Hell Fest: Park hrůzy

• USA Hell Fest (více)

Představte si, že na Matějské pouti vjedete do strašidelného zámku a do klína vám tam spadne nepříjemně skutečná useknutá hlava. Nemůžete ani mluvit, ovšem nikoho jiného to nevzrušuje, protože useknutá hlava ke strašidelnému zámku tak nějak patří. Přesně tak se cítí hrdinové hororu Hell Fest: Park hrůzy. Sériový zabiják v masce si totiž z celého lunaparku Hell Fest udělal dokonalé maskování a svoje vlastní smrtonosné hřiště. Panoptikum strašidel skropí skutečná krev, na velevážené publikum čeká opravdový děs a smrt. (Bontonfilm)

AdamesWWE

[4/10] Jedno z veľkých vlanajších filmových sklamaní. Neregistroval som výrobu tohto filmu, náhodou som uvidel trailer v kine a dosť ma oslovil tento film. Dobrý nápad, vyzeralo to na svižný horor ktorý by mohol splnať všetky predpoklady kvalitného hororu. Bohužiaľ opak je pravdou, a dočkali sme sa podpriemerného výtvoru, ktorý sa aj tak dostal do kín. Scenár a príbeh vyzeral naozaj dobre a mohol byť predpokladom na veľa výborných scén, no ale štáb si zvolil inú cestu a vytvoril z celého tohto filmu obyčajnú jednohúbku, ktorá sa dá pozrieť bez problémov, ale kvalitatívne film radím medzi slabšie horory. Jedoznčné sklamanie. ()

Sancty

Slasher, ktorý má všetky potrebné zložky pre kvalitnú mäsiareň ale iba jednu z nich využíva naplno. Lunapark síce nieje ničím objavným čo sa týka miesta činu lenže atrakcie na tom tunajšom sú prvotriedne. Okrem nich mi bolo všetko ostatné celkom ukradnuté. To nie je zrovna dobrá vizitka pre film a zvlášť ak ide o horor. ()

holyterry

Toto je opravdu jeden z hororů který vyděsí člověka který horor ještě neviděl a nebo 13-cti leté děti. Na začátku filmu si klidně můžete sázet s ostatními lidmi v sále kdo zemře a kdo nějakým divným způsobem přežije a třeba na tom i můžete vydělat protože v půli filmu vám už bude jasné kdo bude ječet na konci filmu že přežil a kdo zařve kvůli své blbosti. Celou tu dobu co film běžel na plátně jsem odpočítávala vteřiny do konce rádoby hororu. I sebe horší a nebo málo děsivý horor ( jako jsou například první To a nebo Zhasni a zemřeš ) mi do žil vpravil více adrenalinu a acetylcholinu než Hell Fest. Herecké výkony a základ příběhu nejsou tak otřesné a možná proto Hell Festu nemůžu dát horší hodnocení než dvě hvězdičky... ()

Stocki

Musí se ocenit především nápad, který ať je to jak chce, je prostě rozhodně originální. S tím, že finální produkt není úplně dokonalý musíme u slasheru celkem počítat. Tady jde o úplně jiné věci než o vyloženě propracovaný scenář, ale buďme rádi, že ještě v dnešní době někdo podobný film natočí. Hodnotil bych třemi hvězdami, ovšem nápad + vrah zvedám na 4. ()

BlackHood

Park pěkně uděIaný, stejně, jako ceIý fiIm, v podstatě nevím, co tomu vytknout. Možná jen příběh byI jednodušší, aIe je to horor... První hodina byIa nezáživná, pořád jsem se dívaI, kdy fiIm konečně skončí. AIe pak... PosIední půIhodina, to jsem napětím ani nemrkaI!! Takže, začátek 55%, fináIe 100%. Škoda, že se to nerozehráIo dříve. ()

Hernycztek

Pro zkušenějšího diváka je Hell Fest ničím nepřekvapující průměrný slasher, který se dle mého vůbec neměl dostat do kin, ale pro mainstreamové publikum je to zřejmě dostačující. Jediné co tu dokáže zaujmout jsou výborné kulisy zábavního parku, které občas navodí pocit strachu, ale jinak jsou nevyužity. Herecké obsazení není nejhorší, ale svého favorita vyberete jen stěží. Tvůrci se rozhodli držet klasických slasherových pravidel, takže se postavy chovají dost hloupě. To samé platí o scénáři, kdy se naše partička rozděluje tak, jak se to zrovna hodí vrahovi, a ten pro změnu používá zřejmě teleportovací prostředky. Vraždy jsou absolutně neoriginální, nudné, a hlavně bez krve. Atmosféru a napětí tu nenajdeme vůbec a nebojím se tak říci, že bych to ani mezi horory neřadil. Se zavřenýma očima tomu dávám průměr, ale je tu spousta a spousta novodobých slasherů, které do kina nezavítaly a jsou mnohem lepší než toto. ()

