Úhoři mají nabito

• Slovensko Úhoři mají nabito (více)

Černá komedie scenáristy Petra Pýchy a režiséra Vladimíra Michálka o morálně vychýlené současnosti, jakou dnes a denně žijeme. Pětice kamarádů z malého města v Pošumaví – Robert (O. Kaiser), Karlos (K. Hádek), Arny (J. Vyorálek), Dejv (M. Hádek) a Komár (P. Holubář) – má netradičního koníčka. V převleku za Útvar rychlého nasazení vtrhávají na různá veřejná místa i do soukromí nic netušících lidí. Předvedou zde dokonalou imitaci policejního zásahu a než stačí zmatené a vyděšené oběti cokoli pochopit, zase zmizí. Hra na novodobé Jánošíky se ale zkomplikuje ve chvíli, kdy se nachomýtnou ke skutečnému přepadení benzínové pumpy. Těhotná čerpadlářka (A. Kameníková), překvapený zloděj (M. Ruppert), totálně zaskočení muži v policejních kombinézách a patová situace, v níž je každý krok krokem špatným směrem. A daleko odtud, v luxusní vile nad údolím ten, kdo za to všechno může, mafián s vášní pro včely (M. Sitta). (Česká televize)

Trailer

Tosim

Petr Pýcha že napsal dost povedený druhý film Omerzuovi? Tady to vypadá, jako kdyby scénář napsalo dítě, dít cokoliv se začne teprv po hodině, do logických děr, jak jsou velké, by se pomalu vlezl dinosaurus. Ten Michálek se asi fakt zbláznil. V devadesátkách a pár let na to jeden z našich nejlepších režisérů a teď tohle?? ()

Gilmour93

Sbor Wohnoutů A Trotlů v „černé komedii s ironickým nadhledem“? Aha.. To první by nespravilo, ani kdyby se Ruppert vztyčil z kriplkáry a hodil nějaký break dance a to druhé jen těžko může fungovat, když se vše kolem nachází v křeči. Brzy zapomenuté světlo Michálkovy kariéry, je třeba zabít dramaturga.. ()

3DD!3

Chatrný scénář s idiotskými hrdiny přispívá k tomu, že se snímek dost špatně sleduje. Nejenže bez znalosti synopse dlouho není jasné, co se děje a proč, ale jednotlivé scény do sebe i velice těžce zapadají. Michálek sice režii zvládá po formální stránce, ale řemeslo utápí ve filmu o ničem. Na komedii je zvláštní že zcela postrádá humor. Škoda peněz. ()

Matty

Nový produkt Vladimíra Michálka obsahuje tolik rozporů, že prohrává na všech frontách. Marné je úsilí dobře sehraných, ve svém projevu poměrně přirozených herců (Oldřich Kaiser, Matěj Hádek, Kryštof Hádek, Jiří Vyorálek, Patrik Holubář, Anna Kameníková), vniveč vycházejí peníze, kterými na počin přispěl Státní fond kinematografie a Plzeňský kraj, díky nimž se Úhoři mohou pochlubit dobrou řemeslnou úrovní a množstvím pěkných záběrů krajiny a měst v jihozápadních Čechách. Jde o nahodilý slepenec bezobsažných scén, v nichž herci pět minut improvizují na zadané téma a třicet vteřin řeší něco, co se alespoň částečně vztahuje k zápletce, ale moc to nesouvisí s tím, co jsme už viděli a co teprve uvidíme. Předčasným vrcholem filmu, který žánrově vrávorá mezi temným thrillerem, dojemným dramatem a vidláckou komedií, je cameo Lábusova holého zadku a varlat. Pak už stojí za zmínku jenom Kaiserova hláška „Voníš medem“, vtipná tím, jak strašně chce být cool, ale není, a replika, která pro mě vystihuje, co si tvůrci nejspíš myslí o divácích, kterým se svým „filmem“ vysmívají: „Čím víc pitomců nasereš, tím líp.“ Více zde. 10% ()

JANARYBA

Myslela jsem, že to bude konina, to jsem ani netušila, že se tu všichni předháníte, kdo to víc odsoudí a u vás kluků mě to docela překvapuje, že by se vás to téma dotklo nějak osobně? Viděla jsem ho až hodně opožděně, ale asi v tu správnou dobu (XI/2020). Chytrý a zábavný film, ve druhém plánu leccos vypovídající o naší čecháčkovské povaze.. ()

• Původní název filmu byl „Benzína Dehtov“. (SONY_)
  • „Hrát s touhle partičkou byla pro mě dobrá škola, oni uměli přesně nalézt to, co bylo ve scénáři pod povrchem, a tím ty situace obohatit,“ vzpomínal Patrik Holubář. (SONY_)