Potomek

• USA The Prodigy (více)

Ve stejnou dobu jako přišel na svět malý Miles, se na jiném místě odehrála tragédie. Dvě zdánlivě nesouvisející události se o několik let propojí děsivým způsobem. Milesova máma Sarah se znepokojením sleduje synovo nevyzpytatelné a agresivní chování. Postupně se smiřuje s myšlenkou, že malého chlapce ovládá nějaká špatná, nadpřirozená síla. Musí potlačit svůj mateřský instinkt milovat a chránit vlastní dítě a podrobit ho testům, aby pochopila, proč dělá ty hrozné věci. Chce se za každou cenu dozvědět pravdu - kdo nebo co získalo moc nad jejím synem. Odpovědi na všechny otázky se skrývají hluboko v minulosti a Sarah brzy pochopí, že skutečnost je daleko horší než její představy... (Forum Film CZ)

filmmovier

Prostě zase dobrý. Ve stejnou dobu jsem ale viděl i Syna temnoty a ten je mnohem lepší. Srovnávání se ale vyhnu, protože ho nemám rád. Ovšem i tento film je silně předvídatelný, ovšem ani tentokrát mi to ani v nejmenším nevadí a navíc výborný konec to všechno velmi vynahradil. Jackson Robert Scott je v hlavní roli neskutečně vynikající, správně ďábelský a ve spolupráci s výtečnou atmosférou servírují skvělý žánrový zážitek. Potomek umí být znepokojující, mrazivý a téma reinkarnace zpracovává na výbornou. A to finále je fakt ostré, takže to musím zmínit ještě jednou. Rok 2019 byl na povedené horory mimořádně silný, a Potomek se řadí mezi ně. Navíc je dalším filmem, který mně velmi příjemně překvapil. 80%. ()

BROKEN_

Dobrý horor, který má nápaditý námět, s povedenou atmosférou. Má to bohužel předvídatelný děj, který se každou další minutou začne jasně zviditelňovat, ale..... ke konci přišel celkem efektivní zvrat, který se mi opravdu líbil. Je to dobře natočený, hudebně dobře podkreslený, a herecky nadprůměrné.... především malej klučina, kterého můžou mnozí znát jako Georgieho z filmu To, kdy mu na začátku Pennywise ukousl ruku..... tak jeho výkon je velice přesvědčivý a mnohdy jsem z něho měl nepříjemný pocit. Ve finále se jedná o opravdu solidní horůrek, který funguje jen na jedno shlédnutí, ale fanoušci žánru, by měli být spokojeni. Lepší 3*. :) ()

Ryuuhei

FIlm jako takový extrémně předvídatelný. Hromada scén je typická a člověk po letech sledování už ví, co očekávat. Po mnoha stránkách si film jede po této koleji a absolutně nepřekvapuje. Co naopak hodně pochválím, je napětí, které zde funguje, dá se říct na 100 %, člověk vnímá všechny ty hrůzy. Z jedné lekačky mě naprosto zamrazilo a od té chvíle jsem začal být v pozoru a čekat, kdy se objeví další, abych tím samým znovu neprošel. Pochválím i nešetření brutalitou, nebo závěr, který jako jediný trochu překvapil. ()

oveckaoa

Pokud se nepletu jedná se snad o první film věnující se reinkarnaci a minulým životům tak, že za to velké plus.Zpracování trošku pokulhává a horor moc nečekejte jsou zde zhruba jen 2 lekačky. Celkově jsem spokojený 80 procent. ()

LEGACY

Neskutečná malá zrůdička. Tak tohle mě popravilo. Netuším jestli je to tím Halloweenem a něco zlověstného je ve vzduchu, nebo jsem už zkrátka vypadl z toho toku kvalitních hororů, ale mně tento film pocuchal nervy na výbornou. Skvělá zápletka, děsivé scénky, zvraty, malé detaily umocňující napětí, prostě spokojenost. ()

lykan9

Potomek očividně neměl moc velký úspěch, když nevzniklo pokračování, které se tu vyloženě nabízí. To je však veliká škoda, protože se jedná o moc povedený horor, který sice v průběhu extrémně neoslní, i když si drží linii postupného napětí a občasné očekávané lekání, ale závěr mě vyloženě šokoval brutalitou a rozhodně jiným zakončením, než jsem čekal. Jacksona R. Scotta si pamatuji už od It, ale tam mě ještě moc nezaujal. Zde mě však přesvědčil o svých hereckých kvalitách a i přes jeho věk, mu hororový žánr sedí. Pro mě osobně má tento snímek ještě jedno velké pozitivum a tou je melodie, která se mi uhnízdila v hlavě a jen tak jí z ní nevyženu - a ani nechci. I díky tomu si budu tento film pamatovat a určitě se k němu ještě v budoucnu vrátím. ()

