Operace kolibřík

• Austrálie

The Hummingbird Project

Kanada / Belgie, 2018, 111 min

• Arsenal83

The Hummingbird Project alebo Projekt Kolibrík dáva dopredu vedieť, že tu dobrý film môžete očakávať naozaj len v malom. Dvaja chlapíci prídu so super geniálnym nápadom ako zbohatnúť a jeden z nich skapína. Dejovo to je veľmi únavné a záujem vzbudí občasne len bláznivý charakter Skarsgårda. Celkovo nudné predstavenie s nie zlými hereckými výkonmi neobohatila ani úmyselne šedivá Salma Hayek (samozrejme nejde o dcéru Zuzany Belohorcovej).(17.6.2019)

• luka4615

Nezajímavý scénář, nezajímavé postavy a nezajímavé rozuzlení. Tím vším pro mne byl snímek The Hummingbird Project, jenž poměrně zajímavě znějící látku přetvořil do zcela nudné a prázdné podívané, na kterou se pravděpodobně velmi rychle zapomene. Korunu tomuto koncertu podprůměrnosti nasazuje plešatý Alexander Skarsgård tancující v županu. Achjo. „I can make your life hell if I decide to.“ (20.7.2019)

Vo filme zaznie nasledujúce veta: „Nové a rýchlejšie technológie len zvyšujú vzdialenosť medzi ľuďmi.“ Skratka, to by mohol byť aj motto filmu. (Mimochodom, z určitého hľadiska je vtom aj pravda.) Pre nadšencov komunikačných technológií tento film dá len kúsok z toho, čo by očakávali. Hra o milisekundy, hra o čas, hra o peniaze. Celkom slušný výkon od J. Eisenberga a A. Skarsgårda. S. Hayek sa snaží byť protivná a nekompromisná vedúca firmy, ale to celé funguje len na 50%. Záver s kompromisom. Osobné hodnotenie: 73% (***) (8.8.2019)

Jesse Eisenberg, ako syn ruských prisťahovalcov Vinnie, príde s neskutočne pokrokovým nápadom, ktorý by mu v momente pár sekúnd vyniesol obrovské prachy a položil samotný Wall Street na kolená. Osloví sponzora, dá dokopy partu, všetkých ukecá a ide sa na to. Nikdy by ma ani vo sne nenapadlo, že fim o nejakom kábli ťahajúcom sa cez pol Ameriky ma vtiahne do deja od samotného začiatku až po záverečné titulky. Avšak od piatej hviezdy ma bohužiaľ delí iba mdlý koniec, ktorý vyzerá, akoby bol celý film nakrútený podľa skutočných udalostí.(15.6.2019)

Film o natahování několikatisícikilometrového kabelu v honbě za milisekundou, která vydělá multimiliardy dolarů. Film z neokoukaného prostředí s dobrými hereckými výkony a neokoukatelnou Salmou Hayek. Akorát konec je takový nedomrlý, což zamrzí.(4.8.2019)