Reklama

Reklama

Úhoři mají nabito

  • Slovensko Úhoři mají nabito (více)
Trailer

Obsahy(1)

Tohle není jenom hra. Je to útěk z reality všedních dnů, se kterým nejde přestat. Úhoři mají nabito je černá komedie o partě chlapů, pro které se hra na URNU (Útvar rychlého nasazení) stala únikem z jejich nudných životů. Zasahují u domnělých zločinců, evakuují kulturáky a do svých her zatahují nic netušící okolí. Žene je touha po adrenalinu a falešná představa, že jsou jako Robin Hood a jeho družina. Bohatým brát a chudým dávat. Všechno jde hladce až do okamžiku, kdy se octnou v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Kam až může vést lidská hloupost ve spojení s nešťastnou shodou okolností?! (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (174)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Petr Pýcha že napsal dost povedený druhý film Omerzuovi? Tady to vypadá, jako kdyby scénář napsalo dítě, dít cokoliv se začne teprv po hodině, do logických děr, jak jsou velké, by se pomalu vlezl dinosaurus. Ten Michálek se asi fakt zbláznil. V devadesátkách a pár let na to jeden z našich nejlepších režisérů a teď tohle?? ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Sbor Wohnoutů A Trotlů v „černé komedii s ironickým nadhledem“? Aha.. To první by nespravilo, ani kdyby se Ruppert vztyčil z kriplkáry a hodil nějaký break dance a to druhé jen těžko může fungovat, když se vše kolem nachází v křeči. Brzy zapomenuté světlo Michálkovy kariéry, je třeba zabít dramaturga.. ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Když chci kritizovat stav společnosti, tak to řeknu na plnou hubu. Podobné připosrané mumlání mezi řádky na nikoho dojem neudělá. Pýcha potřeboval něco rychle sesmolit po úspěchu jeho předchozího veledíla a Michálek zase potvrdil, že je v posledních letech úplně mimo, když po tom skočil. Skvělá herecká sestava zachránila celý projekt od velkého průšvihu. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Nový produkt Vladimíra Michálka obsahuje tolik rozporů, že prohrává na všech frontách. Marné je úsilí dobře sehraných, ve svém projevu poměrně přirozených herců (Oldřich Kaiser, Matěj Hádek, Kryštof Hádek, Jiří Vyorálek, Patrik Holubář, Anna Kameníková), vniveč vycházejí peníze, kterými na počin přispěl Státní fond kinematografie a Plzeňský kraj, díky nimž se Úhoři mohou pochlubit dobrou řemeslnou úrovní a množstvím pěkných záběrů krajiny a měst v jihozápadních Čechách. Jde o nahodilý slepenec bezobsažných scén, v nichž herci pět minut improvizují na zadané téma a třicet vteřin řeší něco, co se alespoň částečně vztahuje k zápletce, ale moc to nesouvisí s tím, co jsme už viděli a co teprve uvidíme. Předčasným vrcholem filmu, který žánrově vrávorá mezi temným thrillerem, dojemným dramatem a vidláckou komedií, je cameo Lábusova holého zadku a varlat. Pak už stojí za zmínku jenom Kaiserova hláška „Voníš medem“, vtipná tím, jak strašně chce být cool, ale není, a replika, která pro mě vystihuje, co si tvůrci nejspíš myslí o divácích, kterým se svým „filmem“ vysmívají: „Čím víc pitomců nasereš, tím líp.“ Více zde. 10% ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Chatrný scénář s idiotskými hrdiny přispívá k tomu, že se snímek dost špatně sleduje. Nejenže bez znalosti synopse dlouho není jasné, co se děje a proč, ale jednotlivé scény do sebe i velice těžce zapadají. Michálek sice režii zvládá po formální stránce, ale řemeslo utápí ve filmu o ničem. Na komedii je zvláštní že zcela postrádá humor. Škoda peněz. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (12)

  • Z hlavních herců jako jediný ve filmu nepije pivo Oldřich Kaiser, který v roce 2012 podstoupil protialkoholní léčbu a ve filmu místo piva pije vodu. (TomasSlach)
  • Film Úhoři mají nabito se točil celkem 21 dnů. Vše se natáčelo v reálech v Sušici a okolí, jenom dlouhé noční dialogy v autě se točily v jedné výrobní hale, kde si štáb vytvořil „divoký ateliér“ a členové techniky klasicky třásli autem a mávalo se kolem stromky. Scény podzemního tunelu, jimiž hrdinové projdou do kina, se natáčely v bývalém zlatonosném dole Kristýna v Kašperských horách. Ve štole Kristýna se od šedesátých let nachází seismologická stanice, která je součástí mezinárodní sítě a díky nízké úrovni přítomného rušení patří k nejcitlivějším seismickým stanicím na světě. (Zdroj Falcon)
  • Matěj Hádek se na svou roli připravoval mj. na střelnici pod vedením zástupce České zbrojovky. (ČSFD)

Reklama

Reklama