Flopik

Originálne slasher je ťažké vymyslieť, toto však bola neskutočná nuda, ktorá upútala aspoň máličko prostredím. Krvi je úplne minimum, zabitia (okrem jedného) totálne nudné a nato, že to má 89 minút sa to neuveriteľne tiahne. Už dlho som nevidel tak nudný slasher, kde 95% tvorí zábavný park a zvyšok náš pomaly chodiaci zabijak. Postavy ma nebavili, vtipné to nebolo naozaj okrem spomínaného jedného zabitia nemám čo pochváliť. Koniec a tá strašne nudná hra na mačku a myš ma presvedčili o 1*. No a keď bodli vraha a namiesto dorazenia ušli ( klišé jak hovado) stratil som všetky nervy. ()

Israha

Rutinně stvárněný slasher, na němž je jedinou zajímavou věci atraktivní a docela neotřelé prostředí horrorového festivalu (a i to funguje spíš ve smyslu "cool, tam bych si zajel!", než že by vykouzlilo nějakou trochu hutnější atmosféru). Do kin se ho podařilo procpat nejspíš jen proto, aby se svezl na vlně hypeu okolo remaku Halloweenu, přičemž vzhled zabijáka a zasazení do stejné roční doby asi úplně náhodné nebudou. Jinak jde o přehlídku průměrnosti a nedostatku nápadů, která jde ve stopách přímočarých staroškolských vyvražďovaček, ale postrádá jakýkoliv výrazný element, který by ji povýšil na vyšší úroveň. Vrahovi chybí životní příběh a tím je degradován na generickou krvelačnou figurku, vůbec není jasné, proč si ze všech účastníků Hell Festu vybral právě ty, které si vybral, režie je plochá a neschopná vytvořit atmosféru, a z těch všehovšudy mizerných pěti mordů jsou nějakým způsobem ikonické sotva dva. Když je random cameo Tonyho Todda mezi třemi nejzajímavějšími momenty celého filmu, vypovídá to o jeho kvalitách asi docela dost. ()

Bozvav

Žádný velký zázrak, spíše slabota. Přitom nápad je to dobrý, ale tvůrcům se nepovedlo vytvořit správnou atmosféru a napětí. spíše to bylo trapné, taky děsná hudba. Za mne 40% ()

bozka10

No park hrôzy nebol moc hrozny,ale v pohode becko az na priserne retardovane postavy,ktore si svojim debilnym chovanim zaslúžili kudlu do chrbta. ()

TheSpearCZ

Tady je velká škoda, že se nepřitvrdilo na gore a samotných vraždách, protože to prostě ke slasherům patří a s tím by to byl i nejspíše adept na horor roku, takhle je to jen průměrný horor s necharismatickým hlavním záporákem. Na druhou stranu se tu nachází sympatické hlavní postavy, strašidelný lunapark i super masky. Konec, dá se říci, hodně zachránil. Slabší 3* ()

Rathalos

Priemerny horor,ktory nicim extra neprekvapi,park hrozy je dobry namet,ale spracovanie slabsie,vrazdy boli take nevyrazne,atmosfera tiez chybala,no na druhej strane to bolo napinave,herci fajn a aj stopaz je ok,cize tri hviezdicky dam...:-) ()

xmy

Novodobý slasher s magorem v masce, který silně připomíná kultovního Michaela Myerse a likviduje nepochopitelně se chovající postavy, jak je pro žánr zvykem. Rekvizity strašidelného parku udělány dobře, herecké výkony a režie průměr. Od filmu jsem nic nečekal, tak jsem nebyl ani potěšen, ani zklamán. Čistý (pod)průměr, který se jednou vidět dá. ()

kkarx

Dostatečně zábavnej slasher se sympatickou hlavní hrdinkou a pěknou odpudivou maskou zabijáka. Hezký vizuál, kde to hraje všemi barvami skoro jako v Argentově Suspirii. Dobře se na to kouká. Prostředí hororového parku mi přineslo zase něco trochu nového, co jsem ještě neviděl, a je ideálním místem pro slasher. Tedy nakonec dobrý příspěvek do mrtvého žánru a rozhodně kvalitativně o několik tříd lepší než většina skutečných osmdesátkových slasherů (přiznejme si, že jen několik slasherů z té doby bylo koukatelných - mezi nimi My Bloody Valentine, Prowler a The Burning). ()

helloween93

Horrorový propadák Hell Fest je přesně důvod upadající popularity slasherového subžánru. Potenciál v podobě strašidelného parku absolutně nevyužit. Film je neskutečně neoriginální, všechno je béčkové, nezajímaví herci i vrah a nuda. Konec sice překvapí, ale na film nijak zásadní dopad nemá. Pamatuju si, jak u Hell Festu byla na levný nízkorozpočtový film celkem masivní reklamní kampaň, přitom asi nejsem jediný, kdo nechápe proč takovej tilt film šel vůbec do kin. Studio Lionsgate v roce 2018 bylo vyloženě bída a zmar. ()