Příběh se odehrává na legendárním kočičím bále, který se odehrává jednou ročně a jedna vybraná kočka na něm vždy dostane šanci na nový život. Volbu provádí ta nejstarší z nich, pravidla zná snad jen ona, ale všichni se snaží, co jim schopnosti a síly stačí, aby se právě oni stali těmi vyvolenými. (CinemArt)

KillerZeli

Přehnaně ambiciózní CGI monstrozita z které jsem miloval každou vteřinu. Nejbizarnější film, co jsem dost možná v životě viděl. Herecké výkony se pohybují od excelentních po "hmm, jsem kočka, tak si tu zablbnu". Herci, zpěváci a tanečníci odvádí skvělou práci, nevědomky jak finálně bizarně budou vypadat na samotném plátně s lidskými obličeji na kočičím těle. Film pro milovníky neobvyklého, neskutečného. ()

Sasulka3

Ja nenachazim slova, jak popsat to, co jsem videla. Vubec nechapu, co tim basnik chtel rict, takze at jsem se na to divala z jakehokoliv uhlu, bohuzel jsem nepochopila dej, poselstvi, nic... Jednu hvezdicku davam za - urcitym zpusobem napad, a hlavne za lidske prevleky kocek, to je na tom vsem opravdu brilantni. A druhou hvezdicku si zaslouzi Rebel Wilson. Skoda, ze se dej neodehraval v jejim podani, protoze by to byla vyborna komedie :) ()

Dashiella

Nekonzistentnosť vizuálu, snaha o nejaký asi mačací pohľad na vec a prehrávanie drvivej väčšiny castu z Cats robí (odkrem ďalších aspektov) nepozerateľný film. Oceňujem: Iana McKellena, ktorý sa na rozdiel od Judi Dench nenechal strhnúť hroznosťou celku a tipujem že aj režijným nevedením (alebo práve naopak - čo je ešte smutnejšie- vedením) a jeho výstup sa mi zdal emočne najkomplexnejší (a.k.a jednooký medzi slepými); snahu o prerozprávanie muzikálu s laxnou zápletkou do dramatickejšej podoby (ľúbostné viacuholníky, backstory hlavnej hrdinky atď.); hudobnú stránku veci (aj keď nie všetky hudobné experimenty vyšli a myslím, že aj pre neznalca hudobnej zložky je tá piesonka Taylor Swift päsť na oko). Ako veľký fanúšik muzikálov som v konečnom dôsledku rada, že som si to nenechala v kine ujsť, ale už si to ani náhodou nezopakujem. ()

Hawaj

Pořád nevím vo co tam jde, někdo je nešťastnej, někdo je zmatenej, někdo sebevědomej. Všichni tančí a zpívají, triky a masky jsou parádní, ale děj mi uniká. No klasika ty opery a muzikály strašně brzděj. Ty pseudointoši co tedle film nenáviděj ať jsou do p#dele. Todle je fajn 2,5 hvězdičkovej muzikál. ()

Hedy odpad!

Nevěřil jsem, že je to možné ale existuje skutečně film skoro stejně špatný jako Jack a Jill. Na internetu jsem již viděl mnohé. Štěňátka rozdrcená pod koly aut, popravy nevinných lidí, homosexuály s masivními prolapsy konečníků nebo třeba týpka co vykouřil delfína ale to vše bledne v porovnání s tímto filmem. Každý snímek této monstrozity je horší než kdyby mi někdo šlehal ostnatým drátem přes varlata. Kdyby mne někdo požádal abych mu tento film pustil tak bych mu raději pustil 10 hodinový sestřih lidí kteří jsou popravování islámisty protože je mnohem příjemnější dívat se na umírající lidi než na CGI pandemonium které se děje v tomto vulkánu sraček. Tohle je jeden ze vzácných případů filmů který musíte vidět abyste pochopili jak je špatný, protože lidská řeč není schopna popsat jak odporná je tahle urážka všeho živého. Mohl bych vyprázdnit svůj slovník sprostých výrazů a urážek a i tak by nikdo nepochopil ani z poloviny jak je to špatné dokud by to neviděl. Slovo opad je pro tento film spíše lichotka. Tohle se pouští lidem kteří jsou mučeni. Já sám tenhle komentář píšu na mobilu protože mé brutální zvracení zdevastovalo mou klávesnici a monitor. Tohle je další kruh pekla který se Alighieri bál popsat. Pokud by tento film viděl sám papež tak by se zřekl Boha jelikož tenhle film je důkazem, že žádný Bůh není. Snažil jsem se ze všech sil ale za čtyřicátou minutu se nedostanu. Snažil jsem se jak to šlo ale tenhle film mě zlomil. Bylo by pro mě nejspíš příjemnější sledovat sex mých prarodičů a vzhledem k tomu, že jsou oba mrtví by to bylo ještě nechutnější ale stále lepší než Cats. A to zpívání. Nejsem fanda muzikálů ale tento film mě přesvědčil, že jsem nyní jejich odpůrce. Poslouchat totiž něčí sraní na veřejných toaletách je příjemná náhražka za tento film. Zrůdnost, hnus, peklo. Španělská inkvizice nedokázala vymyslet brutálnější druh mučení. Odpad. ()

