Hell Fest: Park hrůzy

• USA Hell Fest (více)

Představte si, že na Matějské pouti vjedete do strašidelného zámku a do klína vám tam spadne nepříjemně skutečná useknutá hlava. Nemůžete ani mluvit, ovšem nikoho jiného to nevzrušuje, protože useknutá hlava ke strašidelnému zámku tak nějak patří. Přesně tak se cítí hrdinové hororu Hell Fest: Park hrůzy. Sériový zabiják v masce si totiž z celého lunaparku Hell Fest udělal dokonalé maskování a svoje vlastní smrtonosné hřiště. Panoptikum strašidel skropí skutečná krev, na velevážené publikum čeká opravdový děs a smrt. (Bontonfilm)

ConanVJ

Tento film mě moc nezaujal. Nikterak nevybočuje z žánrového průměru a spíš mě místy nudil. Těch pár zabití, i když pěkně udělaných nezachrání, průměrný příběh s nezajímavým konce,. Za mě 40% :( ()

Gorehound

Ale jo, ako hovoria naši bratia. Gore mohlo byť kľudne viac, ale čo je, je lahôdkové a hlavne poctivá ručná maskérska prácička, naháňačiek a napätia tiež mohlo byť kľudne viac, ale čo tu je, je solídne. Z filmu cítiť lásku k 80s slasherom, nie je to žiadna sterilná splácanina, halloweenska atmosféra a atmosféra strašidelného parku poteší vždy a tiež ma potešilo, že killerove motívy len naznačili a netlačili to do diváka polopatisticky. Jednu hviezdičku si ešte nechám v zásobe, ale som všetkými piatimi za pokračovanie, alebo za ďalšie slashery, naštartované úspechom slušného Hellfestu. Dúfajme. ()

stration

Slušných slasherů je dnes už jako šafránu, tak tady trochu nadhodnotím. Jinak nic nového pod sluncem, geniální je ovšem celé prostředí a celá halloweenská párty, na kterou bych určitě šel. Ovšem kdyby tam nebyl ten týpek, který k některým návštěvníkům není úplně přátelský. Konec také nijak originální, ale neurazil jsem se. Dobře jsem se bavil a o to u takových filmů jde. ()

Trevor

Hell fest:Park hrôzy som pozrel ako prvý z dvoch po sebe idúcich filmov v kine (druhým bol Venom, medzitým vyprážaný syr a príchod kamarátov) a musím povedať, že ma bavil viac. Jednak preto, že 9 ľudí v kinosále si prišlo naozaj vychutnať film a hlavne dvojica pekných slečien vedľa mňa zlepšila jeho atmosféru, keď počas príbehu od prekvapenia či vystrašenia vydali akési neidentifikovateľné zvuky. Takže zdá sa, že slasheru Hell fest sa podarilo časť publika aj vystrašiť a nám ostatným ponúkol film presne to, čo sme od neho očakávali - nezmyselné kroky postáv, záporného hrdinu v maske a koniec, ktorý sľubuje pokračovanie, samozrejme ak tomu budú zodpovedať celosvetové tržby. Napriek tvrdeniam českého samozvaného hororového experta má film svoje čaro a splnil očakávania tích filmových fanúšikov, ktorí vedia, že keď idú na film podobného štýlu nemajú byť ich očakávania príliš veľké. Rovnako je tomu aj s českou futbalovou reprezentáciou, nemôžete čakať, že v Trnave pri vzájomnom derby uvidíme z ich strany výkon hodný Španielska. ()

Miseet

Nevím, co máte za problém. Já jsem dostala přesně to, co jsem očekávala a jsem spokojená. Klasický slasher s ne moc dobře vyvinutým příběhem, ale po vetšinu času to nenudilo, a to je hlavní. Krve je tu dost, ale ta naháněčka na konci už začínala být trochu zdlouhavá, a k mému překvapení to navíc dopadlo jinak, než jsem si představovala. Hlavní postavy se zachovaly hodně nesmyslně, a já jsem myslela, že to po právu odskáčou, ale autoři jim tu smrt prostě nepřáli, a to mě trochu zklamalo. Nejvíc na tom všem se mi líbí ten nápad hororovýho festivalu, pouti, lunaparku, všeho. To je prostě bomba, a chtěla bych aby něco takovýho existovalo, hned bych si tam koupila lístek. Nicméně, co se týče provedení scénáře, kamery, obsazení je to spíše průměrný počin. ()

Havaj8

Upřímně jsem čekal úplný béčko a propadák. Herci tomu hned od začátku napomáhali, nikdo tam vyloženě sympatiema nečišel. Ale naštěstí toho ani moc nenamluvili. Hell Fest sám o sobě vypadal naloženě a už jenom z logiky věci je to ráj pro zabijáky. Atmosféra sice moc nefungovala, ale tady šlo hlavně o nějaký to gore. A co bylo v jejich silách, to nám i nabídli, nebylo to vůbec špatný. Pár smrtí bylo i dost originálních a hodilo se to k prostředí. Konec nebyl sice žádnej, ale o to ani nešlo. Patří to k tomu lepšímu, co letos dorazilo do kin. ()

