Reklama

Reklama

Úhoři mají nabito

  • Slovensko Úhoři mají nabito (více)
Trailer

Obsahy(1)

Tohle není jenom hra. Je to útěk z reality všedních dnů, se kterým nejde přestat. Úhoři mají nabito je černá komedie o partě chlapů, pro které se hra na URNU (Útvar rychlého nasazení) stala únikem z jejich nudných životů. Zasahují u domnělých zločinců, evakuují kulturáky a do svých her zatahují nic netušící okolí. Žene je touha po adrenalinu a falešná představa, že jsou jako Robin Hood a jeho družina. Bohatým brát a chudým dávat. Všechno jde hladce až do okamžiku, kdy se octnou v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Kam až může vést lidská hloupost ve spojení s nešťastnou shodou okolností?! (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (175)

Olík 

všechny recenze uživatele

Absurdní únik ze všední reality aneb od Dobrého světla po černě nabité úhoře. Jako upřímně, úplně jsem nepochopil Michálkův a Pýchův autorský záměr. Má jít o absurdní kritiku naší společnosti? Jak se máme k pětici hlavních hrdinů vůbec stavět? Jsou kladní hrdinové, záporní, komické postavičky nebo jenom banda idiotů? Chtěli nám autoři vůbec něco vzkázat, nebo jenom tak blbli? Evakuují se první těhotné ženy nebo senioři? Mám málo odpovědí na spousty otázek a tak především převládá rozpačitý dojem. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Bohužel ani naprosto luxusní, prvotřídní herecké obsazení a můj dlouhodobě nejoblíbenější český režisér neposkytují záruku kvalitního filmového zážitku. Shrnul bych to asi tak, že do scény na čerpací stanici to vypadalo velmi slibně. Pak šel celý příběh dolů a dolů až do úplných hlubin pekelných. Pokud z toho kápne nějaký Český lev, tak nanejvýš za šílené účesy Oldřicha Kaisera a Matěje Hádka. Tak snad s Vladimírem MIchálkem ještě někdy přijde nějaký podobný skvost jako Babí léto nebo Je třeba zabít Sekala.... ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Je to tragédie. Tragédie v tom, že takový režisér jakým je Michálek musel klesnout k takovému žánru, jako je toto. Pokud chtěl točit nadsázku, tak se to nepovedlo. Sonda do dětských-chlapských duší taky ne. A komedie už vůbec, protože to by se prostě divák smál. Zbývají ty pitoreskní figurky hrané plejádou dobrých herců. Dohromady ale nedrží ten film vůbec nic. Smůla, nepovedlo se. 55% ()

Untentrauer 

všechny recenze uživatele

Celkem dobrý nápad, který nedokázali využít. Příběh o partě idiotů, kteří si hrají na policajty. Jak říkám, mohlo to být vcelku zábavné, kdyby se drželi jen jednoho žánru a to komedie, protože tahle parta herců na víc nemá a i tak by to nejspíš dopadlo průměrně. Film má dobrých prvních 10 minut, pak graduje příběh a je na něm vidět, že se scénáristi nemohli dohodnou jak to pojmout. Vznikla z toho příšerná slátanina všech žánrů. Šroubovaná snaha divákům vnutit nějaký příběh a nesmyslný děj. 1 hvězda za Oldu a druhá za Jirku, který tam ukáže svojí prdel s plandajícíma koulema což byla nejvtipnější scéna! ()

Inozuka 

všechny recenze uživatele

Ano, ten film je rozkolísaný, ano, je v dost ohledech blbý a naivní a ano Michálek se bezesporu před lety asi dost praštil do hlavy, ale nedá se upřít, že by Úhoři nebyli zábavní. Banda je dobře poskládaná a ač se nezbavila občasné šmíry, dá se říct, že herecky trefila své archetypální předobrazy dobře. Nejvíc bavil Kaiser, následován Vyorálkem a Matějem Hádkem. Z hlediska dnešní tuzemské produkce takový průměr ... ()

Galerie (40)

Zajímavosti (12)

  • Natočeno podle rozhlasové hry „Benzína Dehtov“, za kterou získal Petr Pýcha druhé místo v dramatické soutěži Českého rozhlasu o původní rozhlasovou hru. (Olík)
  • Pro natáčení byly použity všechny části výstroje, kterou členové zásahovky nosí. Naštěstí všechny scény v uniformách se točily v noci, takže to pro herce v extrémně parném létě bylo snesitelnější. I když zvláště v tropické noci je kostyméři na place obkládali mokrými ručníky, aby je trochu ochladili. Naopak, když bylo chladněji, tak pro herce nebylo příjemné, když se při akci zpotili a pak v čekání na další záběr na nich celé oblečení stydlo. (Zdroj: Falcon)
  • Film Úhoři mají nabito podpořil Státní fond kinematografie. (ČSFD)

Reklama

Reklama