Mazací hlava

• Česko Eraserhead (více)

Eluin

Z uměleckého hlediska takřka dokonalá záležitost, ale pro sledování je to velmi náročné a místy nekoukatelné. Velmi zajímavý je model monstra... ()

achaja

Po shlédnutí jsem byla úplně zmatená... Jedním jsem si ale jistá, tenhle film hluboce zapůsobí na každého. Zda jde o pokus šokovat, nebo něco jiného moje vlastní hlava neumí posoudit. ()

Rannveig

NECHÁPU všechny ty komentáře začínající slovy "NECHÁPU" - poprvé jsem viděl asi ve třinácti letech, a velmi mě film zaujal, přímo pohltil a přitáhl k obrazovce, s odstupem času, po letech, jsem měl možnost pochopit mnohem více (nikoli pochopit - pouze mnohem více!-) A film považuji za dokonalou strukturu obrazu a učebnicový příklad běžného života rodiny, "té doby", "té třídy", vystavěn pouze na brilantních metaforách... ()

Judas odpad!

Neříkám, že to není ovlivňující a zajímavý film, ale Davida Lynche nepovažuji za umělce hodného pozornosti. ()

agassi68

Ak to malo byť čo najdepresívnejšie a pritom hnusné, neustále vzbudzujúce otázku, čo to vlastne pozerám a prečo, tak potom to splní vaše prianie na 100%. Prvých asi 10 minút nepadne ani slovo.. Treba vidieť. Ale raz stačí :) ()

Zaitsev

Viděl jsem za život hodně hororů, ale pokud mám opravdu špatný sen, tak se mi v hlavě promítají obrázky a reálie právě z této provotiny Davida Lynche :) ()

Ham.and.eggs

Tenhle film má něco do sebe. Vlastně má do sebe sakra hodně. Zbožňuju ho, dalo by se říct...Ale neřekne se, napíše se. Ať už tim chtěl Lynch říct cokoliv (spíš bych to viděl na experimentální filmařinu), tak se mu povedlo natočit jeden z nejdivnějších a nejindustriálněúchylnětajmenějších filmů všech dob...a takový rozhodně můžu po koňskejch dávkách... ()

Shredo

Film ako žiaden iný, kukal som často na čas ale nie preto že by ma to nudilo ale skôr som nechápal kedy to dostane nejaký dej alebo pointu a keďže má len 90 min o to čudnejšie mi to bolo (nepozeral som recenzie). Film obsahuje pár prvkov, ktoré naháňajú husiu kožu a obsahujú nechutnosti.. Bol by som rád, keby niekedy v budúcnosti Lynch podstatu filmu vysvetlil alebo aspoň prezradil, čo si šľahol. ()

Colleague odpad!

Film je dobrý tak akorát k vyvolání zvracení, což se v mém případě skoro povedlo, protože já blázen jsem se u toho rozhodl večeřet. Jinak absolutně nevím o čem to bylo nebo co mi to mělo sdělit. ()

pilarius

Rozhodně mám pocit, že to z velké většiny chápu. O to víc se mi nelíbí to, jak to je podané s hromadou zbytečných nechutností, které mi stejně v černobílém provedení jaksi nic neříkají. P.S.: Místo dítěte se mi neustále vybavoval tancující vetřelec ze Spaceballs. ()

Nerd4Dreaming

Podivný lidi se motají v podivné čtvrti, za podivných zvuků kolem nejpodivnější věci ever, malého odporného "aliena". Depresivní atmosféru podtrhují šílené industriální zvuky, už jenom z kterých mě málem hráblo. Vůbec, ta atmosféra je odporná, celou dobu jsem se těšil ať už to skončí. Nicméně je to tak šílený, že si to ty tři hvězdy zaslouží, podobnou věc jsem fakt ještě neviděl. Zasloužená hvězda za odporné surrealistické triky, které evokují příchod osmdesátkových pecek typu Moucha nebo Věc. Další zasloužená hvězda je za krásnou sousedku odvedle, která i přes svoje zaměstnání byla jako světlem ve světě tmy! ()

GOREGASM

Miluju Lynche za to jak hypnopsychodémonickým režisérem dokáže být, ale v jeho prvotině má veškerý jeho kumšt ještě velmi syrově neobroušené hrany, a přestože by se řada jednotlivostí dala vypozorovat i v jeho následujících filmech, tady pohromadě nefungují. Eraserhead je vůči divákovi hodně impulzivním filmem a v každém z vás vyvolá mnoho emocí od znechucení po fascinaci. U mně zůstal svou specifickou úchylností, která bohužel není podpořena stejně chytlavým příběhem, na půli cesty. Lynch umí hypnózu mistrně, ale tady se teprve zahříval. 50% ()

fablefavorit

Můžu být jen rád, že jsem měl s Lynchovo tvorbou co do činění již dříve (Mulholland Dr.), takže jsem tak nějak tušil, co mě čeká. Není to sice tak hrozné, jak tu někteří tvrdí, ale mám takový pocit, že mi z toho přeci jen trochu hráblo. ()

Kulda24

Tento film nechápu a dost tím u mě Lynch nezabodoval. Po filmech jako Lost Highway a Mulholland Drive jsem si říkal, že jeho tvorba se dá aspoň maličko uchytit a pochopit její složitou myšlenku, ale po filmu Mazací hlava jsem si uvědomil, že tomu člověku vůbec, ale vůbec nerozumím a na konci jeho výtvoru jsem měl vymazanou hlavu maximálně já. ()

baiskon108

Už po Lynchově dokumentu, kde David vypráví své banální zážitky rozebrané do detailu a bez pointy, mi mohlo dojít, že jeho počin nebude jiný. Mazací hlava aneb další umělecká manýra připsaná na můj hrůzný seznam. ()

Folky

Absolutně nechápu, co to kurva znamená, ale nemohl jsem odtrhnout oči. Něco tak nepříjemného jsem neviděl ani nepamatuju. Co má Lynch sakra v hlavě? ()

iNKa 1104

Po čtyřhodinové zkoušce z pozemního stavitelství, vypravily jsme se s Radkou v lednovém zasněženém Projektu 100 -nic netušíce- do brněnského kina.... plakát napoví, neřekne však vše :)... řeknu vám, žádnej relax to tedy nebyl... hučelo nám v hlavě jako v radiátoru a naše hlavy byly skutečně mazací.... trvalé následky zaručeny (od té doby mám lehce vypěstovanou averzi na lynčování Lynchem....) ()

mutace

Snímek, který rozhodně stojí za pozornost. Při jeho sledování rozhodně nemůžete dělat cokoliv jiného, jinak okamžitě ztratíte nit. Pokud si ale dáte tu práci a po celou dobu se budete soustředit, myslím že snímek shledáte zajímavým. Rozhodně to není odpočinková podívaná vhodná ke konzumaci popcornu a pití Coca-Coly. ()