Psi nenosí kalhoty

Mona

(pracovní název)

Drama / Komedie / Romantický

Finsko / Lotyšsko, 2019, 105 min

Vzhledem k zařazení filmu - Drama / Komedie / Romantický - jsem čekal něco jiného, než co jsem ve skutečnosti dostal. Tohle je psychologické drama, ve kterém úsměvné scény trošičku odlehčují příliš hutnou atmosféru. Je to film o chlápkovi, kterého ztráta ženy dožene k šíleným extrémům a do stavu, kdy přestává uvažovat racionálně a ubližuje tím nejen sobě, ale i svému nejbližšímu okolí. S-M tématika zde slouží pouze jako kulisa a nebo spíše prostředek, který hlavní hrdina využívá k úplně jiným cílům, než k sexuálnímu uspokojení. Psychologická dramata nejsou filmy, které bych zrovna vyhledával a znovu to vidět nemusím. Přesto musím ocenit jak dobré herecké výkony, tak i kameru.(19.2.2020)

Úplně ,,jiný” film o lásce. Touha a stesk po zemřelé ženě dovede Juhu až do SM salónu, kde si při praktice dušení vrací chvilky se svou láskou. Vtipné chvilky střídají ty silné. Jak jsem u Finských filmů zvyklá, dokážou se na vážné věci dívat z různých perspektiv, tahle by mne nenapadla. Výborný film!(30.6.2019)

Skandinavske filmy mam rada, radeji svedske, toto finsky...sla jsem kvuli tematu, paradoxne na Silvestra, to uplne smesne tema nebylo, ale budiz...role Ester Geislerove nema, ale ok, ceske obsazeni, ceska spoluprace na filmu. Film me zajimal proto. ze jsem zjistila, ze zeny, ktere vypadaji zdanlive nenapadne, se necim podobnym zivi..pro me ne uplne predstavitelne, tak jsem sla do kina...Hm, lekare nechapu ani ted...mozna dobry konec pro oba, kdo vi, ale..jit az do krajnosti, pomalu nasazovat zivot, zesmesnit se, ztrapnit..to je stesti? Nevim, nevim...(6.1.2020)

Na ploše romantické komedie se dá rozehrát ledacos, tentokrát je to romance mezi dominou a jejím zlobivým pejskem. Není to žádné sado-maso šidítko jako nechvalně proslulá americká trilogie, ale vztah dvou lidí založený na sdílení bolesti. Dojde i na pár divácky dost nepříjemných scén (díky jedné si to ukládám do stejné přihrádky jako Schlesingerova Maratónce). Z české stopy ve filmu bych zmínil zvláštní muziku Michala Nejtka, která film pěkně dotvářela (70%).(15.2.2020)

Psi nenosí kalhoty je velmi zábavná, ale velmi bizarní romance s komedialními prvky. Jde o velmi originální příběh, který svým obsahem může mnoho lidí šokovat. Nejsem si jist, jak k tomuto dílku přistoupí většinový divák. Ten možná tento film ani neobjeví. O tom, že si však tato malá uchylná záležitost najde svého diváka však nepochybuji. Je to totiž tak zábavné a tak jedinečné, že i zakrytým puritánům by mohlo srdíčko zaplesat. Je možná dobře, že jsou tyto filmy okrajové, protože snímky tohoto typu, mají své kouzlo právě v tom, že nezaplavují reklamní plochy a multikina. Mě si tato krásná a ulítlá romance získala.(17.2.2020)

• - Ester Geislerová o filmu řekla: „Jsem ráda, že jsem mohla hrát v tomto vizuálně dechberoucím filmu. Moje postava je Juhova žena a v jedné scéně uspávám naši krásnou čtyřletou holčičku českou ukolébavkou. Režisérovi se to tak líbilo, že mě to nechal nahrát ještě jednou ve studiu. Písnička tak ve filmu zůstala v češtině a moje postava je Češka.” [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)

• - „Kvůli filmu jsem v Čechách chodila na kurzy freedivingu, což byla pro mě úžasná zkušenost. Trénovala jsem ponory přesně podle storyboardu, takže na natáčení jsem pak byla perfektně připravená, natočili jsme to skoro napoprvé a dublérku poslali domů,” pronesla Ester Geislerová. [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)