Fotbalový úspěch a přísun peněz do městské kasy notně pozvedl vedení města sebevědomí. Pepanovi zlepšil náladu i rozhovor s Vilmou, která se k němu rozhodla vrátit z Austrálie. Co by ještě Kameňákov nutně potřeboval, aby byl úspěšný v soutěži, je dominanta města, která by byla zároveň turistickým lákadlem. Kartářka Ludvíková předpovídá Bohoušovi, že konečně vystřídá Pepana ve funkci starosty, a Vlastě, že s Pepanem stráví privátní rande. Ve městě se objevuje nový svalnatý borec Lexa, který nastupuje do školy jako tělocvikář. Po jeho svalové hmotě okamžitě zatouží učitelka Jarmila Cloumalová, zanedbávaná manželem, policistou Frantou. Bohouš přichází s nápadem zavěšeného horkovzdušného balónu nad náměstím. Vyhlídkové lety by navíc byly zpoplatněny a naplnily by tak městskou kasu. V pátek třináctého se na náměstí a nad náměstím splní Bohoušovi a Vlastě věštba. (TV Nova)

Jum

Recenze tady jsou trochu OMYL. Já taky slyším od kolegů z práce (kteří si hrají na filmové kritiky) jaká je ten seriál sračka, ale oni zatím viděli každý díl. Tak to je nechápu. Asi je k tomu někdo nutí (ten seriál sledovat) Říkám: komu se to nelíbí, ať na to nekouká... Já Kameňák sleduji rád a fakt se jim to povedlo. Moc jsem od toho nečekal, ale vtipy-příběh-postavy - vše je tak jak má být :-). Hodnocení na CSFD 17% si rozhodně nezaslouží. ()