Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

Milda003

Ano, bylo to řekněme v některých ohledech zábavné a v některých zase krimi ve stylu Hercule Poirot , což mně celkem bavilo, jelikož za mlada jsem tenhle serial měl rád, protože nic jiného v TV neběželo :D.. Na rozdil od Herculeho jsem z vysvětlení celé zápletky neměl dobrý pocit.. Pořád to pro mně nebylo uzavřené.. Nevím, asi jsem opět hnidopich, ale mně osobně vadilo POZOR SPOILER, že se Harlen defakto zabil dobrovolně i když mohl zavolat zachranku a mohla to byt nešťastná nahoda... Proč navedl svou ošetřovatelku aby se vloupala do domu atpd? Stejně by, i když smrt zapříčinila (neumyslně) prachy schrábla... Čekal jsem trošku větší propletení něco ve smyslu " měl jsem stejně už jen den života, takže když si mi píchla "jed" tak je to jedno udělej tohle a tohle, protože když to uděláš, tak ..... Bohužel, lacinej příběh, kterej by ani Hercule neřešil, otřel by si o něj z podrážky hovno. ()

EmilHS

Skvělá detektivka, místy vtipná a s vynikajícím politickým přesahem. Je vidět, že kriminální film lze perfektně natočit i bez jediné akční scény. ()

Mkartaylas56

Jo, tohle se povedlo. Po delší době se naskytla příležitost vidět čistokrevnou detektivku a už od začátku jsem věděl, že to bude úspěch. Filmy Riana Johnsona upřímně nemám nakoukané a jediný z nich, který už jsem viděl, tak to je osmé Star Wars, které mě ale osobně velmi sedlo a tak jsem byl natěšen na to, jestli se mu povede vymanit z pověsti břídila. A to se mu zaručeně povedlo. Ať už po režijní stránce, kdy se mu daří kombinovat hned několik žánrů zároveň a kdy si spolu s tím hlídá vysokou kvalitu filmařiny, tak i především po stránce scénáře, který je bezchybně promyšlený a má v sobě nespočet zvratů, které ale ani v jediném případě nepůsobí nelogicky a díky kterým si Rian úspěšně hraje s diváky. Co tomu každopádně dost dodává, tak to jsou postavy a jejich představitelé, protože skutečně na každém z nich je vidět, že svým postavám dávají vše a že si svou účast ve filmu neskutečně užívají. I samotný detektiv ztvárněný Danielem Craigem se dle mého povedl. Působí trošičku old-schoolově, ale zároveň se mi líbilo, že nebyl vyloženě vševědoucí a že na něm nestojí celý film a místo toho dává do popředí ostatní postavy, což film opět více ozvláštňuje. Navíc Craig mu dodal určitý charakter, jenž jsem si oblíbil a tudíž se určitě nebráním připravované dvojce. Za mě tedy velmi zdařilý počin, který je úspěšně vyladěný po všech stránkách a který doufejme dává vzniknout nové, snad dlouhé a úspěšné, detektivní filmové sérii. 85% ()

syphoon

Velké očekávání se naplnilo! Ba co více, možná že i přeteklo! Daniel Craig v rolic Colomba obstál na výbornou až by samotná Jesica Fletcher mohla závidět! Zamotaný děj, který naštěstí není nijak chaotický dává všemu naprosto plynulý průběh! Finále jsem čekal velkolepé a bylo! Za mě 85% a velké překvapení! ()

Maniik88

Tak táto detektívka mi šmakovala. Scenár bol dostatočne pútavý a zaujímavý. Tak trochu Vražda v Orient exprese, ale toto sa mi páčilo viac. Herci sa mi páčili málinko viac v Orient exprese, no tu som bol celý čas napätý a zvedavý ako to teda bolo. Hoci sme pomerne skoro vedeli, ako sa to asi stalo, ešte polovicu filmu sa to všetko skomplikovalo, zauzlilo, postavy sa pekne vyvinuli a ukázali. Sladká Ana de Armas s jej kukučom bola podarená ústredná postava. Craig sa mi tu moc nehodil, ale ušiel (hral tak trochu akoby Poirota). Podarená rodinka, ukázala sa najmä pri čítaní závetu. Ušlo mi to celé rýchlo a bavil som sa, dávam 4,49* a radím to k tým najlepším detektívkam, čo som videl. Mierne vtipný tón tomu taktiež slušal. ()

Rimland

Stylová, poirotovsky laděná a od začátku do konce zábavná kriminálka s dobrým scénářem a perfektním obsazením, které si to do jednoho nebetyčně užívá. Ať už je to Craigův jižanským přízvukem dedukující detektiv (hotové hlasové dvojče Harlana Fontaina), nebo černá ovce rodiny Chris Evans, který si tu po letech marvelovské cenzury (Language!) konečně může zas pustit hubu na špacír. Mám popravdě chuť tomu dát i tu pátou, byť jen za to, jaká je to pohodovka. ()

DaweForeman

Velice komplexní počin. Částečně klasická Sherlockovská detektivka, ale zároveň něco jiného, něco víc než to. Část filmu člověka vede za nos, kdy mu prezentuje různá východiska (možnosti konce), kdy se jich chytí a řiká si, že je jen otázka času, až mu dá konec za pravdu - v tom stylu mi to trochu připomínalo "Věřte, nevěřte", dále mu to prezentuje různé věci na stříbrném podnosu, jenže si jich člověk nevšimne, jakož tomu v detektivkách typu "Colombo" nebo "Hercule Poirot". Jako by to nestačilo, tak i když to má určité vysvětlení na konci a člověk si to uvědomí, že to přehlédl, je tu pak pár dalších narážek a odkazů na začátek filmu, kdy ti, co věnovali pozornost jednotlivým detailům a konverzacím, zbystří několik dalších skrytých věcí nebo pochopení určitých událostí. V průběhu celého filmu je tu pak několik odkazů na různé další detektivky. Do toho je taky zamíchán decentní humor a psychologie (např. vztahy vs. peníze). Respektive spousta různých prvků ve vzájemné harmonii se spoustou věcí na zamyšlení, kdy si myslím, že jedno shlédnutí nebo povrchní znalost jiných filmů či knih nestačí k celkovému pochopení všeho. ()

