Hell Fest: Park hrůzy

• USA Hell Fest (více)

Představte si, že na Matějské pouti vjedete do strašidelného zámku a do klína vám tam spadne nepříjemně skutečná useknutá hlava. Nemůžete ani mluvit, ovšem nikoho jiného to nevzrušuje, protože useknutá hlava ke strašidelnému zámku tak nějak patří. Přesně tak se cítí hrdinové hororu Hell Fest: Park hrůzy. Sériový zabiják v masce si totiž z celého lunaparku Hell Fest udělal dokonalé maskování a svoje vlastní smrtonosné hřiště. Panoptikum strašidel skropí skutečná krev, na velevážené publikum čeká opravdový děs a smrt. (Bontonfilm)

kingik

Hororový park, ve kterém hororová zábava poměrně vázne. Nicméně nebudu režisérovi horších kvalit kazit radost, že se svým týmem zavadil o solidní produkční tým, který přehlédl určité procento nablblých scén, a místo toho soustředil celou scénu na atrakci, co se stala tahounem filmu. Plotkinovi se nepodařilo nabrat strhující tempo, ani se nevraždí ostošest, do poloviny filmu jsou k vidění nanejvýš tři zabití, ovšem procházka parkem hrůzy je osvěžující. Maskovaný kapucín má ambice provádět svoje zabíjení s vervou, brzdí ho jen nízký tvůrčí cit pro zběsilé porcování lidských těl. A tak je posléze jasné, že v gore tenhle počin konkurenci nepředčí. Nazval bych to skládankou, jenž je sestavena z podprůměrných, průměrných a nadprůměrně originálních scén. A pokud jde o odhalení identity maniaka, nelze se ubránit jistému zklamání. Realizační tým, myslím zejména scenáristy, se neholedbá výraznými počiny na hororovém poli. Samotný režisér je podepsán pod řadou snímků coby střihač, jeho režijní práce/úspěchy příliš pozitivních ohlasů nezaznamenaly. Po blouznění ve střižně u série "Paranormal Activity", kde jej přepadla myšlenka rozšířit tohle universum ještě o jeden vlastní režijní příspěvek, se nějakým zázrakem tenhle jeho kousek protlačil do kin, v nichž mimořádná poptávka na něj nečekala. Titulní hrdinka v podání Amy Forsyth je však dostatečně snaživým úkazem, takže pro ni a její partu může divák v extrémním případě fandění vyronit pár kapek z tělesných útrob navíc. 7/10 ()

Omnibus

"Gilo... gilo... gilotina, ta ti zničí účes! Holčičko, už budeš jiná, v mrtvých očích úděs!" Kvízová otázka: Má to masku, stojí to na místě jako debil, občas vleze kam nemá a furt si cosi mumlá. Co je to? // Provozní řád parku: Těhotným, kardiakům, psům a "zdejšímu hororovému expertovi" vstup zakázán! Uvnitř atrakcí je přísný zákaz kouření (mládeži musí stačit francouzáky). Za každé BAF! slušně poděkujte (stačí jen první stovce strašících).  Závisláci na mobilech (do pekla s vámi), počítejte s tím, že v Pekle není signál! Nikdy neztrácejte hlavu, dokonce ani pod gilotinou. Když vás nějaká příšera honí, klídek. Je to jenom jako. Pokud se šourá pomalu tak utíkejte, jako by vám šlo o život! Je to totiž příšerný lenochod MMM - Maskovaný Mrcasící se Mameluk, který se vydal opruzovat do Hell Festu kvůli hororovému dablzážitku. Čímž zkazil náladu nejen platícím a hrůzou ječícím návštěvníkům, ale i mě. Ovšem park byl super. Takový si postavíme i v Plzni! ()

Kudly4

Na tohle jsem se dost těšil, ale bohužel je to jen další zklamání. Všechny postavy, kromě té hlavní jsou na facku, Gore téměř  žádné (pouze dvě jakž takž dobré scény). Píchání nožíkem, rly ? O něco (možná) lepší, než ta předešlá mainstream sračka vadí-nevadí. Průměrný Horor pro náctileté. ()

Campbell

Tak bohužel zklamalo. Docela jsem se těšil, film vypadal zajímavě(i když dát tohle do kina?) ale nakonec se z toho překvapení nekoná. Film je klasická směsice klišé, což mi nevadilo. Vadilo mi naprosto nezajímavý vrah, postavy kromě dvou jsem nevěděl ani jak se jmenují, a asi kromě dvou vražd jsou vraždy o ničem. Pár scén potěšilo a hlavně samotný "Hell fest" potěšil, ale stačí jedno zkouknutí. ()