Lischai

Tak klasický teenage slasher, že chyběla snad jenom roztleskávačka. Tím, jak je to stereotypní a plné konvencí, je to spíš vtipné než strašidelné, ale když od toho nic nečekáte, je vlastně docela snadné se bavit. ()

honajz2

Velké překvapení. Upřímně, čekal jsem nějaký nejklišovitější a nejobyčejnější slasher z nejklišovitějších a nejobyčejnějších slasherů, ale upřímně, bavilo mě to. Mělo to docela zajímavou atmosféru, dokonce i postavy, které mi překvapivě nelezly nervy... I prostředí funguje dost dobře, sice horor z prostředí halloweenské poutě (to se jim fakt v USA vyplatí zabírat tolik prostoru atrakcemi na jeden den? nebo to tam mají dýl ty parky?) už nejmíň jednou bylo, jen si nevzpomínám, jak se to jmenuje (Ďáblovo něco, nevím), ale i tak, je to zajímavé. Nepřináší to skoro nic nového, ale zase se na to dobře dívá a ani to moc nenudí. Kdyby na konci byl u toho vraha vymyšlený lepší motiv, proč to dělá, možná bych zvážil i čtvrtou hvězdu. Takhle jenom 3* ()

Wiikii

Hlavní postavy jsou dost plastické, umírání postav jakbysmet, příběh vraha nulový, což poukazuje spíš na klasickou vyvražďovačku, ale to pak nedává smysl ten závěr filmu, leč jinak zajímavá myšlenka s parkem hrůzy. Hudba: příjemný průměr, děsivost vraha: lehký nadprůměr. .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

Martin741

Nicim zaujimava hororova zanrovka, len dalsia tuctova mladeznicka vyvrazdovacka. Horory trpia dlhodobo na herecke vykony, tu aj tak nie su : 20 % ()

cariada

No čekal jsem mnohem víc. Jako provedený a vizualizace parku výborné hned bych ho šel navštívit a "posrat se strachy" atrakce vypadají úžasně, ale ten příběh vrah v masce jaká nuda, stejně nakonec nevíme jak vypadá v reálu. A ještě vraždil tak nějak divně jako by ho to ani nebavilo vůbec žádná kreativita a nápad, krve málo a mrtvých ještě méně. Přitom se z toho dalo vytěžit opravdu hodně, oběti mohli končit jako atrakce pro návštěvníky, kteří by jim ještě fandili v domnění, že je to fikce. Atmosféru to mělo až v samém závěru. Hodnocení je hlavně za ten park nikoliv za příběh. ()

humanbeing

Slabé tři hvězdičky. Nakonec jsem se k nim přiklonil díky třem velmi pěkným gore scénám na kameru - jak to máme rádi. Potenciál tu byl: Neokoukané prostředí pro slasher, pěkná maska a postavy, kterým přejete nepěknou smrt. Chvíli to vypadalo, že tvůrci přišli s něčím zajímavým - náznak vztahu slashera k jedné z hrdinek -, ale po nějakých dvaceti dalších minutách už bylo jasné, že se na nějaký zajímavější kurs film nevydá. Zabíjení si divák taky moc neužije. Navíc prostředí parku mě asi v polovině začalo nudit a ke konci už jsem si jen říkal, že asi existuje moc dobrý důvod, proč se v něm neodehrává víc vyvražďovaček - rychle se to (všechna ta monstra a rezavé ostré věci) okouká. Nelze nezmínit malé, ale milé cameo Tonyho Todda. ()

dubinak

Klasická vyvražďovačka, která zaujme tak maximálně atraktivním a detailním prostředím hororového parku. Jinak postavy geniálností zrovna neoplývají a dialogy jsou taky v podstatě debilní. Vraždy jsou hodně nemastné, neslané a rafinovanost v zabijákovi za celou dobu taky asi neobjevíte. Suma sumárum je to ale docela bezproblémová záležitost, u níž jsem ráda, že jsem se vyhnula návštěvě kina, ale jako jednohubka na doma posloužila dobře. ()

PROCESOR

Tak tenhle snímek na mě nepůsobí ani trošku, jako horor, ale spíš, jako parodie. Zajímalo by mě, kdo se u toho může vážně bát... ()

Sfinkter

Na CSFD zatím silně podhodnocené, Hell Fest je ozdobou žánru a po dlouhé době chytrý a jednoduchý slasher v dobrém slova smyslu. Vše na perfektní úrovni, herecké výkony nezklamou a rekvizity nemají chybu, cameo Tonyho Todda už je jen třešničkou pro hororové fajnšmekry. Modlím se za pokračování. ()

Johnny.ARN

Taká pohodovečka k žehleniu, s veľa strašidelnými zvukmi. Inak nič, čo by sme už niekde v nejakom formáte nevideli. 1 z 5 ()