Příběh se odehrává na legendárním kočičím bále, který se odehrává jednou ročně a jedna vybraná kočka na něm vždy dostane šanci na nový život. Volbu provádí ta nejstarší z nich, pravidla zná snad jen ona, ale všichni se snaží, co jim schopnosti a síly stačí, aby se právě oni stali těmi vyvolenými. (Cinemart)

Kinison

Hezké písně a tanec zabil nesmyslně častý střih. Všemi odsuzované CGI mi naopak nepřišlo nijak rušivé a jistou magickou atmosféru to mělo. ()

Novko odpad!

Jestli po tomhle nebudu mít trauma, tak už po ničem. I když nesnáším muzikály, tak mě Cats něčím přitahovali. A jsem do konce i rád, že jsem to viděl, protože vím jak vypadá hodně nekvalitní film. Animace strašná, k příběhu se nebudu ani vyjadřovat a ani nechápu proč se Gandalf s M přidali k bandě zhulenců. Jestli je pravda, že měli být Cats animované , tak by udělali lépe.Už víckrát NE!!! 1,5/10. ()

Astonko

Tak sa na to spolu pozrime. Kritizujú sa tu najmä vizuálne efekty a teda digitálni mačko-ľudia. Priznávam, že je to celkom bizár, mačka s ľudskými rukami a nohami, no po chvíli som si na to zvykol a skôr pridávam body za originalitu, kreativitu a nakoniec aj odvahu. Ak si na to nezvyknete, beriem, že to môže pokaziť zážitok z filmu. Ďalej sa tu však kritizujú aj scenár, bez nejakého súvislého deju a s dlhou expozíciou, a (ževraj) nezaujímavé piesne. V tomto smere vám však radím obrátiť sa radšej na originálny muzikál, pretože od toho sa to skoro vôbec nelíši (pridaná je len jedna pieseň Beautiful Ghosts, ktorá sa hneď stala jednou z mojich najobľúbenejších častí filmu). A to je pre mňa, ako fanúšika muzikálu veľké plus, keď sa režisér snaží nelíšiť od predlohy. K tomu ešte veľmi pestré herecké obsadenie (často celkom vtipné - myslené v dobrom) a skvelé choreografie (tú s Taylor si mám chuť pustiť znovu a stále dookola), ja preto nevidím dôvod prečo si to neobľúbiť rovnako ako muzikál, a to som na mačky alergický 7.5/10 ()

Polgedney

Nemluvě o všem příšernym co je na tomhle filmu, tak bych aspoň čekal že ta hudba bude fajn, když je to muzikál, ale ono se ani to nedalo poslouchat. ()

Bluesun

Přestože jsem velkým fanouškem muzikálu Kočky, film byl pro mne zklamáním. Přesto věci, které lidé nejvíc kritizjí mi nevadili, ale vadilo mi mnoho jiných věcí. Hodně lidem vadí, jak kočky vypadají (strašlivé CGI!), mně se ale kočky líbily. Muzikál Kočky je o hudbě a tanci a tyhle kočky ve svých elektronických kostýmcích vypadaly úžasně, což dalo vyniknout tanečním číslům. Na Francesce Hayward jsem mohl oči nechat. Je ve filmu krásná, krásně se hýbe a je i talentovaná zpěvačka. Písen Beautifull Ghosts, která byla vytvořena speciálně pro film, mne v jejím podání totálně uchvátila. Další často zmiňovaný problém je, že film nemá žádný pořádný příběh. To je sice pravda, ale jak jsem psal již výše: Muzikál Kočky je o hudbě a tanci, není o příběhu. Problém není v tom, že by zde nebyl příběh. Problém je, že si tvůrci filmu přimýšlejí dialogy a scény, které v muzikálu původně nejsou (únos koček na prám na Temži, který hlídá Growltyger), které narušují tempo muzikálu. Hlavním problémem filmu je režisér Tom Hooper, který se opět pokouší používat techniku podivných úhlů smínámí scény, detailů obličejů zpěváků (často s přehnaným důrazem na emoce) a snímání v pohybu ruční kamerou. Tento přístup v kombinaci se neustýlým odbíháním znepřehlednňuje dění na "place", takže si divák neužije ani hudbu, ani tanec. Už při samotném Prologu mi tento způsob snímání scény lezl na nervy a způsoboval mi téměř nevolnost. Zaměření na emoce a určitou realističnost totálně pokazilo píseň Memory, kterou s obrovským afektem a nudlí u nosu zpívá Jennifer Hudson. Ach, co bych dal, za to, kdyby Kočičí bál bylo jedno velké taneční vystoupení, bez přerušování a bez odboček. Kdo chcete vidět kvalitní Kočky, nezbývá než vyrazit do divadla, nebo si pustit film z 1998, ten je po všech stránkách lepší. Na závěr bych chtěl ještě zmínit český překlad, který se podle mého moc nepovedl. Kdyby distributor použil výborné přebásnění od Prostějovského, bylo by to mnohem lepší. ()

Gelaos

Je smutné, byť do určité míry pochopitelné, jak Cats smetla vlna hejtu. Hooper poměrně věrně převedl divadelní předlohu na velké plátno. Kritizovat tedy film za věci, co jsou i v předloze (děj, nepřehlednost, aj.) není úplně fér. Výprava je roztomile kýčovitá, na kočkolidí CGI se dá zvyknout, choreografie pěkná a herecké i pěvecké výkony většinou povedené. Lehká modernizace neurazí, ale trochu mi chyběla "bombastičnost" divadelní verze. Celkově je Cats sice ne skvělý, ale rozhodně ani špatný muzikál. A doufám, že Francescu Hayward ještě někde uvidím / uslyším. ()

lapatata

Jedinečný a výjimečný muzikál, který ovšem patří do divadla. Je smutné sledovat, jak nemilosrdně mu filmové plátno ublížilo. ()

Kikuska13 odpad!

I kdyby to CGI bylo úžasné, nemůže to změnit fakt, že člověk předělaný na kočku, myš nebo švába, tak aby to bylo co nejrealističtější, prostě bude vždycky působit divně. V divadle, kde si herec/herečka, obléknou kočičí uši a ocas, musí být muzikál skvělý. Vidíme člověka a zřejmě všichni chápeme, že se jedná o kočku. Ale z tohohle je člověku prostě divně po těle... Šílený... ()

HMTD

Začnu pozitivně, taneční čísla zejména v hlavních pasážích mají dobrou choreografii i výkony, vzhled mr Mistoffeleese je pro mne lepší než v představení, kde na mne působí nesympaticky. Budu pokračovat tím co je pro mne v pohodě, a to je tolikrát kritizovaný vzhled koček, tedy digitální efekty, ty my vlastně moc nevadí a ani mne od filmu nikdy neodrazovali. Jen "hlavní postava" kterou hraje Francesca nemusela mít tak odlišný vzhled od muzikálu a postava "tulačky" kterou hraje Jennifer Hudson má také příliš odlišný vzhled a trochu mi to kazí vyznění. No a jdeme k tomu špatnému. Ještě menší chybou je, že píseň memory, zejména v její druhé části je zkažená zejména brekem, ten tam nemá být, ano postava cítí lítost a zármutek až jí to sráží k zemi, ale nebrečí, předně to kazí hudební výstup a pak to tam nesedí ani kontextem. Corden a Wilson, to vyloženě kazí, tím nemyslím je samotné, ale pasáže kde hrají, už od traileru jsem věděl že to tam nemá co dělat a je to tak, sem se takové "komické vložky" nehodili. No a zakončím to tak, že původní muzikál není obsahově takové dílo, jde o atmosféru, několik (a ne zas až tolik) legendárních songů, skvělé kostýmy a perfektní jedinečnou choreografii a zasazení. Takže z tohoto vyčtu pokazili téměř vše. Vylepšili snad jen to, že původní muzikál má pasáže, kde už se člověk nudí, tady se nudí také, ale alespoň se mění scéna. ()

alisek87

Film jsem chtěla vidět, abych opravdu uvěřila, že je to tak špatný, jak o tom píšou. Bohužel to nebylo dobrý, humanoidní kočky mě děsily, mozek nedával poměr velikosti kočka a okolí, který filmaří měnili, jak se jim hodilo, což bylo nejvíce vidět při scéně v kuchyni, kde ještě byly myšky. Muzika je skvělá, o to nic, ale celé to bylo nešťastně provedené. Zpívající (recitující) Ian Mckellen a Judi Dench u mě mají hvězdičku za odvahu. ()

HrabeMi

Přes všechny ty ohlasy ze zahraničí, které drtily tento film svými vtipnými urážkami, mi Cats nepřišlo až tak hrozné. Tedy, alespoň jsem viděl i horší filmy tento rok. Sice se vám z použitého CGI ježí chlupy na zádech, říkáte si, proč tomu tančícímu kocourovi nesedí pořádně obličej na hlavě, nebo si lámete hlavu, proč některé kočky mají rukavičky připomínající packy a některé naopak holé ruce, ale i tak se jedná o zcela zdařený horror, který by nesvedl vytvořit ani David Lynch. Absolutní hvězdou celého snímku pro mě byl mrouskající Ian McKellen a jeho "mlem mlem mlem". Na film možná zajdu do kina ještě jednou, ale do té doby dám pěstí každému, koho uslyším jen zašeptat slovo Jellicle. ()

