Psí ostrov

Isle of Dogs

Psí ostrov

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Komedie / Sci-Fi

USA / Německo, 2018, 101 min

velká nádhera v balíčku omáže k japonský kultuře a generacím filmu, je tam kurosawa, miyazaki, těžká japanofílie, žádná obří ucelenost, univerzální mesidž, prostě velká pusa roztodivna s pitoresknem, to, co máme na wesovi tak strašně rádi, žejo.(18.2.2018)

Andersonova druhá stop-motion animace Isle of Dogs je v podstatě jen sled budoucích tapet na počítačích všech cinefilů. Hravé, vtipné ("he's a brother from another litter", "the underdog dog"), vizuálně i hudebně naprosto geniální. (Viděno na Berlinale)(17.2.2018)

Nápaditý (to se teda dalo čekat) a něžný souznění dvou vizuálních světů.(2.4.2018)

Nikdy som si nemyslel že napíšem že som sa Wesa prejedol. Asi má moje životné skúsenosti uberajú iným smerom. Asi by som od Wesa chcel čosi viac. Možno iný prístup. Jednoducho som už prežraný tej umelej sofistikovanosti kde je všetko také pekné a farebné a postavy sa chovajú príliš čierno-bielo. Ako napr. Nepoškvrnení hafani vs. Nacistický strýčko. Akokoľvek sa sťažujem- filmársky sú ostrováci dokonalí ale asi si nabudúce rozmyslím či sa mi chce obetovať desinku za lístok.(7.4.2018)

Hodně parádní stop-motion celovečerák od Wese Andersona. Těžko říct, jestli to je úcta k Japonské kultuře. Spíš by se asi dalo říct, že se Japonštině jako takové dost vysmívá. Ale asiatů, co by odcházeli z kina nebo vrhali popcorn moc nebylo. Příběh sice není kdovíjak hluboký, ale má to spád a zabaví dokonale. Skvělé herecké obsazení. Je to vlastně animovaný akční film, vizuálně vypiplaný tak, jak by se dalo čekat. (Viděno v Century Theaters Redwood City).(23.4.2018)