Clark_Kent

Šmrnc a plno srandy v krásně odlehčený detektivce. Plně odvázaný Evans, nevinně vypadající A. de Armas, Columbovský Craig a celkem dobře povedenej Shannon. Taková povedená rodinka. R. Johnson točil zajímavě už The Last Jedi a tomuhle sází skutečnou korunu. ()

Tarhiel

Hrali ste niekedy stolovú hru Clue? Ani ja, ale v '85 vznikol na jej motívy podľa hodnotení obstojný film s Timom Currym - hráte detektíva v rodinnom sídle, kde došlo k vražde a každú hru je vrahom niekto iný - vašou úlohou je podľa indícií a rozhovorov s podozrivými určiť, kto je vrah - taká interaktivná detektívka. No a knives out nie je nič iné, než moderná prerábka tohoto konceptu - a podarená! Páči sa mi, ako film dáva od začiatku najavo, že viete, čo sa stalo a ako sa to stalo, aby približne v polovci prišiel zvrat a vy si uvedomili, že ste opomenuli niektoré stopy, ktoré nedávali zmysel a že nakoniec ani ten detektív nie je taký hlupák, za akého sa vydáva (Colombovský syndróm?). A finálny záber na pohár tomu len nasadil korunu. Pre mňa čítankovo dobre napísaný scenár plný čechovových zbraní a logických záverov - výborné. ()

ANTYCHRYST

Už po prvních minutách jsem byl přesvědčen.. že mě to nebude bavit.. Okamžité vyšetřování a samé rozhovory.. Jak kdybych sledoval Sherlocka H. v akci.. Říkám si to bude detektivní nuda.. :) a nebyla.. Herecké obsazení více nežli zvučné.. Stará detektivní škola v novém podání.. Jak plynul čas bylo stále zábavnější sledovat a pátrat po tom co se vlastně stalo :) závěrečné rozuzleni jak se patří zamotane a celkem zábavné :) 80% jsem překvapen ale tohle mě bavilo :) Craig jako detektiv dobrej :) jak to ke konci všechno vybalil.. Nemělo chybu :) ()

Duke90

Knives Out nabízí moc hezky vypointovaný děj s dokonale Poirotovským nádechem díky výbornému Danielu Craigovi, jenž mě v roli mazaného stárnoucího detektiva s geniálním přízvukem přesvědčil mnohem víc než jako James Bond. "Zbytek" hereckého obsazení krásně zapadl a každý part má své důležité místo v řešení "záhadného" úmrtí. O Christopheru Plummerovi v poslední době platí, že v každé menší či větší roli doslova září a ten požehnaný věk mu spíš přidává než ubírá! U Dona Johnsona se mi ani nechce věřit, že to je ten stejný chlap, který v osmdesátých letech zpíval "Heartbeat" a v elegantním obleku se proháněl ve svém sporťáku po ulicích Miami. Největším překvapením pro mě byl ovšem Chris Evans a v jeho přítomnosti bylo o zábavu postaráno, protože toho držkatého vejtahu si střihl s opravdovou grácií. Na takové filmy se rozhodně vyplatí chodit do kina, což bohužel nakonec nebyl můj případ, ale viděl jsem to ve 4K, takže i domácí podmínky byly více než uspokojivé. Těším se na pokračování! ()

papadoce

Taká ubľabotaná kriminálka s maximálne hviezdnym obsadením a ukážkovou dilemou v hodnotení, lebo 3,5* či 70 rovných by jej svedčalo najviac. Síce sa za celú dobu neobjavil Craig David, ale stále je tu možnosť, že hral tú starú 105 ročnú kraksňu, takže v pohodke. Malo to zvratové momenty, malo to momenty prekvapenia a hlavne to malo špičkové herecké výkony hodné hviezdneho hollyúdu. Mám na staré kolená (jeho kolená) veľmi rád Dona Johnsona a Michaela Shannona, všeobecne mám rád Jamie Lee a Danko Craig hral čo to dalo. Bol dramatickejší než Rómeo a Júlia s Merkutiom dokopy. A Anička má hrozne sexi hlas, mňami. Bolo to dobré. Ozaj že. Nožík na to. ()

Juwe

Tak tohle je pro hodně milé překvapení. Jeden z nejlepších snímků, které jsem mohl vidět za poslední roky. ()

tlesk

Úžasná dekonstrukce klasických detektivních prvků a jednoduše brilantní, skvěle gradující podívaná a hra se žánry. Takřka geniální záležitost. ()

Knor

Nádherně stylová záležitost. Komorní detektivka, která se splétá a rozplétá v ideálně rozjetém tempu. Herecké obsazení naprosto boží, vražda v rodinném kruhu, kde jsou všichni podezřelý je naprostá klasika a Rian Johnson moc dobře věděl, co točí a jak tahat za šňůry aby udržel divákovu pozornost na maximum. Jedinou slabinou je vlastně rozluštění případu, které prostě není tak šokující, jak by se dalo čekat. Neříkám, že to není solidní překvápko, ale čekal jsem větší ránu do nosu, to bohužel nepřišlo. Ale i tak to není něco, co by film potápělo, já si tuhle stylovku naprosto užil, je to zábavná pecka, něco podobného tu dlouho nebylo. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky