T-Men

Film-Noir / Krimi

USA, 1947, 92 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Zvuk(31.5.2004)

Natočený to bylo krásně, atmosféra skvělá, tyhle černobílý filmy odehrávající se převážně ve špinavejch čtvrtích americkejch velkoměst mě fakt baví, ale to je bohužel asi tak vše. Vůbec mě nebavil příběh samotnej a taky mi tam chyběla nějaká zajímavá postava a výraznější ženská postava.(2.8.2010)

FBI voice-overy fakt nemám ráda, používání téhle třetí edukované osoby mi přijde jako neschopnost vyprávět příběh pomocí obrazu a dialogů. A jejich hlas je mi příjemný asi jako automatický hlasový systém zákaznické linky O2. Snad v každém filmu mi ten robotický hlas nějakým způsobem znemožňuje cokoliv cítít s postavami a zároveň mě vytrhává z příbehu natolik, že mě absolutně nezajímá jak dopadne. A vůbec, tyhle podkuřovací proceduraly nesnáším. Vizuálně pochopitelně dobré.(18.4.2010)

Mylujem zaner film noir a vacsinou sa mne noiry spajaju s detektivkami. Tuna ide vsak o tematiku penazokazectva, co ma fascinuje maximalne. Anthony Mann natocil spustu kvalitnych filmov ako Spartacus 1960, Cid 1961 alebo aj Zatocina Reky , a tento noi je suverenne jeden z tych lepsaich z jeho filmovej produkcie, dialogy su vycibrene, kulisy na urovni. Hercov som velmi nepoznal, ale herecke vykony su na urovni . 87 %(20.8.2016)

Polodokumentárna čiernobiela krimi dráma stará takmer 70 rokov nie je síce niečim, po čom celý rok túžim, aby som to dostal na Vianoce, ale... Ale som milo prekvapený ako sa režisér Anthony Mann s výdatnou pomocou kameramana Johna Altona popasoval s malým rozpočtom a dvomi základnými farbami. Výsledkom je znepokojujúca hra svetiel a tieňov, ktorá vrcholí predovšetkým v scéne vraždy v parných kúpeľoch. Práve táto vynikajúca kamera posuva tento čisto propagačný film namierený proti falšovaniu peňazí (Odpoveď tajného policajta žene, keď jej berie falošnú 10 dolárovku bez náhrady škody je príznačná, -mali by ste si všetci všímať, aké peniaze beriete do rúk) kvalitatívne vyššie ako patrí. Tempo deja je trochu pomalšie, ale scenárista ho vystaval na vcelku pevných základoch, nie na piesku, ako je to zvykom pri dnešných filmoch. Jediné, čo mi dosť citeľne vadilo, bola osoba rozprávača, ktorá si na môj vkus na plátne ujímala slova pričasto a kradla pre seba viac času ako by to bolo zdravé. PS. možno SPOILER: Jeden z agentov sa pousmial pri indícii, že kvalitný papier na bankovky je dovážaný z Číny, keby videl čo sa dnes stamadiaľ všetko dováža, už by mu tak do smiechu nebolo...(28.1.2015)

• - Ako rozprávač v tomto filme je veľmi často chybne uvádzaný Reed Hadley, skutočným rozprávačom tu však je Gayne Whitman. (beso74)

• - Film, ktorý odštartoval sériu noirových detektívok u nezávislej spoločnosťou Eagle Lion Films. (beso74)

• - Loď, ktorá hrá v závere filmu veľmi dôležitú úlohu, je uvádzaná ako Higgins. John C. Higgins je scenáristom tohto filmu. (beso74)