Králíček Petr bere do zaječích

• USA Peter Rabbit 2: The Runaway (více)

Ve filmu Králíček Petr bere do zaječích se vrací roztomilý a všemi oblíbený králičí lump Petr. Bea, Thomas a králíci jsou teď něco jako rodina. Ale ať se Petr snaží sebevíc, stále má reputaci nenapravitelného rošťáka. A tak králíček Petr vezme do zaječích do světa, kde mu jeho lumpárny nikdo nevyčítá. Když se však jeho rodina rozhodne dát všechno v sázku, aby ho ve světě našla, musí se Petr rozhodnout, jaký králíček chce vlastně být. (Falcon)

dkas

Kupodivu se úplně nevykrádá, přibyla "zlá" osoba vydavatele, králíček Petr utíká do města, ale jinak to opět ničím moc nepřekvapí. I když vlastně jo, asi je to záměr, ale občas animace, hlavně lidských postav, je teda šílená. ()

maoc

KP2 trpí neduhy všech dvojek. A to se týká filmů i poprsí. Jedničky musí být nové. Musí svést tvůj zrak. Musí tě očarovat. Dvojky trpí syndromem méněcennosti. Chtějí vypadat větší a zábavnější. Mají pocit, že se musí nafouknout, aby byly zábavné. Že musí jedničky nějak trumfnout. Ach, proč jen na to nejdou jako jedničky? Proč nechtějí očarovat? ********** Nechci tvrdit, že by KP2 byl o hodně horší. To ne. Je pořád vizuálně, zvukově i hudebně pěkný. Také dabing i překlad opět na výbornou (motýle). Jenže je to jen fasáda. To podstatné pod povrchem - příběh a vnitřní motivace hrdinů - je pod ní volaké čudné. To, co bylo v jedničce krásně sevřené a na na malém povrchu skvěle podané pohlazení s rošťáckým štulcem a co se dalo brát jako důstojné přenesení příběhů Beatrix Potter do 21. století, to se v KP2 zvrhává do bezuzdnosti a na nějakou důstojnost sral jezevec. Bea se nechává strhnout úspěchem své knížky a zaprodává se slizkému nakladateli - mění naturel králíků dle přání trhu. Podléhá tlaku peněz na dobré věci (fond na zachování krajiny) i osobnímu kouzlu nakladatele, který je opravdu výmluvný prevít a vždy pohotově přehodí Thomasovo nebo Beyno odmítnutí či nedostatek motivace k inovacím na jinou kolej. Tepe železo. O to víc zamrzí, že nebyla jeho až lehce démonická postava dotažena do konce a že to nebyl on, kdo působí novomanželům a králíkům potíže. Bohatě na to stačil Petr a jeho objevování temného já spolu s partou nenechavců na farmářském trhu v Gloucestru. Paradox je, že tvůrci, a hádám, že záměrně, vykreslili podbízení králíků novému publiku jako špatné, ale v jejich filmu na něj došlo se vším všudy (honička, seskok padákem, ...). Musím sice ocenit štiplavost tohoto metahumoru, ale ještě neznamená, že se mi líbí. Zapomeňte na staromilství. Z jedničky přímo sálalo. U dvojky je přítomno jen proto, aby těm menším škarohlídům nasadilo růžové brýle. Ty větší škarohlídy nepřesvědčí. KP2 je tak oproti jedničce mnohem víc vykalkulovaný kasovní trhák plný akce s několika vtipnými momenty, celkem velkou porcí výchovného poučování a nedotaženou linkou padoucha a proměny Bei na ekobiošpaldo mrchu, která se neštítí peněz a slávy. Ze spousty akce cítíte umělost, zbytečnost. Že je tam jen proto, aby byla. Dvojka se musela přifouknout, místo aby zkusila očarovat. Proto na ni nebudete i po letech vzpomínat, kdežto na jedničku ano. ************* Jo a dětem se to moc nelíbilo. Vypadaly, že se nudí. Nejstarší toho šmrdlal mobil a nejmladší chtěla v půlce dojíst pizzu a pak dokonce domů. Prostřední (10 let) jakž takž. ()

MartinTerran

Pokračování mě příjemně překvapilo, protože málokdy překonají jedničku. Je to dobrá komedie, někdy až parodie, která si neváhá udělat srandu i ze sebe sama. Příběh nic zvláštního morálním i osobním poučením, což chápu když je to hlavně pro děti. Druhá příběhová linka "dospělých" mě nikterak nezaujala, ale byla potřebná pro "útěk" Petra. Film má spád a je plný akce a zvratů. Hodnocení: 74/100. ()

blondboss

Prvý novodobý diel králika Petra sa mi vryl pod kožu a videl som ho už viackrát. Toto pokračovanie sa nesie v podobných šľapajách, avšak príbehovo a scenáristicky to už nie je ono a je vidieť, že sa už viac-menej len varí z vody a priživuje sa na úspechu jedničky. Nič to ale nemení na tom, že postavičky sú úžasne roztomilé, vizuálne efekty skvelé a zopár slušne vtipných momentov sa tu objavilo tiež. Takže jednu hviezdu síce musím ubrať, ale stále je to nadpriemer. 65 % ()

Aria85

Jak uz to tak byva, druhy dil se s tim prvnim neda srovnavat. Bylo tam par vtipnych scen, ale cekala jsem od toho vic. Ale moje 6ti leta dcery byla nadsena a to je asi dulezitejsi :-) ()

JenYu

Roztomilí králíčci jsou zpět a mě to opět bavilo. Film si drží nastavenou úroveň a je vtipný. Alespoň pro mě. Lidské postavy obstojně zahrané, i když někdy trochu šablonovité. Oceňuju nápady, které výsledek příjemně osvěžují (zpívající veverka). Sečteno a podtrženo: jeden z těch lepších filmů pro děti, které jsem za poslední dobu viděla. ()

Ace.A.T.L.

Ikdyž velice nerad, tak víc jak na drobet lepší 2* to u mě nedám. Ze souboje lidí a zvířat se stala rodinná slátanina, kdy hlavním směrem je sebeuvědomění Bey, rozjetí rodinných myšlenek a Peter je tu jen tak, aby se neřeklo. A to jako fakt vyměnili Daisy Ridley? Celkově to bylo pro mě zklamání a to jsem se na to tak těšil. Holt, za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Mangano

Trefně to ke konci paroduje sebe sama, za to přidávám hvězdu. Asi dvakrát jsem se taky zasmál, a to je úspěch. Pro děti ale asi větší terno. ()

PISTA226

7,5/10 "Nečekaně" je tu druhý díl této pěkné zvířecí pohádky, která prvním dílem zaujmula a představila hezky fungující film. Za mě bych druhý díl radši nedělal, jelikož to kazí první dobrý díl, ale stalo se. Nemůžu říct, že je dvojka špatná, to rozhodně ne, ale jak to u druhých dílů bývá zvykem nedokáže stát sám na sobě a potřebuje první díl. Objevují se tu znova stejní lidé i zvířata a celkem zachovali charakter i kvalitu. U pana McGregora je to mnohem lepší, mnohem víc jsem si ho oblíbil a měl ve filmu větší smysl a dostalo se mu pochopení. Za mě jedna z nelepších postav. Děje se tu spousta různých věcí najednou, v různých místech a jiným tématem, ale nějak to i celkem funguje. Možná že to působí drochu rozdroleně. Jsou tu narážky na hamižnost lidí, kteří dělají pokračování kvůli penězům, ale potom to sami dělají a protiřečí si. Noví padpuši jsou celkem fajn, ale mohli bychom je více poznat. Nějak z toho není vidět pořádný cíl celého filmu, čeho se snaží dosáhnout je to prostě jen běžné pokračování ve kterém se děje spoustu akce a lumpáren, ale vlastně se nic moc neděje. Rodina králíků i lidi tu působí příjemně a krom jedné vyjímky dost fajn. Jsou tu občas velmi zajímavé scény s tělem pana McGregora u kterýho bych se bál o jeho život, ale jako vtipný dodatek je to v pohodě. Je tu spoustu nelogičností, ale tady to člověk ani neřeší. Možná ale jedna věc, která mi trochu vadila je to, když najednou ten týpek začal rozumnět zvířečí řeči a nikdo to tam neřešil a film to ani nevysvětlil a jen to tam prostě nechal. Skvělé vtipy od zvířat, jako třeba kohouta, paní ježkové atd... bez toho by to prostě nešlo. Celkem fajn film, ale oproti prvnímu dílu, nic extra. ()

