poster

Psi nenosí kalhoty

 • Finsko

  Koirat eivät käytä housuja

 • anglický

  Dogs Don't Wear Pants

 • Finsko

  Mona

  (pracovní název)

Drama

Finsko / Lotyšsko, 2019, 105 min

Kamera:

Pietari Peltola

Hudba:

Michal Nejtek

Producenti:

Aleksi Bardy

Střih:

Mervi Junkkonen
(další profese)
 • POMO
  ****

  Někdo má za romantiku Casablancu nebo Pretty Woman, někdo bude mít tohle. Na první pohled nesourodá dvojice si k sobě vytvoří pouto skrze S/M. Pojmuto otevřeně bez servítků ale slušně, civilně, s vážností i humorem, a hlavně uvěřitelně, s funkčním psychologickým pozadím. Což se u těchto filmů, kterých je už tak málo, takřka nevidí. Režisér totiž nechtěl natočit kontroverzní film o S/M, ale úsměvné lidské drama o zblížení dvou outsiderů v prostředí, které je pro většinu diváků neznámé nebo nepochopitelné. [Cannes](24.5.2019)

 • hirnlego
  ****

  Klasický konec "usmívám se jak dement".(2.7.2019)

 • J*A*S*M
  ****

  Film který i přes poměrně explicitní sado maso hrátky dokáže nebýt prvoplánově vulgární a mít srdíčko. Podle názvu jem čekal spíš odlehčenější perverzní blbůstku, ale on je to, světe div se, dost seriózní film. Smát se sice budete, ale kdyžs i pak uvědomíte, jak moc jsou vlastně postavy v hajzlu, tak vás i zamrazí. V žádném jiném letošním festivalovém filmu ve Varech jsem asi hrdinům nakonec tolik nefandil. Což je vcelku zajímavé - vzhledem k tomu, jaké jsou to trosky. Finové se toho nebojí, díky jim. #KVIFF2019(2.7.2019)

 • Mulosz
  *****

  Zážitek nemusí být příjemný, hlavní potřeba je, aby byl silný. V podstatě to ovšem vlastně bylo melodrama:-)(6.7.2019)

 • horovska
  *****

  Úplně ,,jiný” film o lásce. Touha a stesk po zemřelé ženě dovede Juhu až do SM salónu, kde si při praktice dušení vrací chvilky se svou láskou. Vtipné chvilky střídají ty silné. Jak jsem u Finských filmů zvyklá, dokážou se na vážné věci dívat z různých perspektiv, tahle by mne nenapadla. Výborný film!(30.6.2019)

 • - Ester Geislerová o filmu řekla: „Jsem ráda, že jsem mohla hrát v tomto vizuálně dechberoucím filmu. Moje postava je Juhova žena a v jedné scéně uspávám naši krásnou čtyřletou holčičku českou ukolébavkou. Režisérovi se to tak líbilo, že mě to nechal nahrát ještě jednou ve studiu. Písnička tak ve filmu zůstala v češtině a moje postava je Češka.” [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)

 • - „Kvůli filmu jsem v Čechách chodila na kurzy freedivingu, což byla pro mě úžasná zkušenost. Trénovala jsem ponory přesně podle storyboardu, takže na natáčení jsem pak byla perfektně připravená, natočili jsme to skoro napoprvé a dublérku poslali domů,” pronesla Ester Geislerová. [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace