člověka. Fantasitcký pan Lišák zůstal sice nepřekonán, i…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ****

  "Filmová a dramatická hravost na tisíc způsobů, úklony japonským mistrům s překvapivě temným poselstvím, které sem tam vykoukne. Nový Wes Anderson je vše, jen ne předvídatelný nebo nudný, a i když mu jeho nádherná šílenost občas podkopne nohy, brýle k jeho vidění světa si objednáte poštou jako první…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Zkrátka ve Psím ostrově převládají elementy, které si nejde na první zhlédnutí nezamilovat. Ať už jsou to slovní hříčky (bratr z jiného vrhu, psí psanec), postava malého mopse s hlasem Tildy Swintonové, jenž jako jediný rozumí televizním zprávám, nebo energický soundtrack s příměsí tradičních…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "Psí ostrov je čistá vizuální japanofilie v lehce prašivém psím kabátě. Vychází z vyklidněného japonského tempa a Andersonovu obdivu ke Kurosawovi a zároveň vás upoutá ztřeštěně vtipnými dialogy. Není to ale rozhodně film pro malého dětského diváka." (více)

 • 25fps.cz (Marek Čermák)

  "Psí ostrov je v podstatě politický film o separaci a zneužití moci. Rodinná tematika je sice stále přítomná, avšak sekundární." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace