Znamení času (S01E08) (epizoda)

Witness Marks

Horor / Drama

USA, 2018, 43 min

Znova troška nuda, našťastie táto časť má ledva 40 minút, čiže sa to dá zvládnuť. Negatívne zaujal megahysterický a enormne dlhý monológ Theo.(2.11.2018)

Z epizody mi v hlavě zůstaly dva momenty. Klepání na dveře, a později klepání na všechno. Perfektní strašidelný moment, kdy slabší povahy určitě zarývají nehty do sedačky. Pokud ne, určitě je z té sedačky zvedne lekačka o pár minut později. Druhý moment byl ten, kdy se Theo omlouvala. Výborně podané, zahrané a perfektní popis smrti a strachu z ní. Na druhou mám strach z následné cesty všech zúčastněných za jediným cílem. Snad z toho vzejde nějaké rozumné rozuzlení.(31.10.2018)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí ôsma epizóda nesie názov "Witness Marks" (Znamenie času). Spoznali sme rodinu Crainovcov (súrodencov Stevena, Sherley, Theodoru, Lukea, Nell) a aj ich rodičov, zatiaľ hlavne otca Hugha. Teraz sa začína postupne odhaľovať aj tajomstvo starobylého sídla Hill House, kde istý čas žili a jednej noci ho museli náhle v hrôze opustiť. Čo sa tej osudovej noci udialo? Čo sa stalo ich matke? Kto to klope u Sherley? Kam zmizol Luke? Čo cítila Theodora, keď sa dotkla svojej mŕtvej sestry Nell? Otázky sa hromadia. *****(31.10.2020)

Cítiť, že sa všetko schyľuje k finále a to musí byť až v desiatej časti, tak sedmička a osmička sú z môjho pohľadu trochu naťahované. Minimálne polovicu stopáže strávime v aute, respektíve v dvoch autách, a počúvame vždy dialógy dvoch postáv. Nie žeby neboli zaujímavé a neboli v nich cítiť emócie, len oproti perfektným epizódam číslo päť a šesť ide o značné zvoľnenie tempa a aj atmosféra je redšia. Ide však o to, že v rámci celku majú zmysel, postupne sa celú druhú polovicu dostávame cez pohreb až do Hill House, kde sa asi teda bude odohrávať veľké finále.(10.11.2020)

"Who the fuck is knocking out there?!" ... Totálně v prdeli - takhle by se dala tato epizoda krásně definovat... Theo se svým monologem kralovala, a Luke se svým "plánem" vší té hrůzostrašnosti nasadil korunu... Samozřejmě, pasáž v autě musela téměř každému způsobit efektivní léčivou kúru v podobě líbivého infarktu.... Problém je stále v tom, že daná tajemství se stále nederou na povrch - což je škoda, přestože se jedná o jeden z faktorů budujících napětí.(29.1.2019)