Yoshitsune

Ve prospěch tohohle filmu, hraje celkem dost věcí, jednak délka, za druhé super atmoška parku a třetí je to slasher a pro ty mám slabost. Takže délka, už od začátku filmu, vrah nelení, kuchá a jinak vraždí své oběti, je tedy pravda že až na palici a injekci, se zrovna moc nevytáhl, protože jinak bodá sekáčkem na led. Ale atmosféra parku, je prostě úžasná, pomáhá to zdařile dokreslit vrahovo řádění a místy, to působí velice znepokojivě. Vidět v kině slasher, je fakt super, ale film by ještě zasloužil péči, má své neduhy jako každý slasher, je třeba s tím počítat a nechtít od toho Kubricka. Je však pravda, že tu čtvrtou hvězdu sem dal, za onen velice vydařený konec. ()

silentname

"Hell Fest" som sa nakoniec rozhodol zhliadnuť len z dôvodu, že som mal pocit, že ide o veľmi dobrú premisu. Zábavný park rozhodne je miesto, kde sa môže objaviť vrah a nakoľko ide o hororový zábavný park, tak ešte o to lepšie. Nemôžem povedať, že ide o originálny námet, no minimálne som mal pocit, že má dostatočný potenciál na to, aby ma dokázal aspoň trochu vydesiť a pobaviť. No reálne sa tu nedeje ani jedno, ani druhé. Najprv poviem tých pár pozitív, ktoré som tu dokázal nájsť. Teda okrem nápadu. Produkcia filmu je dobrá a vyzerá veľmi dobre. Toto je park, kde by som sa rád nechal strašiť (teda pokiaľ by som nepadol do oka vrahovi). Atrakcie pôsobia dobre a zaujímavo a celkovo by tam človek rád strávil čas. Čo ďalej? Niektoré scénky sú trošku efektné a sem-tam nejaké to gore dokáže byť dobré. No potom prídeme k negatívám s filmom. Je absolútne strašne napísaný. Je to ako keby sa zobrali všetky slasherovské klišé a dali dokopy s otravnými postavami, aké sme tu mali naposledy pri filme "Truth Or Dare". Skutočnosť, že mi osudy všetkých hrdinov boli ukradnuté, že by mi bolo jedno ak by ich vrah pozabíjal a možno dokonca by som to miestami uvítal rozhodne nie je dobrý signál. Takisto mám pocit, že miestami sa vo filme dokopy absolútne nič nedeje a všetci riešia absolútne kraviny. Nič z toho o čom debatujú nie je zaujímavé a film sa stáva neskutočne nudný a neskutočne natiahnutým. V polovici filmu som už začínal pozerať na čas a mal som pocit, že som strávil minimálne dvojnásobný čas s týmto dielom. Okrem toho tu kopec vecí nedáva zmysel. Pri atrakciach nie je nikto, kto by to poriadne strážil, nikto nedáva pozor, či sa niečo reálne nedeje a okrem toho sú často atrakcie, kde sa naši hrdinovia nachádzajú neskutočne prázdne. Kde by sa také niečo udialo? Okrem toho vlastne ani nepoznáme dôvod, prečo si vrah vyberie zrovna našich hrdinov. Aké sú jeho motivácie? Alebo zabíja len pre zábavu? A okrem toho je nesmrteľný? To sú klasické klišé, ktoré poznáme a vyzerá to skôr, ako keby niekto chcel urobiť novú hororovú slasher sériu, nakoľko sa neustále robia remaky starých filmových klasík. Osobne by som ale uvítal, keby niekto napísal poriadny scenár pre tento film. Pretože napriek všetkým jeho mínusom je tu potenciál na to, aby tu bol skvelý film. Len to dajte do rúk tentokrát niekomu kompetentnejšiemu, kto bude vedieť ako treba ľudí desiť. Lebo táto uspávanka skutočne nefungovala tak, ako mala. Hodnotenie: D ()

Marze

Film si pro vás připravil čas strachu ale celkové nefunguje. Jestli je na něm něco dobré, je to film okamžiku. ()

korbitch22

Hodně nedoceněný slasher. I když je to cíleně točené pro dnešní mládež, tak herci jsou fajn, prostředí perfektní a vrah má charisma a nechybí tomu atmosféra. Vraždy jsou brutální a je jich hodně. Nevim jak ostatní, ale já od vykosováku na jeden večer nečekám nic víc. Solidní jednohubka s fajn koncem, která by si druhej díl zasloužila i když na kino to samozřejmě není. Hodně v pohodě béčko. 55%. ()

