Chvalozpěvy (S01E07) (epizoda)

Eulogy

Horor / Drama

USA, 2018, 1 h

Konečne už niekomu začína strašiť vo veži.(1.4.2019)

Začína ma to zaujímať. Škoda, že až okolo šiestej, siedmej časti. Malo od prvej a bol by to jeden z najlepších seriálov roka. Takto je to prvú polovicu nuda a rozbiehať sa to bohužiaľ začne až v druhej polovici, čo je dosť neskoro. V 7. časti som si konečne obľúbil postavy a prišiel na chuť príbehu (a dvom časovým líniám). A ku koncu 7. časti sa začína hrať s otvorenými kartami, čo hneď zvyšuje dramatickosť deja. 70%(2.11.2018)

Diel sa venuje dnom ustiacim k osudovej noci z minulosti a smutocnemu obradu v pritomnosti, hlavne ocami otca. Dozvieme sa, aspon z casti, preco bol a stale je v rozpolozeniach, v ktorych sme ho videli predosle diely. Trochu sa ubralo z plynu. Avsak napriek tomu ma svoje i tento diel velmi silne momenty (rozpravanie starsieho kastelana) a i par tych hororovych.(28.10.2018)

Epizoda ubírá na tempu. Zajímavější částí je spíše historická linka, která useknutým závěrem konečně slibuje rozuzlení. Při bourání zdi jsem si konečně všimnul ducha v pozadí, předtím to byly jen pohybující se sochy. Na YT jsem se podíval na seznam dílů, které jsem zatím viděl, a úplně mě zarazilo, kolik jich v seriálu je. Opravdu na každém rohu. Ve finále mi to úplně rozhodilo čakry a seriálu to dosti přidává na atmosféře. A mně na ostražitosti.(29.10.2018)

• corpsy

Tak tak, sa to dostalo aspoň na nejakú úroveň. Úprimne si ani po siedmej epizóde nemyslím, že toto ´´horové´´ dielko sa nejako podarilo. Ale ešte tri časti.(9.2.2019)