Hell Fest: Park hrůzy

• USA Hell Fest (více)

Představte si, že na Matějské pouti vjedete do strašidelného zámku a do klína vám tam spadne nepříjemně skutečná useknutá hlava. Nemůžete ani mluvit, ovšem nikoho jiného to nevzrušuje, protože useknutá hlava ke strašidelnému zámku tak nějak patří. Přesně tak se cítí hrdinové hororu Hell Fest: Park hrůzy. Sériový zabiják v masce si totiž z celého lunaparku Hell Fest udělal dokonalé maskování a svoje vlastní smrtonosné hřiště. Panoptikum strašidel skropí skutečná krev, na velevážené publikum čeká opravdový děs a smrt. (Bontonfilm)

Tereszka33

Všem je jasné, že černoch/ška nikdy neumře v hororu jako první. Parta mladých lidí, která je tak nesympatická, že by bylo nejlepší, aby zařvali všichni naráz. Konec celkově nedotažený, Jason musel při pohledu na toho amatéra zaplakat. Máš se co učit, kámo! A když ono by se dalo to prostředí Hell Festu tak dobře využít. Ach jo ()

oveckaoa

Od tohoto hororu jsem čekal daleko více a bohužel mě to zklamalo. Největší problém je v tom, že chybí zapamatovatelné scény, kvalitní vrah a to nejhorší napětí. Nefungují ani lekačky jelikož tady se není leknout čeho přitom se to vyloženě nabízelo pane bože vždyť je pekelný park. Samotný vrah též moc nepředvede a kromě prvních 2 vražd (toho kluka palicí a toho druhého tou injekcí do oka) není moc co chválit. Plusové body dám ještě za poslední scénu líbí se mě, že někdo nedělá z vrahů jen vraždící charisma, ale ukazuje i jejich rodiny a příbuzné. P.s. měsíc před premiérovou nového Halloweenu se zde objevuje scéna, která kopíruje scénu z něj (ten záchod) otázka je jestli je to pocta nebo si to vymyslely sami . 40 procent jinak doporučil bych to těm co s horory začínají a nechtějí něco vyloženě krvavého jako třeba Texaský Masakr. ()

Yoshimitsu

Hell Fest: Park hrůzy cením za to, že hrůza tam nebyla úplně uměle vytovořená a byla místy uvěřitelná. Samotný park byl rozlehlý s hodně děsivými atrakcemi a docela sympatickými hlavními protagonisty a s odporným vrahem. Dávám 60% ()

RaggamuffinSVK

Až veľmi prekvapivo zábavný slasher. Síce mu chýba gore a krv, no na druhú stranu má parádne kulisy a masky. Zvuky a hudba tiež nie sú najhoršie. Strašidelný park pôsobil naozaj vynikajúco a rôzne atrakcie či zábavky vyzerali, že v realite by návšteva stála za to. Poteší aj stopáž, ktorá je pod 90 minút, takže film nemá kedy začať vyslovene nudiť. Hlavný bubák nie je ničím originálny, skôr nevýrazný a chýba mu "osobnosť". Príjemná zábavka na večer, nič viac, nič menej. ()

Jaro.Krafcik

Pravda, slasherov je dnes málo, a tento ozaj nebol zlý. Hell fest vsadil na zábavné parky a ich strašidelne domy. hlavný vrah mohol byt ale o čosi strašidelnéjdší. No celkom sympatické postavy a hlavne prostredie mi to celé vynahradilo, a film bol príjemným prekvapením. 4* ()

jefff

Slušná hudba, skvělé kulisy, docela působivý zabiják. To jsou klady Hell Festu, kterému sráží nohy především a zejména prázdný scénář. Dobrý nápad prostě úspěch nezaručuje. Scénárista zajímavé prostředí hororového parku moc nevyužil, byť se architekti scén a trikoví pracovníci vyřídili dosyta. Škoda. ()

Kelly2502

Zaslúži si to dve hviezdičky, ale keďže sú tie Vianoce. Film neprináša nič nové do slasherového žánru. Z vraha nesála žiadne zlo, tajomno možno, ale to tiež len v jednej, alebo dvoch scénach. Inak sa len objavuje na nemožných miestach ako tomu u slasherov býva. O a aby som nezabudol, je aj nesmrteľný. Hlavná šestica vrátane hlavnej hrdinky je nevýrazná a až na dva killy to nie je nič zaujímavé (Kladivo a striekačka pre tých čo nechcú spoilery). Jediná scéna na ktorú si pamätám, že bola skvele zostrihaná a vygradovaná bola tá vo fotokabínke. Vtedy som ešte uvažoval, že to nakoniec nebude taký zlý film. Jediné čo ho uchránilo o dvoch hviezd(okrem vianoc) je fakt, že sa to celé odohrávalo v theme parku čo mi z pohľadu bežného diváka príde ako celkom zaujímavý koncept (nie žeby tu už také neboli) a dovolím si tvrdiť, že práve tento theme park je jediným dôvodom prečo film dostal zelenú a dostal sa aj do kín, čo je na slasher v dnešnej dobe trošku nezvyčajné. Na večerné zabitie času fajn, rýchlo však vyšumí z hlavy....kurňa už teraz neviem ako ten týpek vyzeral. ()

Forsberg11

Ďalší veľký pokus o obrodu slávneho hororového subžánru nedopadol totálne zle, ale má to veľa slabých miest. Dej má pomerne dobrý spád, dostatočný počet hlúpych postáv, vrah je trochu retard, ale na to sme si už zvykli.... ale najviac ma asi potešilo nezvyčajné prostredie hororového, zábavného parku, ktoré niekedy desí viac ako samotný zabijak. Ten sa v podstate 80 % stopáže len potuluje hore dole po parku a "stalkuje" skupinku mladých. Keď potom konečne niekoho zamorduje, je to slabé... vraždám chýba "šťava", krvi je sakra málo, no a čo je najhoršie, chýba poriadne hororové napätie, skutočný psychický nátlak. Žiadny krvák pre dospelých nečakajte. Je to len taký detský slasher pre štredoškolákov. Na jedno pozretie OK, ale inak... 50 %!! ()

sedm.1

Hell Fest je další z dlouhé řady současných hororů, které potápí celý tento žánr na úplné dno. Jako velký příznivce hororů pořád dokola dávám šanci dalším a dalším takovýmto pokusům, a doufám, že konečně někdy přijde takový, který vše k lepšímu obrátí, tomuto se to ale opět rozhodně nepovedlo, spíš jak už jsem zmiňoval, jde o další hřebíček do žánrové rakve. Tudíž, co tu máme tentokrát? Vlastně bohužel to samé, co poslední dobou vždy. Banda nevýrazných, nesympatických a otravných lidiček se vydá na strašidelný festival, kde si je vyhlédne maskovaný vrah a postupně je začne vybíjet. Zápletka tudíž prakticky nulová, kdo přežije je předvídatelné již od začátku, pohnutky vraha jsou pak nepoznány a nevysvětleny, asi pro tvůrce nepodstatná záležitost, samotné mordy jinak vyznávají strašně nudně a především nekrvavě, krom tedy injekce do oka, ovšem to bylo zase pro změnu tak mizerně zpracováno, že se vlastně ani nedivím, že se tvůrci nepouštěli do více takovýchto explicitních scén, jelikož efektně to bylo prostě v tomto ohledu vážně hodně nekvalitní, dále se tu ani příliš nepodařilo navodit jakoukoliv atmosféru, a vlastně tak jediné, co nemohu úplně strhat, jsou chvílemi fungující momenty napětí, ale těch je jako pověstného šafránu. Hell Fest zkrátka nenabízí vůbec nic, co by tento film jakkoliv odlišilo, či povýšilo, je to prostě jen další rádoby horor, postrádající veškeré ingredience nutné pro jeho funkčnost. ()

iXtr3m3

Slušný vyvražďováčik, ale čo naserie, keď uvádzate, že tam hrá Tony Todd, ktorý je tam v skutočnosti pár sekúnd. Slušné, ale zabudnuteľné. ()

Han22

Hloupočký horor, aneb když vybere "suprový horor" ženská. Šestice teenagerů v zábavním parku je kosena chcípákem a nezajímavé masce poměrně nezajímavými mordy. Většinou dominuje nůž, jediná slušná scéna je rozmáznutí hlavy palicí. Teenageři jsou klasicky na ranu, jejich žvanění mě uspávalo, konečné zúčtování se nekonalo, jelikož ustoupilo "šokující" pointě, stejně tak odhalení kdo je vrah jsme se nedočkali. Jediné plus jsou kýčovité ale v reálu zajímavě vypadající kulisy strašidelného parku (ty ruce), jinak podobné slashery uměli v 80. letech mnohem lépe. ()

borec999

Námet o hororovom zábavnom parku, kde začne zabíjať skutočný maskovaný zabijak je výborný, spracovanie bolo však slabé. Hell Fest je príliš pomalý, na krátku dĺžku má dosť hluchých miest a navyše obsahuje väčšinu typických smiešnych hororových klišé, ktoré vás napadnú. Záverečná scéna za mňa vôbec prekvapujúca nebola (keďže som videl napr. Kristy), ale i tak aspoň trochu vylepšila celkový nevýrazný dojem. Úplná katastrofa nie (technicky je to natočené ako tak okej), len je to skrátka väčšinu diania málo strašidelné a pomerne nudné. Na rovnakú tému odporúčam o rok starší a o triedu lepší Haunt. 40% ()

Sayko

Dámy a pánové, od tohoto filmu nesmíte moc čekat, jako jsem čekal já. Pokud si z traileru usmyslíte, že půjde o nabušenou hororovou pecku plnou lekaček a vrahovy promyšlené práce (jako například v SAW), tak jste na velkém omylu stejně, jako jsem byl já. Leknul jsem se stěží dvakrát, vrahovy činy byly debilní a nevysvětlitelné, u herců mi bylo absolutně jedno, jestli zemřou nebo ne a byli mi velice nesympatičtí a celkově na mě film působil tak lacině, že mě po prvních patnácti minutách přestal naprosto bavit. Nápad tak trošku "vykradli" od Halloweenu (Michael Myers) a působilo to na mě hodně puberťácky. I když do puberťáků teď (2018) ještě patřím, ani jednou jsem se nezasmál a přišel mi snímek spíše trapný, než vtipný. Takový tuctový béčko, to jo.. Pokud se chceš uvolnit a na nic nemyslet, klidně se koukni, ale vážně nečekej převrat.. :) /viděno v kině/ ()

Corpsegrinder

Park vzhledově ucházející, ale k čemu to je když to co se v něm odehrává neni ani za mák zajímavý? Postavy neskutečně otravný a blbý, od začátku si bud stěžujou že se bojí a chtěj domů (tak proč tam chodit???) a nebo naopak že něco strašidelný neni. Zabiják nebyl uplně k hovnu ale jeho krajně obyčejná maska a podivná motivace to táhly dost dolů, závěrečný odhalení to pak snad ještě zhoršilo. Krev zde skoro neni, většina postav je jen obyčejně ubodaná, slibný scény jako ta s gilotinou se vydaj nakonec míň brutální cestou. Škoda. ()

666Carnage

No nebudu lhát jsem rád, že jsem se vyhnul kinu protože bych odcházel hrozně zklamaný. Film působil jako zajímavý slasher ale on není. Vraždy nudí a hlavní vrah je tupoň bez charizma co se snaží působit jako Mike Mayers ale nejde mu to. Co bylo super tak byl celý hell fest. Kostýmy a atrakce vypadali hodně povedeně a měl jsem chuť na něco takového zajít. Škoda jen toho, že ten příběh působil lacině a fádně. Dokonce ani hlavní mord parta mě nijak nezaujala. Škoda toho protože trailer vypadal dobře. 45% ()

Hanys_ odpad!

Tlupa nesympatických pubošů řve v potemnělém strašidelném parku. Nevím jestli jsem letos viděl něco horšího. ()

Gogo333

Čekal jsem nějakou řezničinu a pořádný lekačky, ale ani jednoho jsem se nedočkal. Film mi přišel dost dlouhý a nudný. Škoda času. 30% ()

HonzysKISS

Téda ten park hrůzy, přesně do takového bych se chtěl někdy podívat. To prostředí je luxusní. Ani celkově film není špatný. Taková průměrná slasherovka. Vrah se mi líbil. Jeho maska vypadá jak z mumie, jenom ta mikina mu to trochu kazila. Líbil se mi i jeho charakter, klidně bych ho uvítal i v jiném filmu. Zabití taky byla dobrá, ale škoda že tak polovina odbytá. Jedna smrt byla úplně na jedničku. Musím pochválit i hudbu. Jinak mohlo v tom být víc lekaček. Ale jinak je to fajn podívaná. ()

kery-

Nutno zmínit, že jsem čekal o hodně větší průser. Film mě docela bavil, i když jsem teda měl neustále pocit, že na něco čekám, a že se potom bude dít i něco mimo park. Jednotlivé atrakce moc nápadité nebyly, ale zapojení vedlejších postav bylo top (myslím například ty "follow me" kids). Jako u každého béčka je na místě zanalyzovat i chování hlavních postav, jelikož bez toho by to zkrátka nebylo ono a prostor tu opět je, takže - vrah má klasicky nadpřirozené schopnosti a teens se chovají jako kreténi. V tomto film nijak nevybočuje. Opět je tu mix všech národů a barev kůže, akorát se umírá ve více "community friendly" pořadí; na druhou stranu ale není problém s asiatem nebo černoškou udělat pořádný krvavý kolotoč. Za to palec nahoru. Konec potěšil, na případnou dvojku se podívám. ()