Oktavianus

Nenadál bych se, že v roce 2018 půjdu do kina na klasický slasher se vším, co k němu patří, se všemi klady i zápory. K těm tedy bohužel patří strašná klišé o maskovaném vrahounovi, který je prakticky nezničitelný jak terminátor, dokáže se nepozorovaně dostat na místa, kam by se dostat nikdy nemohl, hrůzu vyvolává tím, že nehnutě stojí jak Michael Myers před 40 lety, ovšem na rozdíl od něj ten zdejší má nulové charisma... A k tomu závěr, který s ohledem na spoilery nebudu rozebírat, co všechno mi vadilo. Jen zmíním slovo motivace a celkově odfláknutý dojem z konce. A aby toho nebylo málo, vedle množství nelogičností je tu i velké množství nesympatických hrdinů, jimž bych vychcípání přál, místo abych se o ně bál. Vede v tom především Bex Taylor-Klaus, kterou jsem strašně baštil v seriálu Vřískot, ale tady byla vyloženě napřesdržku. Naopak hlavní hrdinka Amy Forsythe je vyloženě rozkošná a je tu taky Tony Todd. Tony Todd! Tak snad je jasné, co to bude za film. Velmi osvěžující je také vidět v kině vyšší rating než PG 13 a náznaky nečekané brutality, byť jen na dvou místech a vlastně decentně; ale díky bohu za ně. K tomu trocha slušného napětí a celková zábavnost, jak se na slasher sluší. Ale především: já byl vyloženě uhranut Hell Festem, čímž nemyslím film, ale filmový lunapark. Ten je vážně okouzlující a strašně bych chtěl něco takovýho navštívit. V Praze je Fear House, který je fajn, ale takový lunapark je o hodně levelů dál. A do něj bych se podívat fakt chtěl. ()

TheEvilTwin

Pro chytráky, co říkají, že to nebyl horor, protože se dostatečně nebáli, tak ano, byl to slasher, což je druh hororu. A jakožto klasický slasher od něj není dobré mít nějaké velké očekávání, a tím pádem bude člověk spokojený. Atmosféra creepy zábavního parku tomu jen přidává, hlavní postavy mi taky nijak nevadily, nebyly otravné ani ubrečené, prostě tak akorát. Dále co tady dost lidí psalo, že vrah byl nelogicky na všech místech, i když reálně tam být ani nemohl. Notak... na tohle jsem se schválně zaměřil a stalo se to jen JEDNOU, a to na konci filmu v “Pekle”. Jinak to teoreticky, pokud park znal, mohl úplně vklidu stíhat. Takže na filmu samotném moc žádné chyby nevidím, a myslím si, že o moc líp už by to nešlo udělat. Jediné mínus je, že gore tam moc zas tak nebylo, jak jsem očekával, všehovšudy vraždy brutální tam byly 2, pak už jen naháněl s nožem. Průměrný slasher, neurazí, ale ani moc nepřekvapí. Silnější nadprůměrné 3,5 / 5. ()

ARI50

Opět bych šel do plného počtu, ale hlavní hrdinka byla sice krásna ale na facku v hodně momentech, zato ti co umřeli jsem měl rád, určitě bych na takovou akci šel za jakoukoliv cenu, nápad a provedeni skvěle takže spokojenost obrovská, jednoduché povedlo se. ()

luka4615

Na snímku Hell Fest jde sice vidět každý cent, který byl utracen na kreativní vybavení parku, nicméně tak nějak nezbylo na slušný nepředvídatelný scénář a herce. Hell Fest je tedy průměrnou, místy až zoufale podprůměrnou záležitostí, která vyleká snad jen někoho, kdo žádný "slasher" nikdy v životě neviděl. Škoda. ()

matestlust

Tohle nebylo vůbec špatné. Hell Fest, jako zábavný park, má dobrou atmosféru a opravdu skvěle rekvizity, vrah je dostatečně děsivý, světla, hudba, vše šlape v pohodě. Chybí jen více akce ( o hodně více akce ) a neuškodilo by i více gore. Jinak jsem se ale bavil příjemně. 3,5* ()