PlysovyMacko

Najväčší problém s týmto filmom mam ten, že nemá dej, stále sa len spieva a všetky pesničky znejú rovnako, čo je na muzikál zlá vizitka. Keby aspoň kazda tretia pesnička bola hit...Odpustila by som aj nedokonalé masky, efekty a kulisy,  neprišli mi až také bizardne, len je to proste nuda. Je mi ľúto režiséra, ktorého kariéra asi skončila a všetkých hercov a tanečníkov, ktorí museli nacvicovat niekoľko mesiacov a vyšlo to navnivoc. ()

strachon

Muzikál Kočky není špatný, má dobrou myšlenku, slabý příběh, pěkné písničky. Filmové Kočky příběh jedině vylepšily, bohužel ale byla špatnou volbou technika, s jakou dělají z lidských herců kočky a jak je zasazují do prostředí. Možná kdyby se to dělalo jako klasický kreslený animák, byl by výsledek skvělý. Tady to vázne na vůli tvůrce konfrontované s nedokonalostí realizace. Prostě to při vší snaze nevypadá dost dobře. Ale ta snaha se nedá upřít. ()

Gig

Já vím, že tento film nadhodnocuji. Ale tento snímek si nezaslouží nízké hodnocení. Tenhle projekt to měl složité od počátku. Hned, co se objevily trailery, první kritici začali hanit tento počin kvulli CGI. Poté tu byli tací, co nechápou na co se mají těšit. Místo koček tu vidí něco jako hromkočky - tj. ani kočky ani lidi. Poté film přišel do kin a druhý problém je na světě - příběh. Stejně jako původní muzikál Vlasy neměl příběh, ale jakousi výpověď party lidí se smrtí na zavěr představení, tedy do doby než onen muzikál na plátno převedl Forman a dal té výpovědi o době, volné lásce, drogách, příběh z vietnamské války. Kočky to měly složitější. Onen příběh má jednu slabou linku - přivést další kočku na věčnost, aby se znovu zrodila - myšleno dát ji zaslouženou slávu pro to jak žila. Představuje všechny možné kočky z okolí a popisuje, proč by měla být ta či ona kočka ta vyvovolená. Filmová verze jde dál a dává vetší prostor kočce Viktorii, která v divadelní verzi mlčela a jen tančila a baletila a něco asi měla s Abraka-márifukem, tedy kouzelným kocourem. Tento jeden z nejhranějších, nejmilovanější muzikálů je jakési kabaretní muzikálové představení založené na Eliotových básních o praktických kočkalch - nějakých jellicle kočkach. Tudíž běžný filmový konzumer toto dílo nemůže pojmout - ať už proto, že nesnáší muzikály, nechápe podstatu, nečetli předlohu, nemají fantazii apd. Onen film je určen pro fajnšmekry. Co však ani labužník Koček těžko skousává je feminizace příběhu a do role Starobyla vznešeného dosazení ženy. A ač výborná herečka, která umí i zpívat, tak prostě tu mi nesedí jako ten, kdo podrží kočky a má vyvolenou k jelicle měsíci vyprovodit. Navíc tato role je psána pro bas a operní hlas a ne skřehotavý ženský hlas. Taky mi tu chybí Jemina, kterou zastoupila Viktoria, no a zbývajíci koťata. Taky Tiger je místo rockstar spíš soulový zpěvák. Ale i přes tyto nedostatky musím ono dílo vyzdvihnout. Nechť žije kočičí song pro kočičí řad. Kdo má rád Kočky, ten si místo pro onen film najde. Pro ostatní není určen. Jo a ještě jeden neřád posledních let při převedení divadelníhi muzikálu na filmový a to je ten, že se snaží něco vypustit, přesunout či dopsat novou píseň či pasáž. Může být sebelepší, ale vždy to nabourá dynamiku, kompozici, tempo původního díla. Stalo se to u Bídníků a tady taky. I přes mnoho nedostatků musím Kočky bránit. Holt je v tom kočičí mňau. Taky mi trochu vadilo, že z koček trochu udělaly sebestředné kočky tím, že všechy o sobě zpiívaji “já” a ne jak je to udělalno na pódiu, kdy vždy nebo vetšinou někdo představí - př Vašmistr (tlustý kocour, co rád jí a užívá si život) nebo Gus(divadelní kocour). Tj písně nejsou většinou mobology - a ti bohužel ano. Ale jak říkám - mňaou! ()