Jaro.Krafcik

V Poprade je už niekoľko kalendárnych mesiacov od premiéry plagát pri jednom osvetlení. Žeby nejaké znamenie ? Alebo len lenivosť ľudí? Ktovie. Potomok je ale dobrým filmom a som rád že som si ho odložil až na tohtoročný Halloween. Oplatil sa a patrí k tým lepším hororovým kúskom. 4* ()

zsn

Příjemný film, konečně upustili od ďábla a tentokrát ovládá tělo jiná duše. Takových filmů moc není. ()

TroiMae

Tak moc neuspokojivé od samého začátku. Kdyby to byl studentský film, tak dobrá, ale vydávat tuhle etudu za plnohodnotný horor... ()

Dromed

Nehoror. Na filmu není nic tajemného. Zápletku se člověk dozví v desáté minutě a chybí tomu jakékoli vyvrcholení. Nebál jsem se ani vteřinu a lekl jsem se asi jednou. Téma však zajímavé a ogar to zahrál perfektně. ()

herr_carter

"Ty smrade!!"...pomyslel si tatínek, když se jeho syn začal chovat ještě více úchylněji než všichni chovanci psychiatrické léčebny dohromady..Ale co, mamka tvrdí, že je všechno v pořádku, tak na to kašlu, ono se to nějak vystříbří...jo hovno! Povedený synek, sympatický jak osina v prdeli ještě neřekl poslední slovo jelikož je posedlý jakýmsi sériovým maďarským vrahem, který se chystá na poslední leč a udělá pro to všechno.... posílen reinkarnací a idiocií okolí tak malý adjunkt začíná svou pouť, haha...hodnotím ale celkem kladně, ten hajzlík to sehrál k zblití dobře.............moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Popravdě jsem od tohoto snímku nečekal příliš, o to příjemněji jsem však nakonec překvapený. Potomek je totiž opravdu povedený snímek, který sice neohromí originalitou, nápaditostí, natož nějakým výrazným zvratem, jelikož tvůrci své karty, se kterými budou hrát, ukázali již v první polovině filmu, nic z toho ovšem nakonec nemělo prakticky žádný vliv na výsledný, velmi působivý filmový zážitek, protože dokázali i přesto natočit vážně napínavý a působivý thriller. Téma reinkarnace tedy není rozhodně tématem, které by mě osobně nějak zajímalo, a i zde je podána a vysvětlena opravdu tou nejjednodušší možnou formou, která zrovna neoslní, ale jako nějakým zázrakem to funguje a vlastně hned od začátku se klučina projevuje způsobem, že i mě nebylo zrovna dvakrát příjemně, což ovšem samozřejmě nemyslím jako výtku, naopak, postupná gradace ve změně chování ústředního potomka je parádní, a to i díky naprosto perfektnímu hereckému výkonu jeho mladého představitele. Zápletka je jinak opravdu hodně přímočará, což ale vůbec nevadí, naopak to díky tomu má vážně výborný spád, celé to pak disponuje mnoha vážně napínavými scénami, bavila mě i zajímavá atmosféra, no a jako třešnička na dortu je úplný závěr, který sice též originalitou na zadek fakt neposadí, ale já tyhle typy konců zbožňuji, protože si se všemi happyendy vytírá luxusně prdel, a to já rád. The Prodigy je zkrátka hodně fajn podívaná, které já osobně nemám příliš co vyčíst, prostě zatraceně zábavná, nenáročná žánrovka, jenž nepřináší sice nic nového, ale její zpracování, funkčnost a působivost jsou nadprůměrné. ()

bari68

Zo začiatku si film buduje slušnú atmošku a v kombinácii s nápaditým námetom reinkarnácie dáva nádej na svetlé zajtrajšky. Optimizmus, ale dlho nevydrží a film začne padať do škatuľky filmov, ktoré sme videli už nespočetne krát, so všetkým klišé, ktoré k tomu patrí. Menej podarená variácia na ,,Orphan,, . ()