Reklama

Reklama

Mrtví neumírají

  • USA The Dead Don't Die (více)
Trailer 4

Americké městečko Centerville je ospalá díra, v níž stárnoucí šerif Robertson (Bill Murray) netrpělivě odpočítává zbývající dny do důchodu, protože nudit se člověk může i bez koltu za pasem. Jeho mladý kolega Peterson (Adam Driver) naopak stále doufá, že se k nějakému pořádnému vyšetřování jednou dostane. Zasloužil by si to, protože jako první vytuší, že ty dvě ošklivě zavražděné dámy z místního bistra mají na svědomí zombie. Jindy by se mu zkušenější kolega vysmál, ale dnes ne. V městečku se totiž odehrává mnohem víc podivností, například slunce nezapadá, kdy by normálně mělo, do pohřebního ústavu nastoupila divná ženská se skotským přízvukem a samurajským mečem (Tilda Swinton), a rasistickému farmáři Millerovi (Steve Buscemi) začal mizet dobytek. A když na městečko konečně padne noc, z předtuchy se stane jistota. Nejrušnějším místem Centerville se v tu chvíli stává hřbitov, jehož obyvatelé právě procitli a dostali chuť na čerstvé maso. A muži zákona tuší, že dneska je čeká přesčas. (CinemArt)

(více)

Videa (5)

Trailer 4

Recenze (447)

VášaVF 

všechny recenze uživatele

Mrtví neumírají je "komedie", u které jsem se ani jednou nezasmál a horor, který neděsil/nelekal ani v jediné scéně. Tento film je plný zvučných hereckých jmen a to je vše. Jima Jarmusche nemusím a nerozumím mu, ale zombie tématika mě lákala. No měl jsem si raději znovu pustit klasiku jako je Soumrak mrtvých nebo první díl Zombielandu a netrápit se tímto 103minutovým kýblem nudy. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle mělo dost zmařený potenciál. Film je plný mých oblíbenců, bohužel jim Jarmusch nedal nějaký širší prostor ke hraní. A konec filmu vyspoileruje v jeho třetí čtvrtině... :-). Vtipů je tam celkem dost a párkrát se usmějete. Milovníci zombie filmů i zombie komedií však asi budou zklamáni. Já se k nim řadím a i když vím, že je Jarmusch svůj, nějak mi to celé nesedlo. Bylo to takové pomalé, ospalé, prostě stejně rušné jak život v městečku Centerville ve středu dopoledne... Dávám jen za 3 hlavy hipsterů z Clevelandu a nezastírám zklamání. * * * ()

Reklama

ancientone 

všechny recenze uživatele

Dve moje najnajnaj indie lásočky, Korine a Jarmusch V 2019tom prišli s filmami, ktoré môžte ihneď po projekcii bez výčitiek onálepkovať ako "ujebané" a zároveň svoju pôžitkársku "ujebanosť" prekračujú. Korinova vyjetá stoner comedy The Beach Bum je vlastne taký dosť melancho existenčný film o kríze a vyhorení, Jarmuschovi Dead Don't Die zasa demonštrujú spoločensko-kritickú vitalitu zombie žánru. Vo všetkej tej post-irónii, dekonšteukcii a rezignácii na "serióznosť" je zabalený film, ktorý súčasnú trumpovskú Ameriku a vlastne aj celý paranoidný a tak trochu apokalyptický svet súčasnosti glosuje rovnako dobre, ako napr. Romerove filmy glosujú krízu 60s a 70s rokov, alebo sci-fi filmy studenovojnový svet 50s rokov. Strašne si to dajte. Je to Super ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Jima Jarmusche jsem dlouho opomíjel a po tomto filmu s tím budu rozhodně pokračovat. Umí si vybrat fajn herce a má svůj styl, který mě ale celkem míjí a pravděpodobně budu v té větší části spektra. Vlastně by mě ani film nezajímal, nebýt Billa Murrayho a Adama Drivera, které opravdu můžu a akčního traileru. Což je právě ten problém, ten trailer je jeden z těch mystifikačních a proto se zde najde tolik zklamaných duší. Já už znovu nenaletím...5/10 ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Že se Jarmusch chopil otěží zombie hororu vlastně není kdovíco překvapivého. Není to poprvé, co se rozhodl parafrázovat čistou žánrovku, viz Dead Man, Only Lovers Left Alive nebo Limits of Control. Problém je v tom, že zmíněné filmy stále dokázaly existovat sami o sobě a umožnily koexistenci s jejich postavami ve svébytném dada univerzu, kde se dané příběhy odehrávaly. The Dead Don't Die je jenom a prostě čistá parodie na současný mainstream, jeho postavy, postupy, bujarou sebereflexi, popkulturní odkazování, jalové snahy o sociálně kulturní a ekologické přesahy a opakování staletých schémat. Přičemž jednoduchá metoda ztvárnit všechny tyto aspekty, akorát naprosto neokázale a s herci, kteří střídají suché deklamace s nesnesitelným přehráváním, sice dosahuje místy kýžených výsledků, ale zároveň neunese celý film. Problém je v tom, že DDD oproti předchozím Jarmuschovým filmům neobsahuje ono svébytné univerzum, kde by se jeho příběh odehrával a ve kterém by jeho události dávaly i nějaký tamní smysl. Tím vlastně jsou Dead Don't Die jenom trucovitou legrací na komerční filmovou současnost, kterou tak ale pomáhají spoluvytvářet namísto toho, aby proti tomu mainstreamu vytvářeli aktivní odpor z barikád autorského nezávislého filmu. Jak se totiž říkává: pokud nejsi řešením problému, jsi jeho součástí. PS: každopádně jednoznačně nejlepší vtip filmu je, že postavu nahé zombie hraje stejná herečka, jako proslulou nahou zombii v původním Night of the Living Dead z roku 1968. Škoda, že ho pochytíte jenom, když si přečtete trivias. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (12)

  • Ústřední píseň filmu má na svědomí americký country písničkář Sturgill Simpson. Píseň má stejný název jako film, tedy „The Dead Don't Die“ a během filmu zazní rozhodně nejedenkrát. Samotný Sturgill Simpson si ve filmu i zahrál, a to epizodní roličku zombika s kytarou. (Posheidon)
  • Postava Adama Drivera má na klíčcích od auta přívěsek ve tvaru lodi „Star Destroyer“ ze Star Wars. Je to drobné pomrknutí na fanoušky vesmírné ságy, v níž Driver hraje záporáka Kylo Rena. (luka4615)
  • Scéna začínající okolo 25. minuty je parodie na film Kill Bill (2003). (Skarface)

Související novinky

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (více)

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

25.05.2019

Letošní ročník filmového festivalu v Cannes je oficiálně u konce a tak je na čase podívat se nejen na jeho vítěze, ale i poražené a vůbec všechny důležité snímky, které se festivalu zúčastnily.… (více)

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes

12.04.2019

Nová zombie komedie Jima Jarmusche The Dead Don’t Die 14. května slavnostně zahájí letošní filmový festival v Cannes. Snímek si zde tak odbude svoji světovou premiéru podobně jako Jarmuschovy… (více)

Reklama

Reklama