V tomhle hororovém thrilleru plném zvratů se kdysi nadějná muzikantka znova shledá s bývalými učiteli a zjistí, že mají nového talentovaného žáka. (Netflix)

Illy

Thriller jak víno. Nápadité, krvavé, lehce perverzně ujeté a kurevsky zábavné. Bavil jsem se královsky. ()

petikacka

Naposledy jsem takové drama z uměleckého prostředí viděla v Černé labuti, ale to mě moc nebavilo...Zato DOKONALOST je fuckt Perfection...Ty dějové zvraty...postupné odhalování, že všechno je jinak..., ale úplně nejvíc mě dostala ta hudební linka...Podkresová i ta koncertní...Kdo má rád vážnou hudbu mi dá jistě zapravdu, že když se to umí a povede, tak vás může pozvednout až ke hvězdám...V tomto filmu tím ještě umocnila dramatický děj...Naprostá spokojenost...Jo a ještě malá připomínka...Nechtějte mít dokonalé děti a svěřovat je cizím lidem, protože se z nich většinou vyklubou peďáci, kteří vám je porouchají...Za mě 90% ()

Meteorista

Kdybych měl duši (sem zrzek), tak by se mi chtělo říct, že takle mou černou duši uspokojující film sem dlouho neviděl. Ale teď vážně. Chcete parádní hudební (nejen) podkres? Je tu. Parádně promyšlenej příběh bohatej na překvapivá rozuzlení? Je tu. Parádní herecký výkony? Sou tu. Fantastickou vizuální stránku? Vše tu je. Opravdu sem z tohoto snímku nadšen. Připomnělo mi to opojení třeba na konci Prokletýho ostrova. Je fajn, že takovýdle nápaditý snímky stále vznikaj! ()

Rathalos

Tak toto je ku*va poriadna sialenost,velmi zvlastny thriller s prvkami hororu,ktory som si fakt vychutnal,obsahuje rozne zvraty,prekvapenia,vybornu atmosferu,napatie i hudbu,herci to zvladli bravurne a ten zaver bol po pi*i dobry,americania ma tentokrat hrozne prijemne prekvapili...:-) ()

fr3ak

Po dlouhé době si zase nevím rady s hodnocením. První zvrat byl naprosto nečekaná bomba, která mi zametla se vším očekáváním věcí budoucích. Pak nastal druhý zvrat, který vnesl světlo jak do toho prvního, tak i zbytku filmu. Tady se ale nabízí otázka, jak moc ho bude schopný divák akceptovat. Já se s tím v rámci filmu celkem smířil a jsem ten druh diváka, který má rád překvapení. Tady se mi jich dostalo hned několik, ale přesto jsem neměl pocit, že by mě nějak uspokojila. Samotný závěr tomu nasadil korunu. Asi si dám po čase druhou projekci. Silné tři. ()

Rockerman

Hodně divný film. Nejdřív to vypadá na umělecké drama, chvíli pak na béčkový horor, potom jako msta ze žárlivosti na slávu přítelkyně, aby se nakonec z toho vyklubala pomsta za zneužívání. Takové me#too v praxi, tedy že poškozené se neobtěžovaly žalobami, ale vzaly spravedlnost do vlastních rukou. Čímž se vše vrátilo k béčkovému slashing - hororu. Trochu nechápu, proč se musela Lizzy zmrzačit, aby si najednou uvědomila, že byla po dlouhá léta zneužívaná a měla by se pomstít. Nicméně z nějakého, mě neznámého důvodu se mi to líbilo. ()

kkarx odpad!

Znásilnění je horší než useknutí ruky? Tohle snad nemyslí ti uchýlaci, co to natočili, vážně. ()

figliar

Veľmi zvláštny, ale o to originálnejší psycho-thriller. Netflix vie vo svojej tvorbe niekedy prekvapiť, ako aj v tomto prípade, kde po pol hodine sa z lacného hororu vyvinie artová záležitosť. Dialógy síce niekedy pokulhávajú, ale tie sú pri takomto filme až druhoradé. Takže za mňa spokojnosť. ()

Ben Nevis

Tvůrci mě dostali, protože nejprve jsem očekávala rivalitu, ne že soupeřky skončí spolu v posteli. Pak jsem nečekala zbytečně dlouhé záběry na černou hysterku a pak jsem nečekala, že vše je zase jinak. Na mě to bylo zbytečně moc krvavé a zápletka moc vykonstruovaná. Vždycky je podezřelé, když všechno závisí na tom, že druhý bude konat dle vašeho vymazleného plánu. Body jsou hlavně za hudební árie. ()

misbos

BOUND 2019 Edition - aneb - Tak Trochu Jiná ZUŠ. Škoda toho konce, tam to ujelo, jakoby autoři nevěděli, co s tím (...když už to kastraci verbálně proklamovali, mohli ji dotáhnout i vizuálně, a mělo by to koule ...). čtyry. ()

Kingjiri

Je fajn, že pointu (nejen) díky zajímavejm twistům snad nikdo předem neodhadne a určitě jako ostatní doporučuju, si před projekcí nic moc nezjišťovat. Je ale trochu škoda, že smysluplnost příběhu tim pádem občas trochu trpěla (všechno zkrátka bez komplikací vyšlo, jak bylo potřeba). Uchylný scény mi ve filmech vůbec nevaděj, ale měly by mít aspoň nějakej smysl, přičemž v závěru jsem měl pocit, že tvůrci zbytečně tlačili na pilu, aby co nejvíc šokovali (za mě poslední scéna uplně zbytečná). Námět byl v jádru solidní, jen bych ho zpracoval buď víc "akčně horrorovym" nebo "psycho dramaticky thrillerovym" způsobem. Třetí silnější hvězda za atmosféru, casting a nepředvídatelnost. ()

Cinematrix

Začátek byl super, scéna s nakaženou černoškou v autobuse, která zvrací červy líp, než můj kolega "Don Do dna" prostý rum, slibovala velmi zajímavý horor. Leč nestalo se tak, neboť scénárista se rozhodl, že místo ve zvracení červů v autobuse a tajemné nákaze bude pokračovat ve zvratech v ději. Dostává se nám tak pohled na dvě lezby s vytříbeným hudebním talentem a už o dost méně vytříbeným vkusem, jak si vyznat lásku pod rouškou pomsty. Nesmysl se tu kupí na nesmysl, aby byl divák za každou cenu šokován. Pro mne byl největší šok, že jsem se nakonec díval na něco úplně jiného, než jsem chtěl. Je to podobné, jako když jdete třeba na koncert AC/DC a po návratu domů vám v uších zní Banjo band Ivana Mládka. ()

Vabr

O dost lepší než Velvet Buzzsaw. Čekal jsem, že toto bude bez nápadu a děje, protože ten nápad, že obrazí zabíjí je supr (bohužel hrozně použitý). Tady je ta hudba hezky využitá, ani není hlavní, a to je nesjpíš i plus. Postavy jsou dost sympatické. První polovina je hodně dobrá, ta druhá už je horší. Průběh je v pohodě, ale některý záběry jsou v druhé polovině dost přehnané! To, že jsou hlavní postavy lesby mi je dost fuk. Film má několik zápletek, které jsou vždy vysvětlené. Ta první je bombastická, druhá zápletka je už špatná (blízko u konce). Film je i dost napínavej (hlavně v první polovině, ale v té druhé trochu taky). Další dobrý Netflix film. Bohužel je konec velká kravina. S jejími skilly si rovnou může otevřít ordinaci. Přeplácanej a prostě mohl být mnohem jednodušeji zakončen. SPOILERY! SPOILERY! SPOLIERY! První zápletka, proč jí si nechala useknout ruku byla jednoznačná - a to závist. Bohužel to tak nebylo a lehce mě zklamalo, protože tento důvod byl hodně dobrý a je prostě všude kolem nás. Někdo je úspěšný a ten druhý méně (nebo vůbec), tak mu to závidí a něco mu provede. Líbilo se mi, jak se to vrátilo úplně zpět a tam, jak to všechno jen hrála a musela udělat tak, aby se jí povedlo to, aby si usekla ruku. Ty vedlejší účinky byly super. Důvod, že to udělala, aby tam už v tý soukromý škole nestrávila ani minutu byl takovej celkem pořád dobrej nakonec. Ale závist by byla mnohem lepší. Jak hrála skladbu a nesměla udělat ani jednu chybičku, tak to bylo dosti napínavé. Líbilo se mi, jak se trošku zatřásla kamera, když tu chybu udělala. Fakt jsem si myslel, že za její chybu zaplatí ta malá holka. Naštěstí, že ne. Když už ji chtěli potrestat a nastal ten druhý zvrat - jak najednou spadli k zemi, je už špatný. Takovej trochu hloupej. Konec je úplná slátanina. Chápu, že umí udělat domácí škrtidlo, jedině dobře, že se to naučila, ale nemyslím si, že by mu dokázala uříznout nohy i ruce, udělat na vše škrtidlo a pak to všechno zašít. Prostě WTF. Konec, že tam hrajou na to čelo, tak to vypadá zajímavě, jako by na to hrál jeden člověk. Vypadá to zajímavě a dobře, ale je to kravina. Bohužel konec byla velká slátanina nesmyslů. VYHODNOCENÍ: JESTLI SE POHNU, TAK SE POSE*U ()

Charlie84

Ach tyto nadžánrové kousky. Vím, není to poprvé, co vznáším tuto námitku a chápu, že být v dnešní době originální, natož diváka zaujmout! Panečku to není snadné! Proč si ale někdo (pánové z Netflixu opakovaně) myslí, že narváním pěti filmů do jednoho, udělají terno, jsem chápal cca před pěti lety, někde kolem Cabin in the Woods. Ano, Perfection udrží pozornost, protože od dramatu o dvou ambiciózních čelistkách skočí velmi záhy k zombie hororu, následně k Home Invasion, chvíli nato k Revenge slasheru a to celé pod taktovkou Sheparda, který si zřejmě myslí, že je nový Arrafonsky. Což je vůči němu nefér výtka, protože jeho režijní nápady (vyjma laciných flaschbackových přetáček), drží Perfection nad vodou. Trochu pomohlo rozdělení na kapitoly, tedy ne filmu, ale je to určité přiznání, že to nemá fungovat jako celek. Jak říkám, pořád je to stejný blábol, ale vůči divákovi v tomto vnímám určitou upřímnost. Která samozřejmě na kvalitě výsledku nic nemění. Závěrečný záběr je už jen takovou wtf třešničkou, která film posouvá někam k Lidské stonožce, tedy zcela mimo hodnotitelný rámec. Kdybych tenkrát věděl, s jakou láskou budu ještě vzpomínat na Suspirii. Je mi líto, ale Netflix si ode mě opět vysloužil hezké dvě hvězdy, tedy svůj obvyklý standard. ()

pumpkinqueen

Po delší době jsem se příjemně bavila od začátku do konce. Příběh patří sám o sobě mezi ty originálnější, zajímavé a jeho zpracování jen podtrhávalo linku dramatu a napětí. Něco bylo předvídatelné, něco mi absolutně nedocvaklo a některé zvraty mi přišly naprosto přitažené za vlasy. Jako celek to ale fungovalo perfektně. Bylo to šílené, děsivé i zábavné zároveň. Nenazvala bych to úplně hororem, ale rozhodně to byla solidní psycho podívaná. ()