Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

strikeman

Příjemná staromilská detektivka v moderním kabátě se zajímavým "každý pes, jiná ves" obsazením a překvapivě dobře zahraným padouchem... 75% ()

Rockerman

Složité, překombinované? Možná, ale hlavně ohromně zábavné. Jeden mrtvý bohatý muž, možná vražda a všichni k ní mají motiv. Scénář jakoby opsaný z nejlepších detektivek Agathy Christie. Výborné! ()

Wallis3

Je až neuvěřitelný, že toto vzešlo od někoho takovýho, kdo se podílel na vraždě Star Wars. Jakoby se zmodernizoval Hercule Poirot a jemu podobný, když už jste měli pocit, že příběh nemůže jít dál, tak jste si na druhou stranu říkali: kurňa, vždyť ještě není konec a ono bác ho. Pro ty, co si nesedli na prdel z rozuzlení: A CO BY STE JAKO CHTĚLI, TUPONI, ABY SE UKÁZALO, ŽE V TOM MĚLI PRSTY MIMOZEMŠŤANI? BYLA TO KRIMINÁLKA!!! ()

Evander

Bravo! Už dlouho jsem se tak nepobavil a nezasmál. Knives Out je v podstatě černou komedií s kriminální zápletkou, pyšnící se dobrým hereckým obsazením a výborným scénářem. Jednotlivým hercům jejich role padnou jako zadek na hrnec a děj velmi rychle ubíhá, a tak je čirou radostí na film koukat. Očekávání jsem měl tentokráte spíše menší a jsem tedy velmi mile překvapen. 83% ()

BOURQUE

„Na nože“ je slušne napísaná a režírovaná detektívka, ale predovšetkým je to ukážkovým príkladom skvelého castingu. Zvučné mená nie vždy sú garanciou úspechu. Tu však situácia je iná – každý herec / každá herečka pasuje na svoje miesto. Ani jedného by som nechcel vyzdvihnúť – ja osobne som s každým spokojný. R. Johnson postupne buduje príbeh a postupne odkrýva jeho jednotlivé časti (samozrejme to na konci B. Blanc – jeho postava D. Craigom je slušne zahraná – vysvetlí) – na konci všetky jeho kúsky sa dostanú na miesto kam patria. Najväčší problém filmu R. Johnsona, ako je to v prípade takýchto filmov, je to, že po opätovnom pozretí už to nebude mať taký prekvapivý efekt. To však v tomto prípade nemusí úplne vadiť, pretože herecké predstavenstvo nám to kompenzuje. P.S.: Som zvedavý na to, že čo pre nás R. Johnson vymyslí nabudúce. Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

Gaia.M

Takhle tenhle film mě opravdu překvapil. Jakože, když jsem viděla herecké obsazení, tak jsem tak nějak automaticky čekala, že to kravina být nemůže, ale ani jsem popravdě neměla nijak velká očekávání. Ale fakt překvapilo. Bylo to skvělý. Nejdřív mě trošku mrzelo, že už velmi brzo jsme se dozvěděli, co se stalo, ale chyba, ono se to ještě zvrtlo. Nechci spoilerovat, abyste si to taky užili :) Je to fakt jízda. Plný počet nedám z toho důvodu, že mám pocit, že tenhle film stačí vidět jen jednou, víckrát to nepotřebuji. ()

helloween93

Režisér Rian Johnson upadl v nemilost po po strašlivých SW 8, ale povedlo se mu složit reparát a ukázat celému Hollywoodu, že je to schopný řemeslník. Knives out je oldschool detektivka se zajímavě vybraným castem, kde to táhne Craig a Ana de Armas. Zprvu banální zápletka se zamotává a finální rozuzlení může být pro leckoho překvapením. Je pěkné vidět Chrise Evanse někde jinde než v masce Capa. On, narozdíl od Hemswortha umí zahrát i něco jiného. V závěru roku 2019 alespoň jeden hit pro paběrkující studio Lionsgate. I když, oni asi stejně zase předprodali práva, takže z tržeb kin mají prd. 4* ()

aslavey

Pravdou je, že jsem očekával trochu víc odlehčení, víc vtipů možná, nicméně zklamanej rozhodně nejsem. Obsazení je skvělý, drive je tam až do konce a snad jen škoda finálního rozuzlení. V něm mi chyběl asi větši WTF moment. Protože už od půlky bylo celkem jasný, kam to spěje. Každopádně v rámci žánru se jedná o vyšší nadprůměr. K páté hvězdě chybí takový to něco, ale bavil jsem se. ()

hazaba

Nebylo to špatné, ale čekala jsem víc. Moc jsem nepochopila Craigův přízvuk a jeho postava byla spíš karikaturou. ()

TostTom

Skvělá detektivka s netradiční zápletkou a průběhem a nečekaným závěrem. Za mě luxusní film, skvělé herecké výkony a jako fanda detektivek jsem víc než spokojen. ()

panvasik

Miluju detektivky, ale při mé smůle moc mě nebaví seriály obecně, a tak vyhledávám filmy, kterých je sakra málo, teď si tak vzpomenu na Sherlocka Holmese s Robertem Downey Jr. ale to je tak všechno. Naprosto špičková detektivní a komediálně laděná kriminálka s dobrým hereckým obsazením a hereckými výkony, kdy se příběh a film konečně neinspiruje nějakou stejnojmenou knihou a žádným známým detektivem. Ve filmu je vidět jak je rodina odlišná a jeden z druhým má úplně jiný až bizární problém :) " jo a masturboval tam nad fotkou mrtvejch jelenů"  90% ()

mala_kea

Definice pojmu nadprůměrný, ne však výjimečný film. Je to celé solidně natočeno, dobří herci i jejich výkony, solidní scénář atd. atd. Za mě tomu ale chybí něco, co by film nějakým způsobem odlišilo a tím pádem i pozvedlo. Takhle tady máme sice slušný film, ale přeci jen je to detektivka (řízlá komedií), kterých je tady již spoustu. ()

bery71

Joo, taký Coeni, kdyby byli zrovna ve formě, ale mířili na publikum po dlouhý šichtě, co nechce moc myslet. ()

gazogazo

Slabý prostředek - čekání na haldu - se vyplatí tak napůl, ale díky tomu, že je to taková odlehčená blbina, je film zábava. Mezi 3 -4* ()

Mimo83

Výborná krimi detektívka v komornej atmosfére s plejádou fantasticky hrajúcich a hlavne si to užívajúcich už hereckých legiend. 130 minút odsýpa veľmi rýchlo a ani táto stopáž vôbec nenudí. Najviac si svoju rolu užil a aj mu patrične sadla - Daniel Craig - je to poznať z každej sekundy, čo je na plátne. Absolútne je zbytočné rozoberať tu drobné nedostatky, lebo výborná hravá kamera, dobre zvolená hudobná stránka, scenár, herecké výkony sú skoro dokonalé. Už sa náramne teším na budúce projekty pána režiséra Riana Johnsona. 9/10. ()

SamanthaM.M

Fantasticky som sa bavila od prvej minúty po poslednú - v tomto filme funguje úplne všetko, scenár, réžia, kasting, chémia medzi postavami, hlavný hrdina... a nejdem spoilovať. Rian Johnson je kráľ a všetci by sa mu mali ospravedlniť (veď vy viete za čo). ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky