Úhoři mají nabito

Úhoři mají nabito

Komedie / Drama / Krimi / Thriller

Česko, 2019, 101 min

• Redyx1

Tak opravdu jsem se na tento film těšil a výsledek mě fakt nepotěšil.Herecky to bylo slušný,Oldřich Kaiser super a kluci Hádkové taky, nicméně samotný příběh,zápletka a hlavně finále je opravdu dost divný.Výběr hlavní herečky je úplně mimo a nesmysl že ve volných chvílích sportuje na kolečkových bruslích a v klidu chodí za blbem do špitálu,co jí chtěl zastřelit,jí uvěří max.tak režisér....jo a bylo v kině fakt narváno celkem 3 lidi(21.2.2019)

• 19.39

Film mal dobrú osnovu ale nič z toho nevyužili ani z polovice a stavili na správanie národa Českého. Myšlienka srandičkárov, ktorí znepríjemnňujú život nepotrestaným je priaznivá, aj bod zlomu, kedy sa to mohlo zmeniť na drámu, tedy kedy sa to falošnej zásahovke vypomstilo. Nestalo sa tak, príbeh vlastne ani nebol, postavy boli nezaujímavé a humor ma neoslovil. Z hlášok mi ani jedna neprišla vhodná. Nevyužitá komédia . Ja by som si tento námet dokázal predstaviť na oveľa vyššej úrovni. Neviem či mám hodnotiť hercov, oni spravili čo sa od nich žiadalo. Teda môj celkový dojem je hrozný, film je s prepáčením sprostý aj slovníkom aj inteligenciou všetkých hlavných postáv aj logikou polície. Je to na odpad! Viac ako 5% by som nedal, možno ak ma prejde sklamanie tak ešte do 9% to môže vystreliť ale nechcem myslieť na tento nepodarený kúsok kinematografie.(3.4.2019)

• Pitryx

Už jsem tedy zkousal všechno, i ten hnus, když jsou mladé holky potetované, ale to v tomto filmu s tou černou rtěnkou, to bylo opravdu na blitíčko. To, že film nemá souvislý děj nevadí, ale některé úseky se prostě nepovedly. A některé pobavily. Nějak zhruba po polovině se to zvrtne úplně, když se ta užvaněná kráva začne stýkat s tím v nemocnici. Od té doby to už jde jen s kopce dolů. Kaisera nemusím, ale tady to snad tahal jen on. Za to má dvacku.(4.9.2019)

• Morholt

Na naše poměry docela neotřelý nápad, ale to je zároveň i kámen úrazu, protože tu s podobným formátem chybí zkušenosti. Pokud by se Michálkovi podařilo alespoň částečně skloubit žánry, byl by člověk trochu shovívavější, ale to se bohužel nedaří. Humorné chvilky působí rozpačitě a během těch vážnějších mi občas bylo za autora trapně. Vrcholem bylo závěrečné morální poučení. Že jsem vydržel až do konce je zásluha solidní sestavy herců, ale jsem toho názoru, že na tohle bude chtít většina z nich rychle zapomenout. 25%(24.7.2019)

Absolutně jsem neměl šajn, že vůbec tihle úhoři existujou, nicméně mě Kaiserova nehra na elektriku chytla a už jsem to dokoukal do koncovky. I když je story hodně slabá, hrozně se mi líbilo, jak se mezi sebou ti český křupani baví! Především Matěj Hádků je celkem slušnj rapl! Scénka, kdy vystoupil z auta a šel pomstít lehkejma dělama parťáka, byla vůbec tou nejlepší z filmu. A za Rupperta a jeho slinu tu průměrnou klepnu. 50%(21.4.2020)

• - Vladimír Michálek s Petrem Pýchou pracovali na scénáři přes 3 roky.

• - Pro natáčení byly použity všechny části výstroje, kterou členové zásahovky nosí. Naštěstí všechny scény v uniformách se točily v noci, takže to pro herce v extrémně parném létě bylo snesitelnější. I když zvláště v tropické noci je kostyméři na place obkládali mokrými ručníky, aby je trochu ochladili. Naopak, když bylo chladněji, tak pro herce nebylo příjemné, když se při akci zpotili a pak v čekání na další záběr na nich celé oblečení stydlo. (Zdroj: Falcon)

• - Film Úhoři mají nabito se točil celkem 21 dnů. Vše se natáčelo v reálech v Sušici a okolí, jenom dlouhé noční dialogy v autě se točily v jedné výrobní hale, kde si štáb vytvořil „divoký ateliér“ a členové techniky klasicky třásli autem a mávalo se kolem stromky. Scény podzemního tunelu, jimiž hrdinové projdou do kina, se natáčely v bývalém zlatonosném dole Kristýna v Kašperských horách. Ve štole Kristýna se od šedesátých let nachází seismologická stanice, která je součástí mezinárodní sítě a díky nízké úrovni přítomného rušení patří k nejcitlivějším seismickým stanicím na světě. (Zdroj: Falcon)