Calibre

Dva dlouholetí přátelé Vaughn (Jack Lowden) a Marcus (Martin McCann) se po dlouhé době schází, aby vyrazili na lov do izolovaných skotských lesů. Plány vycházejí podle představ, místní obyvatelé je příjemně přivítají, udělí jim pár rad do života a doporučí jim, kam vyrazit. Všechno se rapidně změní během lovu, kdy je Marcus nucen udělat fatální rozhodnutí, za která později oba draze zaplatí. (Hernycztek)

J-o-k-e-r

Netflix se opět předvedl. Nízkorozpočtový komorní thriller s tou pravou hutnou atmosférou skotského venkova. Aneb jak se nevinný lovecký víkend záhy změní v pořádné drama. Tagy jsou zde jasně napsané: venkov, přátelé, lov, vražda, pocit viny, pomsta. Až mi občas bylo fakt nepříjemně, ale o to asi především šlo! ()

Tft

Občas se v nabídce originálních filmů od Netflixu chce povrtat trochu hlouběji, člověk pak narazí i na filmy, které za něco stojí, jejich propagace je ale bohužel naprosto nulová. Calibre je napínavý film z deštivé, mlhou pokryté skotské vysočiny o posledním svobodném víkendu dvou parťáků z dětství. Co začne jako pohodová rozlučka se svobodou, proložená alkoholem a lovem divoké zvěře, se v okamžiku mění na nejhorší víkend jejich životů. Režisér Matt Palmer od začátku nijak netají svoje záměry, od prvních okamžiků je jasné, že se na tomhle víkendu něco podělá a film nebude žádnou buddy komedií o tom jak se Vaughn (Jack Lowden) se svobodou loučil. Z toho plyne největší problém filmu – předvídatelnost, když dojde v úvodu k hlavnímu zvratu (ten je největším a zároveň jediným překvapením a OH SHIT! momentem filmu), který změní chod celého snímku, je naprosto jasné, co se bude po zbytek děje odehrávat. Calibre tohle celé naštěstí vyvažuje napínavostí a skvělou atmosférou, velkou zásluhu na tom má i dvojice ústředních herců Jack Lowden a Martin McCann, kteří umějí přenést tu nesnesitelnou nervozitu, která je skličuje na publikum. Díky tomu si i přes svou předvídatelnost drží film převahu nad divákem, i přesto, že se až na zmíněnou jednu výjimku ve filmu nestane nic zas až tak nečekaného, pořád cítíte, že to celé může hodně rychle nabrat spád dolů z kopce. Je to asi takhle – to jak se film bude odehrávat uhádnete nejspíš hodně rychle, Calibre vás ale dokáže pořád držet na pochybách. Hodně celkovému obrazu filmu dodává atmosféra skotské vesnice a odtažitost jejích drsných obyvatel, kteří se s ničím a nikým moc nepářou, kulisy filmu jsou opravdový highlight, bez kterého by jen těžko fungoval. Calibre bych zařadil k té povedenější části z produkce Netflixu, Matt Palmer se ukazuje jako zdatný režisérský nováček, tak snad mu Netflix nebo někdo jiný pomůže jeho talent dále rozvíjet. 69% ()

Forsberg11

Strhujúca, luxusná hixploitaion bomba zo škótskeho vidieka. O takomto napínavom a plnokrvnom thrillery som už v dnešnej dobe ani nesníval. Atmosférou mi to pripomína zlaté časy novodobého európskeho hororu zo začiaktu milénia. Práve zažívam ten pociť, keď premýšľate, prečo by ste filmu nemali dať 5*, lebo nechcete zbytočne nadhodnocovať,...A však pri tomto britskom kúsku nenachádzam absolútne nič, čo by nebolo maximálne precízne a dokonale zvládnuté. Celú stopáž som čumel s hubou dokorán a moje nervy boli ako na špagáte. Takto ma prikovať ku gauču sa už dlho žiadnemu filmu nepodarilo. Vďaka vesmíru za ten Netflix, lebo ako jeden z mála dokáže točiť takto kvalitné a pútavé filmy, aj bez veľkého kino hajpu. Calibre je pre mňa obrovským prekvapením a jedným z najlepších hororov posledných rokov. Totálna pecka... 90 %!! ()

Maynard.

