Psi nenosí kalhoty

Mona

(pracovní název)

Drama / Komedie / Romantický

Finsko / Lotyšsko, 2019, 105 min

Psi nenosí kalhoty je velmi zábavná, ale velmi bizarní romance s komedialními prvky. Jde o velmi originální příběh, který svým obsahem může mnoho lidí šokovat. Nejsem si jist, jak k tomuto dílku přistoupí většinový divák. Ten možná tento film ani neobjeví. O tom, že si však tato malá uchylná záležitost najde svého diváka však nepochybuji. Je to totiž tak zábavné a tak jedinečné, že i zakrytým puritánům by mohlo srdíčko zaplesat. Je možná dobře, že jsou tyto filmy okrajové, protože snímky tohoto typu, mají své kouzlo právě v tom, že nezaplavují reklamní plochy a multikina. Mě si tato krásná a ulítlá romance získala.(17.2.2020)

Vzhledem k zařazení filmu - Drama / Komedie / Romantický - jsem čekal něco jiného, než co jsem ve skutečnosti dostal. Tohle je psychologické drama, ve kterém úsměvné scény trošičku odlehčují příliš hutnou atmosféru. Je to film o chlápkovi, kterého ztráta ženy dožene k šíleným extrémům a do stavu, kdy přestává uvažovat racionálně a ubližuje tím nejen sobě, ale i svému nejbližšímu okolí. S-M tématika zde slouží pouze jako kulisa a nebo spíše prostředek, který hlavní hrdina využívá k úplně jiným cílům, než k sexuálnímu uspokojení. Psychologická dramata nejsou filmy, které bych zrovna vyhledával a znovu to vidět nemusím. Přesto musím ocenit jak dobré herecké výkony, tak i kameru.(19.2.2020)

Někdo má za romantiku Casablancu nebo Pretty Woman, někdo bude mít tohle. Na první pohled nesourodá dvojice si k sobě vytvoří pouto skrze S/M. Pojmuto otevřeně bez servítků ale slušně, civilně, s vážností i humorem, a hlavně uvěřitelně, s funkčním psychologickým pozadím. Což se u těchto filmů, kterých je už tak málo, takřka nevidí. Režisér totiž nechtěl natočit kontroverzní film o S/M, ale úsměvné lidské drama o zblížení dvou outsiderů v prostředí, které je pro většinu diváků neznámé nebo nepochopitelné. [Cannes](24.5.2019)

Psi nenosí kalhoty - podle názvu veselá komedie pro celou rodinu. Tedy pokud se vám utopila maminka a tatínek ji nedokáže nechat "plavat." Dramatická prace s kamerou a až psychadelická Nejtkova hudba navodí hutnou atmosféru už po jinglu produkčních společností a vy s bušícím srdcem sledujete jak se Pekka Strang topí při snaze zachránit Ester Geislerovou. Střih. Jsme o několik let dál, malá dcerka už studuje střední a honí se za ní kluci, tatínek operuje srdce a ve volných chvílích se ukájí nad hromadou oblečení a voňavkou po manželce. Šedivost všedního dne protrhává náhodné setkání s Kristou Kosonen ve sklepě tetovacího salonu, kam vzal tatínek piercing vyžadující rebelující dceru. Na cizí věci se prý nesahá, a tak domina Mona Juhu trošku přiškrtí, což mu pomůže uvědomit, že v bezvědomí vidí svoji mrtvou manželku. První dávka prý bývá zdarma, Juha je zaháčkovaný běžný sex s "normálními" ženami už ho netáhne, a přichází čekání, zda dobrý doktor kvůli závislosti na Moně, resp. manželce, ztratí práci, dceru nebo přátele. Smutek v jeho očích, když po každém "sezení" přichází k vědomí vyvolává silné emoce. Možná by bylo lepší navštívit psychologa, než S/M salon. [Rakkautta&Anarkiaa](19.9.2019)

Úplně ,,jiný” film o lásce. Touha a stesk po zemřelé ženě dovede Juhu až do SM salónu, kde si při praktice dušení vrací chvilky se svou láskou. Vtipné chvilky střídají ty silné. Jak jsem u Finských filmů zvyklá, dokážou se na vážné věci dívat z různých perspektiv, tahle by mne nenapadla. Výborný film!(30.6.2019)

• - Ester Geislerová o filmu řekla: „Jsem ráda, že jsem mohla hrát v tomto vizuálně dechberoucím filmu. Moje postava je Juhova žena a v jedné scéně uspávám naši krásnou čtyřletou holčičku českou ukolébavkou. Režisérovi se to tak líbilo, že mě to nechal nahrát ještě jednou ve studiu. Písnička tak ve filmu zůstala v češtině a moje postava je Češka.” [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)

• - „Kvůli filmu jsem v Čechách chodila na kurzy freedivingu, což byla pro mě úžasná zkušenost. Trénovala jsem ponory přesně podle storyboardu, takže na natáčení jsem pak byla perfektně připravená, natočili jsme to skoro napoprvé a dublérku poslali domů,” pronesla Ester Geislerová. [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)