JASON_X

Je jasný, že k týnejdžerským vyvražďovačkám chovám nekritickou náklonnost, vždyť tenhle žánr mě kdysi kinematograficky výrazně formoval (tedy kromě i jiných žánrů). A proto jsem taky tak trochu narušená osobnost. Ale to sem nepatří. Nebýt kámoše z práce, tenhle parádní majstrštyk by mě nejspíš úplně minul. A to by mě mrzelo, je v něm totiž všechno, co má v pořádný týnejdžerský vyvražďovačce být, dokonce i to, co tam často nebývá, tedy celkem fajn parta omladiny s fajn hláškami, až je vám jich při tom vyvražďování skoro líto... Ba ne, není, kecám. A taky kecám, že jsou to týnejdžři, už zjevně pár let nejsou. Ale nekecám v tom, že kdybych se někdy ve dvaceti dostal s partou na nějakej takovejhle parádní Hell Fest, byl bych z toho úplně vyplesklej... No, asi by to ale nespíš dopadlo tak, že bych se tam zduněl jako hovado a odpotácel se na noční bus domů do sídlištního podnájmu. Ale to už je zase jiný příběh. ()

Morholt

Prostředí parku bylo fajn a skýtalo víc než jen solidní prostor pro blbnutí všeho druhu, ale film se držel při zemi. Je pravda, že rozkřáplá škeble měla něco do sebe a při scéně s okem jsem se otřásl, ale to bylo tak všechno, co by stálo za pozornost. Jinak je to jen o trdlování po parku, ve kterém se občas zjeví vrahoun v drsňácké póze. A to mě neba. 30% ()

Lucasion

No nečekal jsem nic, dostal jsem docela slušnou porci zábavy. Ono premise zábavního parku, který je hororový od začátku po konec je docela zajímavý. Navíc ve slasher žánru už toho moc zajímavého nevymyslíte. Hell Fest má alespoň zajímavou myšlenku a jednu herečku, která už před nožem utíkala. Bex Taylor-Klaus fandím. Její charakter v seriálovém Scream (2015) jsem žral a i tady je to moje favoritka. Tyhle role jí sakra sednou. No a co dál? Máme tu vraha s nožem a maskou. žádné terno. Dvě gore scény bez kterých bych se obešel a dialogy, které jsou hrozné. Pak mě nejvíce lákala motivace vraha. Ale nakonec se o dotčeného spolužáka nejedná a finále je takové. No vlastně nijaké. Celkově mi to příjemně uteklo a já se bavil. Sám ale vidím, že inovací je tu minimum a většinou jde o vykradačku z jiných hororových filmů. (Jsem si jistý, že scénu s telefon už jsem někde viděl). Film zatracovat nechci, ale pravda je, že jediné, co je dobré je nápad a jedna z hereček. Zbytek je bohužel k uzoufání. (50 %) ()

st.ranger odpad!

Ukecaná debilita s neoriginálním vrahem, nudným vyvražďováním, ale hlavně totální sterilitou, kdy je vše naprosto ukradené. Výsledná pointa je spíše směšná až zbytečná. Stopáž by potřebovala o 30 minut zkrátit. ()

Seabeast

Sranec ve kterém je klišé plný ranec. K tomu přidejte partu teenagerů, kteří jsou sympatičtí asi jako můj dnešní vodnatý průjem. Tudíž už od začátku lačníte po jejich bleskurychlém a bolestivém zdechnutí. Prostředí hororového parku sem tam nabídne příjemné pokoukáníčko, ale čekal jsem více než jen jednohubkový a nezajímavý slasher. Doporučuji si před běsněním pana "čumim jak péro z gauče a mám oči nakřivo" udělat seznam, kdo zkape v jakém pořadí a výsledek porovnat s přáteli. Možná se pak zabavíte o dost víc než sledováním tohodle Prdell Festu. ()

corpsy

Maskovaných hororových ´´superhrdinov´´, sme tu mali nespočetné množstvo ( zdravím hlavne Jasona a Michaela ). Podobne ani lokácia zábavného parku nieje originálna ( spomínam na FUNHOUSE ), ale predsa len nie tak ošúchaná ako Letný tábor, či Americký zapadákov. Toto dielko, vykonalo svoju povinnosť s náležitým prístupom, ktorý som vlastne ani nečakal. Tu sa textuje iba pár krát ( zdravím sociálnosieťových dorastencov )! Toto je návrat späť. Ku koreňom, kedy sa slasher stával mocnou popkultúrnou zbraňou filmárov. ()

Tryskomyš

Lekačky bombastické, umocněné především hudbou. Jednu chvíli jsem se tak lekla, že jsem si málem vylila kafe. Film předčil všechna moje očekávání. Opravdu si nezadá ani s Vřískotem. A ohromně překvapivý závěr. Tohle jsem ještě neviděla. ()