peeteno78

Nehledě na můj osobní názor na film očekávám hned několik nominací na Zlatou malinu, mj. za herecký výkon Taylor Swift a ta nejhorší film. A co se týče mého osobního názoru, tak za mě nic moc. Možná Judi Dench a Rebel Wilson byly herecky dobré, ale moc to nezachránily... ()

Joe16210

Velmi povedené zpracování. Ocení především fanoušci muzikálů. Vizuálně je to zpracované hezky, i když ze začátku trvá chvíli, než si na CGI efekty zvyknete. Výkony pěvecké i herecké jsou dobré, často i velmi vtipné. Celý film táhnou nahoru výkony hereckých bardů Iana McKellena a Judi Dench ale právě díky nim má moje hodnocení ještě o hvězdičku více. Chybějící hvězda je především za absenci mé oblíbené písně (Poslední árie / Ballad of Billy McCaw) a také za nevyužití léta zažitého přebásnění Michaela Prostějovského. Vymýšlení nových jmen pro všechny kočky tak občas vyvolávalo větší či menší výbuchy smíchu, kterým asi vévodí Šraňkoslav. Jde to i lépe, ale zároveň oceňuji odvahu, se kterou do toho překladatel šel. Rozhodně se na Kočky ve filmové podobě rád podívám znovu. ()

klichem odpad!

Najdesivejsia vec na filmovom platne aku som kedy v zivote videla - je Rebel Wilson pozierajuca šváby s ludskymi tvarami. To uz fakt nikdy v zivote vidiet nechcem! Nie ze by som cokolvek ine z tohto filmu este niekedy vidiet chcela... Ako by som to zhrnula: • vizualne efekty na smiech, • nohy tanecnikov pocas celeho filmu vo vzduchu (chapte, nedotykajuc sa podlahy), • kolaze ludskych tvari na chlpatych  zvieracich telach... • a preco im nechali tie ludske nosy? Preco? • Vlezle pesnicky, • Hudsonovej sople z nosa a •prekvapivo podpriemerna Judy Dench. A co • pribeh? No ten nie je ziadny. ()

blondboss

Taký kinofilmový update divadelného predstavenia Cats, ktorý podľa mňa nebol až taký prúser, ako som čakal, ale samozrejme nebolo to ani nič výnimočné. Pesničky fajn, vizuál obstojný, plejáda hercov evidentná, avšak celkovo to pôsobilo až príliš detinsky, neohrabane a nezaujímavo. 40 % ()

Kinison

Hezké písně a tanec zabil nesmyslně častý střih. Všemi odsuzované CGI mi naopak nepřišlo nijak rušivé a jistou magickou atmosféru to mělo. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Skončí muzikál Cats bez cen?

Skončí muzikál Cats bez cen?

11.11.2019

Už brzy bychom se měli dočkat nového traileru k moderní verzi slavného muzikálu Cats od režiséra Toma Hoopera (Bídníci), zároveň s tím jsme se však dozvěděli, že film, který měl na papíře oscarové… (více)

Sebevražedný oddíl našel Deadshota

Sebevražedný oddíl našel Deadshota

07.03.2019

Tak to byla rychlovka. Týden od oznámení, že Will Smith (Focus, Já, robot) končí jako Deadshot v Sebevražedném oddílu, našlo studio Warner Bros. náhradu. V lehkém rebootu od režiséra Jamese Gunna … (více)

Elba, Dench v muzikálu Cats

Elba, Dench v muzikálu Cats

20.10.2018

Idris Elba (Luther, Hobbs and Shaw) a Judi Dench (Casino Royale, Vražda v Orient expresu) se připojili k obsazení chystaného muzikálu Cats od režiséra Toma Hoopera (Bídníci, Dánská dívka). Dench… (více)