Azitras

Stejný režisér má na svědomí film Les Miserables, kam nasadil lidi, kteří ani nemají ten správný hlasový rozsah pro své role. Vzešla z toho naprostá ultrasračka a hudebně bezkonkurenčně nejhorší verze Les Mis. Ale lidi to stejně chválili, protože většina lidí je naprosto hudebně tupých. Provedení Cats je možná bizarní, protože se snaží na jednu stranu využívat CGI, ale na druhou stranu respektuje původní kostýmy z 80. let. Jenže aspoň z toho nevzešla hudební sračka pro bandu hudebně hluchých pičusů. V Cats totiž aspoň obsadil lidi, kteří umí zpívat. Kéž by to tak bylo i v případě Les Mis, za které by měl tenhle režisér chodit kanálama. ()

ArchAngel_

Klasické kostýmy digitálním CGI nenahradíš … pokud by místo CGI použili normálně slušné masky atd. možná by to za něco stálo, takhle je to ošklivý, až nepříjemný na pohled, takže to spolehlivě kazí všechno jiného. A upřímně CATs jako muzikál je hodně přeceňovaný a tohle je jeho horší adaptace sama o sobě (vizuál nebrán v potaz). Jako celek je to nekoukatelné. Že to ví samotní tvůrci, o tom svědčí fakt, že po prvním dni v kinech se snažili film updatovat „lepšími efekty“, jako nějaký patch na hru. Samozřejmě to nezachránilo nic, protože problém je celý ten koncept. Buď to mělo být klasicky hrané s klasickými kostýmy, nebo plně animované … Hodnocení: 10% za snahu. ()

CHIPOSS

Komentáře na ČSFD a jejich hodnocení opět nechápu jako už mnoho let. Znovuzrození skvělého muzikálu v digitální podobě je absolutní špička. Plus skvělé obsazení. ()

Sadova302b50

Na vizuál i přes chyby zde zmiňované si stěžovat nebudu, po chvíli mi to přestalo vadit a nějak jsem si na tu ujetost zvykla. Stejně jako na to, že některé písně zpívá jiná postava, než jak bych očekávala. Jisté uzpůsobení si děje vůbec nevadí, protože aspoň je tu pokus o nějaké oživení (předloha se beztak řádným dějem chlubit nemůže). Ale mám výtky k písním, například nová píseň rozhodně není tah na branku, návrat k pomalému stylu u Mungojerrie a Rumpleteazer nevidím jako šťastný nápad, ale především Judi Denchová v úloze staré kočky bylo vysloveně špatné rozhodnutí. Naopak casting Grizabelly a Viktorie se povedl na výbornou. 45% a slušné dvě hvězdy. ()

FlyingGentle

Silné emotivní písně, originální kočičí kostýmy a malebná noční atmosféra londýnského centra - toť hlavní devizy filmového muzikálu CATS. Na vyhlašovaní Oskarů ho zatratili, ale ty kočičí ocásky a uši by si zasloužili cenu! Dneska v našem mimoňském kině moc lidiček nebylo a není to žádný efekty přebujelý akčňák, ale lyrický, chvílemi tajuplný, možná malinko rozvláčný - chvílemi jsem klížil oči :-) - filmový příběh s krásným happy endem, který stojí za to vidět. Už jen kvůli té Weberově hudbě a hlavně kvůli kočičí terminologii: názvy postav Fanča Flekatá, Buřtorád Mňouks, Šraňkoslav, Vlakocour nebo Stará Mojčičí hovoří za své. Překladatelé si museli užít! Silné herecké výkony: Judi Dench v roli kočičí mámy (stále mi připomínala Bondovou agentku M!), Ian McKellen jako stařičký Gus ale hlavně okatá a půvabná Viktorie v podání Taylor Swift. Hodilo by se možná domů ke krbu, ale líbilo! Jdu se pídit po původním muzikálu! ()

DarkDRAGONS odpad!

Trhanie zubov/nechtov, waterboarding, usekávanie časti tela, striekanie citronovej šťavy do oka, to je nič oproti tomuto. Ako nástroj na mučenie ľudí, by to bolo dokonalé. Nechápem, prečo sa to dostalo do kín, tento "film/muzikál" by mal byť ilegálny. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Skončí muzikál Cats bez cen?

Skončí muzikál Cats bez cen?

11.11.2019

Už brzy bychom se měli dočkat nového traileru k moderní verzi slavného muzikálu Cats od režiséra Toma Hoopera (Bídníci), zároveň s tím jsme se však dozvěděli, že film, který měl na papíře oscarové… (více)

Sebevražedný oddíl našel Deadshota

Sebevražedný oddíl našel Deadshota

07.03.2019

Tak to byla rychlovka. Týden od oznámení, že Will Smith (Focus, Já, robot) končí jako Deadshot v Sebevražedném oddílu, našlo studio Warner Bros. náhradu. V lehkém rebootu od režiséra Jamese Gunna … (více)

Elba, Dench v muzikálu Cats

Elba, Dench v muzikálu Cats

20.10.2018

Idris Elba (Luther, Hobbs and Shaw) a Judi Dench (Casino Royale, Vražda v Orient expresu) se připojili k obsazení chystaného muzikálu Cats od režiséra Toma Hoopera (Bídníci, Dánská dívka). Dench… (více)