Hrr.nec

Možná to němá wow efekt jako jednička, ale myslím, že se jedná o velmi důstojné pokračování, které bavilo nás dospělé a hlavně děti, pro které je film určen, takže spokojenost. ()

Fuzzytomato

Zvieratká sú zlaté a občas aj vtipné. Film nudný a zdĺhavý. Soundtrack vyberal niekto bez vkusu. Niekoľko krát opakovali že je to pre deti ale tie by pri tomto rozvláčnom umeleckom počine, ktorý sa tiahne ako sopel z nosa, neudržali pozornosť dlhšie ako pol hodinu. Skladám poklonu každému kto to dokázal dopozerať dokonca.  ()

phoebinka odpad!

Naprosta slatanina. Muj skoro 5-lety syn se i celkem bavil, ale spis to bylo kvuli tomu, ze jsme to videli ve verzi 4DX 2D, coz ale uplne nedavalo smysl. Hazela s nama sedacka a foukal tam vitr, ale moc nam to pribeh a celkovy dej neutvarelo. Prvni dil je celkem ok, ale tohle je ztrata casu a penez! ()

jabbo123

První králíček Petr byl, co si pamatuji, osvěžující vtipná groteska se zajímavými nápady a docela originálně pojatými zvířátky. Pochopil jsem, že od původního díla Beatrix Potterová, se dost lišil, vzdával mu úctu, ale jako takový si šel svou vlastní cestou. Ústřední lidská dvojice mi lezla na nervi, ale celé to ve své době docela fungovalo. Dvojka je ve všech směrech lacinější derivát naprosto toho samého příběhového oblouku - Petr něco podělá a navíc je špatně pochopen, takže padne člověku v nemilost. Žena podléhá svodům showbusinessu a Petr se ještě ke všemu chytne špatné party. Z venkova jdeme do ulic města a zatímco první díl byl v tomhle ohledu příjemný - na venkov se pěkně kouká vždycky - dvojka je nudná a šedivá. A stejné přirovnání se hodí i na humor, který vykrádá sám sebe, neustále se opakuje vůbec se nepokouší o něco originálního. Párkrát se člověk pousměje, ano, pořád jsou tam roztomilá zvířátka, která dělají hloupé věci, ale děj je k uzoufání nudný a oba lidští protagonisté, jsou ještě horší než v tom prvním díle. Tak zatímco paradoxně film zesměšňuje levná pokračování podléhající trendům - přesně tím sám o sobě je. Zásadně nedoporučuji. 25%. ()

karl173

Nemá to takové nápady jako jednička a příběhově je to prázdnější. Na druhou stranu to má příjemné tempo a stále to umí sem tam pobavit, ale bohužel také nudit. ()

Pierre95

Nechápu zdejší slabší hodnocení. Je to fajn oddechový film a pěkné pokračování. Já se bavil a to už dítě nejsem dlouho. Třetímu pokračování bych se vůbec nebránil. ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

10.03.2020

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o zrušení veškerých hromadných akcí s účastí nad 100 lidí se společnost BIOSCOP rozhodla dočasně zrušit premiéru filmu 3Bobule, která byla v plánu už… (více)