Absolutní špička filmařiny... Na to, že to je první rejžův a zároveň scénáristův 1.film, tak se povedl na jedničku s hvězdičkou. Jako, takle mě udržet ve střehu po celej film, to se nepovede jen tak někomu. Začátek filmu pěkně obrázkovej, pohled do podmanivý a panenský přírody tam někde na severu. A jakmile jdou dva lovci lovit se zbytkáčem a místo srnce omylem sejmou (no, nebudu spoilerovat, aby mě zase někdo nevyčítal). Každopádně je to fakt brilatní kousek s neskutečnou atmosférou a v podstatě šokujícím koncem. Ten závěrečnej pohled do kamery jednoho z hlavních hrdinů je neskutečnej. Tohle ti asi dokáže změnit život... ()

netahlo

Strasna skoda toho divneho zaveru, jinak to celou dobu bylo za plny pocet. Celkove neuveritelne autenticke, herci do jednoho vynikajici. Zatim nejlepsi film z produkce NETFLIX, co jsem videl. ()

herr_carter

Jednoduchý návod, jak natočit dobrý film - 1x les, 5 x auto, 8-15 x divadelní herec s minimálními nároky na mzdu a 1x super nápad = Calibre ! Těžko říct, pokud by se taková situace stala běžnému smrtelníkovi, jak by se zachoval...možná podobně, ne-li stejně. Jednoduchá, přímočará a brutální sonda do nitra člověčího charakteru a jeho nejtemnějších zákoutí........... moje hodnocení = 8 z 10. ()

Lukoboss

Do poloviny mrazivej thriller ze správně škaredýho a pochmurnýho prostředí - pěknej severskej styl. Ovšem po cca 45 minutách se to začne celý nějak kazit, postavy se chovají úplně divně (jak hlavní dvojice, tak i místní vidláci). Z místních se stávají výborní vyšetřovatelé, kterým je hned všechno jasný, naopak ti dva pitomci od jisté chvíle začínají dělat všechno pro to, aby se sami prozradili. A čím víc se to blíží k závěru, tím je to hloupější, trochu to vypadá, že si s tím pak tvůrci nevěděli rady. A to je teda škoda. ()

666Carnage

Netflix nám naservíroval film z krásných skotských lesů. Thriller, který je pomalý, ponurý a hodně silný. Rozhodně bych ubral na stopáži ale jinak se jedná o povedený venkovský hon. Sem tam nějaký známý herec ale nic extra nečekejte ale herecky moc dobrý. Já si tenhle snímek svým způsobem dost užil a furt jsem dychtil po konci abych věděl jak to dopadne a takovýhle konec jsem nečekal. Ta situace do které se dostali se může stát každému. Ten další průběh asi ne ale ta okolnost klidně jo a rozhodně se do něčeho takového nechci připlést. Silný skotský panák to se musí nechat. 75% ()

19Lenka

Celkem těžký sledovat, jak se postupem filmu vše dere do většího a většího hajzlu. │PS: Co je to pak za život.. ()

