Reklama

Reklama

Bat 21

Trailer

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou je náruživý hráč golfu, plukovník Iceal Hambleton. Při plnění zvláštního úkolu je jeho letadlo sestřeleno nad vietnamskými pralesy a on jako jediný katastrofu přežije. Hambleton, který do té doby poznal válku pouze v bezpečí psacího stolu, se tak ocitne sám v nepřátelském týlu. Bloudí nepřátelskou džunglí a jediné spojení, které udržuje se svou stranou, je rádiový kontakt s průzkumným pilotem Clarkem, který krouží ve vzduchu. Aby Vietnamcům, kteří odposlouchávají rádiové vzkazy, Hambleton neprozradil pozice a směr vojsk, zakóduje své poselství do golfové abecedy. Clarkovi tak nezbývá, než se tyto svérázné šifry naučit. Přes veškerou snahu je však místo, kde má dojít ke střetnutí Vietcongem, objeveno. Nelidský postup hustou džunglí se tak mění v krvavá jatka. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (76)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Velice dobrý film s řadou nesmírně působivých scén, výtečným Genem Hackmanem coby důstojníkem, který poznává válku z větší blízkosti, než by si přál, a správně partťáckým Dannym Gloverem. Finále mohlo být dramatičtější, utíkání před výbuchy bomb není nic extrovního ani napínavého, ale jinak nemám co vytknout. Golf sice v oblibě nemám, ovšem tohle byla přímo parádní hra. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Americký plukovník - Gene Hackman - ztroskotá za nepřátelskou linií, jeho jedinou spojkou přes vysílačku je průzkumný pilot cesny (výborný Danny Glover) a dorozumívacím kódem jsou plány golfových hřišť. Vietkong je však velkou překážkou na cestě k poslední jamce. Sice mám taky rád vůni napalmu po ránu :-) , ale silné momenty nastávaly jen občasném v kontaktu s domorodci, jinak byl tenhle snímek trochu suchý. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=L2_VoptI7_k ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Poněkud nepochopitelný a zbytečný válečný film, který však rozhodně není nijak zatraceníhodný. Nechce se mi věřit, že by v roce 1988 vznikaly filmy z Vietnamu, kde má prostředí pouze komparsní funkci a všechno se točí kolem připitomělého příběhu o čítankovém hrdinství. Hackman nicméně hraje výborně, i když vlastně docela obvykle, na svoji roli se však vůbec nehodí a jen těžko uvěříme v její byť jen existenci. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Z mého hlediska solidní válečný film se skvělým G. Hackmanem, ostatní herci obstojně sekundují. Příběh o důstojníkovi, který se probíjí džunglí na místo, kde by mohl být bezpečně vyzvednut, nepostrádá několik zajímavých, originálních i nezapomenutelných momentů. Nenudila jsem se, nepřišlo mi to hloupé ani slabé, nechybělo napětí ani střípky humoru. Mám tenhle film ráda. 75% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Pro armádu nesmírně cenný plukovník Hambleton (Hackman), který zná válku jen srkajíc kávu v letové hladině 10.000 metrů, musí v daném časovém limitu zahrát 9 obtížných jamek uprostřed nehostinné džungle a to za předpokladu, že golfový míček je on sám, hole jsou vlastní vůle přežít a caddy (Glover) v létajícím vozíku (Cessna O2A Birddog) podá nadmíru spolehlivý výkon. Zdá se to snadné. Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám zvaným Vietkong je jen třeba občas opustit fervej, na některých jamkách v rámci vlastního přežití zahrát přímo z greenu bogey (zabití civilisty, pasivní sledování smrti kolegy v rýžovém poli) a hlavně, na poslední jamce trefit veledůležitou hole in one, což znamená dostat míček z toho pekelného hřiště definitivně pryč. Zkrátka jeden z těch lepších turnajů v historii PGA Tour (alespoň na vietnamském území), se solidně natočenou akcí, přiměřenými hereckými výkony a velmi dobrou hudbou Christophera Younga. A pozor, nezapomenout na 19.jamku… ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • V jednom zábere vojak Vietkongu robí spojenie cez ruskú rádiovú stanicu R-109d. Keď si ju nazoomujete, dá sa jasne prečítať nápis v češtine "Nepřítel naslouchá " a české označenie ovládacích prvkov rádiostanice. (andykovac)
  • Jako podplukovník amerického letectva velel Hambleton (Gene Hackman) v letech 1965 až 1971 57. první raketové eskadře na základně Davis-Monthan Air Force Base. Po sestřelení se Hambleton se ocitl uprostřed invazní síly přes třicet tisíc sever vietnamských vojáků. Zatímco se jedenáct dní vyhýbal zajetí, používal svou vysílačku pro přežití k vyvolání leteckých úderů proti invazní síle. (sator)

Reklama

Reklama