Úhoři mají nabito

Komedie / Drama / Krimi / Thriller

Česko, 2019, 101 min

Snímek postavený kolem originálního, střeleného a místy znepokojivého námětu bohužel staví svůj humor z velké části na věrojakném rozboru chování elity národa a jejího slovníku. Přestože už jen čistě krimikomediální nádech by měl dostatečný potenciál sám o sobě, zvolené nastavení ze snímku činí záležitost pro dosti úzkou skupinu diváků, jež je schopna toto vyjadřování a styl života vnímat z nadhledu, a domnívám se, že tento fakt vyústí v dosti nerovnoměrné hodnocení a přijetí filmu, což ale patrně bylo i cílem tvůrců. Z hlediska řemeslného nicméně nemám, co bych vytknul, herecky jsou jednotlivé výkony dostatečně přesvědčivé, takže vyjma jisté koncepční rozkolísanosti (finální předtitulkové motto dává filmu zcela jiné a snad zbytečné vyznění) jsem byl spokojen.(22.2.2019)

Oproti nekterym negativnim ohlasum a recenzim bych rad vyjadril pochvalu poctive filmarske praci. Kamera, strih, hudba, zvuk a herecke vykony jsou temer bezchybne. Jedna se o smyslenou filmovou komedii, parodujici nasi malou kotlinu. Nektere situace by se mozna tezko staly, ale prave proto to neni film zalozeny na skutecnych udalostech a neni logicke toto filmu vytykat. Film se po decentne zdlouhavejsim zacatku prijemne rozjede, hrdinove prohlubuji sve idiotske problemy a divak je pomerne zvedavy, jak se dej bude vyvijet dal. Film si dela legraci temer ze vseho a ze vsech. Nikdo neni zcela kladnym ani zcela zapornym hrdinou. Sympatizovat neni s kym. Na oddechovy vecer ideal.(22.2.2019)

• mchnk

Nevtipná komedie, nezáživné drama, zoufalé krimi a parodie na thriller. Naprostý nesoulad žánrů, prapodivný vývoj, slepenec jakýchsi představ o zábavě uměle vymodelované pětice samozvaných ochránců kdo ví čeho, možná svých prázdných životů, jejichž motiv zůstává nevyřčen a spousta, ve finále zbytečných, postav, které sice mohly příběhu dodat něco z předurčených žánrů (Lábus - drama), ale nestalo se. Zbytečný film plný vulgarismů, jehož zápletka se vejde do 30. minut. [Kino Citadela - Litvínov](21.2.2019)

• Redyx1

Tak opravdu jsem se na tento film těšil a výsledek mě fakt nepotěšil.Herecky to bylo slušný,Oldřich Kaiser super a kluci Hádkové taky, nicméně samotný příběh,zápletka a hlavně finále je opravdu dost divný.Výběr hlavní herečky je úplně mimo a nesmysl že ve volných chvílích sportuje na kolečkových bruslích a v klidu chodí za blbem do špitálu,co jí chtěl zastřelit,jí uvěří max.tak režisér....jo a bylo v kině fakt narváno celkem 3 lidi(21.2.2019)

Ze začátku jsem netušila, co od Úhoři mají nabito čekat. Obsah vypadal skvěle, s prvním trailerem jsem ale začala trochu pochybovat. Začala jsem tušit, že to bude pěkná hovadina, ujít jsem si film ale nechat v žádném případě nechtěla, vidět oba Hádky v jednom filmu je prostě splněný sen. Ani rozjezd filmu mě nijak nepřesvědčil, všechny postavy se chovaly jak totální dementi s rozumem tříletých dětí. Paradoxně ani po zvratu na benzince se nic neděje, děj pořád nějak nezáživně plyne, že jsem si začala říkat, proč na to vlastně Hádkovi kývli, když tvrdili, kolik scénářů odmítli s tím, že se jim to nelíbilo ... Sama Anna Kameníková mě do filmu vůbec neseděla a její postavu mám chuť zabít ještě teď. Nakonec se to ale přece jenom obrátilo a závěrečnou akci jsem si užila "na milimetry". Ten plot twist na konci byl sice jak z nepovedeného komixu, mě to ale tak strašně pobavilo, že jsem filmu odpustila i ten pomalý rozjezd. Ve finále jsem z kina odcházela spokojená a s úsměvem. Ale proč jsem tomu dala vysoké čtyři hvězdičky? Herecké výkony tentokrát moc chválit nebudu, všechno mi přišlo hrozně přehrávané až trochu amatérské. I když mám radši Kryštofa Hádka, Matěj byl tentokrát o sto - no dobře - padesát procent lepší. Zatím je to tři a půl, ale věřím, že až film uvidím po několikáté a budu vědět, co čekat, stejně bych hodnocení zvedala. Přiklonila jsem se nakonec ke čtyřem hvězdičkám právě kvůli Sušici, kterou miluju a moc ráda se tam vracím. A největším bonbónkem na konec pro mě bylo v komparzu vidět našeho Lodivoda! Milé překvapení :)(22.2.2019)

• - Pro natáčení byly použity všechny části výstroje, kterou členové zásahovky nosí. Naštěstí všechny scény v uniformách se točily v noci, takže to pro herce v extrémně parném létě bylo snesitelnější. I když zvláště v tropické noci je kostyméři na place obkládali mokrými ručníky, aby je trochu ochladili. Naopak, když bylo chladněji, tak pro herce nebylo příjemné, když se při akci zpotili a pak v čekání na další záběr na nich celé oblečení stydlo. (Zdroj: Falcon)

• - Vladimír Michálek s Petrem Pýchou pracovali na scénáři přes 3 roky. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film Úhoři mají nabito se točil celkem 21 dnů. Vše se natáčelo v reálech v Sušici a okolí, jenom dlouhé noční dialogy v autě se točily v jedné výrobní hale, kde si štáb vytvořil „divoký ateliér“ a členové techniky klasicky třásli autem a mávalo se kolem stromky. Scény podzemního tunelu, jimiž hrdinové projdou do kina, se natáčely v bývalém zlatonosném dole Kristýna v Kašperských horách. Ve štole Kristýna se od šedesátých let nachází seismologická stanice, která je součástí mezinárodní sítě a díky nízké úrovni přítomného rušení patří k nejcitlivějším seismickým stanicím na světě. (Zdroj: Falcon)