F.W.Colqhoun

Netflix navazuje na dobrou tradici nízkorozpočtových, nikoliv pitomých britských slasherů. Calibre jako každý alespoň slušný film, který vykazuje ambici napínat a děsit, staví na existující, zpravidla neuvědomělé kolektivní obavě. Dva mladí, perspektivní muži se odjíždějí zrekreovat na venkov, kde jsou následně nuceni čelit všemu možnému, co známe ze Straw Dogs, The Wicker Man a Deliverance. V souladu s reflexi a senzibilitou, která byla počátku 70. let nepřístupná, jsou karty rozdány korektně. Hrůza z vidláků sice není neopodstatněná, nicméně zatěžko je fandit i arogantním městským hejskům, natahujícím do nevinných končin puch investic, grantů a dalších hoven, aniž by své bližní považovali za něco víc než standardní un-people. Dynamiku tragédie nepohání konflikt dobra a zla, nýbrž osudová rozesranost světa, v němž se různě pošramocení lidé dostávají do velmi nepříjemných situací. Jednotu místa a času zajišťuje nepříjemně dlouhý víkend ve skotském prdelákově v rámci pohanského svátku Alban Eiler; Aischylos Scotus. Antické proporce dramatu jdou k duhu příběhu, svědčí ale i žánru? Nemohou, jsou s nimi v rozporu. Sledovat vážně neutěšený vývoj událostí může mít katarzní účinek, ale když čekáte cosi jiného, dostaví se prostě dřina. ()

HonzysKISS

Zatím snad nejlepší počin od Netflixu, co se týče filmového zpracování. Je to celé napínavé, pořád samé nečekané scénky a atmosféru to má tak přesvědčivou, že ta to vyhrála na plné čáře. Herectví dvou hrdinů taky neurazí. I když vám bude Vaughn lézt krkem, zahrál to mistrovsky. Strašně zajímavé je na snímku hlavně to, že tohle se úplně v pohodě může dít i teď v reálném světě. Což si občas určitě promítnete hlavou. Jasný, napadne vás i hodně menších nejasností a nebudete tomu chtít úplně věřit, ale zkuste se do toho vžít. Nebudete litovat. Ke konci jenom dodám, že se závěrem jsem taky naprosto spokojený, což je pro mě u filmů nejdůležitější. ()

Strandmon

Po novém a výborném Fractured jsem se rozhodl poohlídnout po dalších netflixovských thrillerech a Calibre mě už jen svým obsahem dost zaujalo. Po shlédnutí musím, ovšem konstatovat, že skvělému Fractured toto nesahá ani po kotníky. Není to sice nějaký propadák, ale tvůrci bohužel nedokázali natočit snad jedinou napínavou scénu, kterou bych u takového thrilleru rozhodně čekal. Má to pár světlých momentů a na to co se v úvodu stalo v lese jsem docela koukal, jelikož to pro mě bylo minimálně nečekané, pak ale zase dlouho nic až do docela slušné naháněčky hlavních hrdinů. Herci také nic moc a hlavně McCann mi přišel krajně nesympatický (i když to tak možná mělo být). No a konec zase trochu stupidnější, takže tu máme čistý průměr na jedno podívání. ()

Shimargh

Nezáviděníhodná situace,snímek má naprosto parádně gradované napětí až do nevyhnutelného konce. Prožíval jsem to s nima, mám nervy nadranc, skvělý snímek a přitom tak prostý. ()

vi.cky

Mňa tento film maximálne dostal. Už veľmi dlho sa mi nestalo, že by som mala takmer počas celého filmu zimomriavky. Páčil sa mi dej, spracovanie a hlavne atmosféra. Po dopozeraní vo mne zanechal silné pocity. ()

Alien220

Brutální záležitost. Nevím kdy naposledy jsem se u filmy takhle cítil. Nejistota, nervozita, napětí - skvěle vystavěné. Matta Palmera už odteď budu mít v hledáčku. Skvěle natočený thriller s velkým T. Při sledování je vám normálně špatně. Dlouho jsem nezažil u filmu něco podobného a zdejších 73% nechápu. Za mě je to jasných 5*! ()

Olaf7

Drsná vesnice, drsná příroda, drsní lidé + netrefená srna = tahle bejkárna u který si stithnete vyřídit poštu, dojít do krámu a vlastně o nic nepřijdete. ()